Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volvo tuning (https://forum.4tuning.ro/364-volvo-tuning.html)
-   -   Volvo 244 (https://forum.4tuning.ro/364-volvo-tuning/6881-volvo-244-a.html)

florin_cars 18-09-06 08:44

Re: Volvo 244
 
dk nici asta nu e OK...pt unii cu fitze in cap...si masini roz bombonel, atunci luati-va bling-bling-uri..si lasati Tuningul pe seama altora..e topic de Tuning aici..., de fitze e dupa coltz :wink:
pana s-au incarcat toate pozele..am zis sa citesc comentariile, tare nashpa, unii chiar nu mai pot de invidie:shock: ...sau chiar asa mult ne plac kitsch-urile ..noua romanilor incat plangem dupa ele :???: ?
e o tiribomba..nici macar nu putem spune k arata a sleeper..pt k e modificat si aspectul..si totusi unii ar prefra spoilerele, antene aripioara rechin, ploape si alte briz-brizuri de genul ..ma rog...gusturile's gusturi....:rolleyes2 :D

dexter_20 23-09-06 15:46

Re: Volvo 244
 
Nu inteleg de ce unii se iau de masina asta? Poate ca nu s-a auzit de sleeper si la noi in tara destul de mult...

nk_12321 03-11-06 16:00

Re: Volvo 244
 
nu ma ce sa zic decat e simplu cu gust si cel mai important cu muschi, ce mai vrei?
:?:

nk_12321 15-11-06 13:16

Re: Volvo 244
 
da e zuper careta..........
sa zica lumea ce'o zice......mie i'mi place:P

andras244 29-03-07 23:38

Re: Volvo 244
 
am si eu un 244 sleeper ...hehe ... motor netunat ... dar puternic, am umilit multi cu ea ... :twisted: ... multi o vad si isi zic nasamibag iar o rabla veche ... si vor sa treaca ... si rabla nu poate fi intrecuta ... :lol: :lol: :lol: ... nu eleronul e important, nu abdtibildurile cu billstein, nos, alpine etc, de care mutli habar nu au ce fabrica firmele respective ... puterea si marimea motorului conteaza!!!

florin_cars 30-03-07 10:08

Re: Volvo 244
 
vorba ceea >> there's no replacement for displacement :wink:

asta pt cine intelege:) cu sigurantza japonezii nu cunosc zicala :lol: :lol: :oops:

nk_12321 30-03-07 13:25

Re: Volvo 244
 
Quote:

Originally Posted by andras244 (Post 824254)
puterea si marimea motorului conteaza!!!

Shi cat de mare batranica t:?::?::?:;)

yknot 01-04-07 09:06

Re: Volvo 244
 
cam asa arata in viziunea mea o masina adevarata....

andras244 01-04-07 20:54

Re: Volvo 244
 
batranca mea, nu e batrana, e tipa tare HOT, are doar 28 !!! ani :D
motor B21A, carburator, adica 2127 cmc, aprox 110 cai ...... nui mult pentru o masina asa mare ... dar totusi mult "masinutze din plastic" de azi raman in urma mea ... :D
deci nu e tunata deloc, nu stiu daca va fi ..., are motorul destul de mare, tractiune spate (ptr necunoscatori), frane pe discuri, toate 4 ... no iau la curse ... doar asa din cand in cand de la un stop la celalalt

dracushorul 01-05-07 22:18

Re: Volvo 244
 
design nu-mi place ... imi plac c re sub kota

florin_cars 02-05-07 10:31

Re: Volvo 244
 
frumos scris...:lol: 'ntelegem tot..dk ne chinuim putin :oops:

alexdiconi 29-03-08 18:13

Re: Volvo 244
 
adevaraciune de masina....:D
pentru generatia ei,are o putereeee...moama moama...:D

frnv40 25-06-09 23:32

Re: Volvo 244
 
Quote:

Originally Posted by Piry (Post 188519)
de ce nu vrei sa intelegi ca astai masina de curse nu de expozitii, toate pe masina asta is calculate pentru aerodinamica ca sa stea bine pe traseu. asta include si spoiler fata si eleronu.

adevarul e ca este ff aerodinamica:-P:-P:-P:-P


All times are GMT +2. The time now is 03:57.

- Copyright 2026 4Tuning