Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Ford Scorpio vs Opel Manta (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/6399-ford-scorpio-vs-opel-manta.html)

adi01 09-08-05 01:20

Ford Scorpio... nush de ce .. dar Ford Scorpio :wink:

scorpio GL 09-02-06 10:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
Quote:

Originally Posted by \"Yonut21\"
Voi ziceti ca la viteza e mai buna Manta? Nush sigur.

ba ce tot te invarti, ce sa mai vb opel e clar mai tare pana se misca matahala aia de ford , cu siguranta o face si MATIZUL MEU
vezi ca te las 200m si apoi t salut si iti fac si o poza si tot yo castig cu matizul :D :D :D
stii ce fac cu fordu tau :boxing: cu el :wink:

Tu compari o masina de 50 de cai FWD cu una de 120 FWD, si mai spui ca o si faci :lol: :lol: :lol: .Ia mai uita-te in cat timp ajunge la 60mph scorpio, si dupa aia comenteaza.

SEBASTIAN 09-02-06 13:29

Sti cum impaci sula si prefectura?

scorpio GL 09-02-06 15:46

cum??

amadeus_and 09-02-06 16:17

SULLA a fost primul PREFECT al imperiului roman... :twisted: :twisted: :twisted:

scorpio GL 09-02-06 16:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"amadeus_and\"
SULLA a fost primul PREFECT al imperiului roman... :twisted: :twisted: :twisted:

Mersi pentru lamurire, mereu e ceva de invatat.Dar tot nu am inteles aluzia lui Sebastian. :wink:

slkamg 20-10-06 11:55

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
Avem in tara doua din astea tunate agresiv?

Achim 28-10-06 20:36

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
nu cred...

ia-ti scorpio de 2.9 ;) iti vand eu unul... fuge 240 pe ceas :D

WarlorD 31-10-06 21:00

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
Scorpion CLAR ! ;) Nu de lata dar chiar imi place scorpion. Eu desi sunt taur sunt un mare fan al scorpionului :X ... Imi place Regele Scorpion . Scorpion din MK4 etc. I like scorpion si nu numai dar stiu si ceva caracteristici de la scorpion. Apropo s-ar putea sa fie aproape egale. ;)

The_Mask 02-11-06 09:17

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
vezi ca sectiunea de jocuri nu-i aici;) dai un search si o s-o gasesti.

Yonut21 11-11-06 15:21

Re:
 
Quote:

Originally Posted by scorpio GL (Post 304489)
Tu compari o masina de 50 de cai FWD cu una de 120 FWD, si mai spui ca o si faci :lol: :lol: :lol:

Scorpio are tractiune spate.

tapu 11-11-06 17:08

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
am si eu un scorpio adika fratele meu..are motor de 2000 cmc 100 si ceva de cai nu stiu cat sigur oricum am mers constant cu el pe a2 cu 190 km/h se ducea mai mult(avea pedala ) dar ii era frica deoarece are t-uri adica cu indicele de viteza 190 km ...deci aleg scorpio nu are ea un start stralucitor dar acuma depinde si de motor cu 1.8 nu lua demaraj decat chinuit asa cu 2.0 ia fara probleme..am mai observat ca, treapta a 3-a este de fuga adika 140-150 asta la 1.8 dupa care a facut motoru :D o daduse pe ulei ;))adika a pus altu

Todorutz 18-11-06 19:30

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
Quote:

Originally Posted by WarlorD (Post 606267)
Scorpion CLAR ! ;) Nu de lata dar chiar imi place scorpion. Eu desi sunt taur sunt un mare fan al scorpionului :X ... Imi place Regele Scorpion . Scorpion din MK4 etc. I like scorpion si nu numai dar stiu si ceva caracteristici de la scorpion. Apropo s-ar putea sa fie aproape egale. ;)



=))) scuze de offtopic da' am fost pe jos knd am citit ce a zis asta =))....s-a bagat in zodii,filme,jocuri....batman batman.....si vad k mai nou ii zice ford scorpioN... tare frate :))....:lol:

T.rac3Er 22-11-06 12:39

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
http://www.carfolio.com/specificatio...car=30305&Opel
http://www.carfolio.com/specificatio...car=33374&Ford
detaliile oficiale...
nu de-alta, dar asa dupa opinii personale nu se ajunge nicaieri

Vladutzzz_sv 22-11-06 13:16

Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
 
Quote:

Originally Posted by adi01 (Post 192672)
Ford Scorpio... nush de ce .. dar Ford Scorpio :wink:

Cum dracu sa compari scorpio cu manta???? Man tu esti cu capu????
Mai curand faceai o comparatie intre manta si capri.....asa mai veneai de acasa.
Cele 2 pe care le compari tu nici macar nu sunt din aceeasi generatie + ca sunt din clase total diferite.....


All times are GMT +2. The time now is 00:51.

- Copyright 2026 4Tuning