![]() |
Re: intarire suspensie
de curiozitate, ce J are janta p care ai pus 255?
solutia 3 - gume MULT mai inguste incat sa stea intinse (asta in caz ca nu atinge rau) de roluit nu stiu unde sa iti zic.... imi pare rau |
Re: intarire suspensie
verifica latimea jantei (J poate e prea ingusta) si offsetul sa fie in regula. Daca sunt ok ar trebui o suspensie sport reglabila. Roluirea nu mi se pare o solutie buna la o masina relativ noua care la un moment dat o sa vrei sa o vinzi.
|
Re: intarire suspensie
Quote:
daca e janta prea ingusta iti atinge in aripa? offsetul cum trebuie sa fie ca sa "fie in regula" ? on-topic... ne cam dam cu presupusul toti (unii mai bine altii mai...), poate initiatorul topicului ne da mai multe detalii despre dimensiunea jantelor , unde si cat de rau atinge etc. |
Re: intarire suspensie
2 Attachment(s)
sincer nu stiu unde sa ma uit dupa dimensiunile jantelor,stiu doar ca sunt pe 18,o sa atasez o poza. de atins,atinge foarte foarte rar,numai la damburi mari luate cu viteze de peste 120,cand se face balans,altfel am incercat sa las masina parcata si am apasat cu forta pe suspensii si nu atinge. roluirea buzelor de la aripa nu merge,pentru ca spre surprinderea mea EOS nu are buza pe interiorul aripilor,ca la restul masinilor.locul unde atinge cred ca este marginea aripii.imediat pun poza,merci mult celor care mi-ati dat sfaturi pana acum :X
|
Re: intarire suspensie
Quote:
|
Re: intarire suspensie
gumele au dim ok, jantele par a avea et-ul normal (nu sunt iesite prea mult)
iti recomand o suspensie sport sau alte roti. brgds, edi |
Re: intarire suspensie
Quote:
Nu cauta in cazul asta dupa senzori pentru ca nu are rost. Sensorul de temperatura iti opreste compresorul la un moment dat ca sa nu se supraincalzeasca iar senzorii de nivel functioneaza, altefl nu ai fi nivelul corect in faza initiala a defectiunii. |
Re: intarire suspensie
eu tind sa cred ca aveai nevoie de 245 40 r18...
|
Re: intarire suspensie
Rotile pe care le ai acum sunt cu aprox 18 mm mai mari in diametru decat cele originale, respectiv ce este trecut in talon. Asta inseamna urmatoarele:
- mergi mai tare decat arata vitezometrul - masina este ilegala - roata nu are loc |
Re: intarire suspensie
Quote:
|
Re: intarire suspensie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:56. |
- Copyright 2026 4Tuning