Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   sectiune cablu (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/61832-sectiune-cablu.html)

Bogdan YBR 06-01-08 14:22

Re: sectiune cablu
 
Quote:

Originally Posted by Lil' D (Post 1278200)
E scump.


10 caractere

tu sustii ca 35lei/m e scump pt 0awg dedicat car-audio ??
dar ce pret ar fi bun in opinia ta??

Lil' D 06-01-08 14:42

Re: sectiune cablu
 
Sa nu incepem cu discutiile legate de cabluri (si "dedicat car-audio") pentru ca o sa iasa o mizerie totala.
Parerea mea e ca e scump si incheiem aici si acum.

Bogdan YBR 06-01-08 14:51

Re: sectiune cablu
 
daca tu consideri ca nu poti purta o discutie constructiva pe subiectul asta ok atunci ne oprim aici si yo revin la parerea mea ca pretul de 35 lei/m e unul bun.
PS: daca tu te referi la orice fel de cablu mai gros ~53mm atunci da este scump 35lei dar cand ti-or oxida la cap si o sa ai pierderi de putere o sa ajungi la vorba mea.

Bogdan YBR 06-01-08 16:33

Re: sectiune cablu
 
baban ce ai postat tu face cel putin 5mil asa ca.....
yo cred ca nu este rezonabil deloc.

dorin_st 06-01-08 18:02

Re: sectiune cablu
 
ce ti-a aratat baban san acolo costa fix jumate cat ai spus tu! 7 metri cablu 0 awg ( 6 metri rosu si 1 metru negru), borne , papuci, siguranta anl 300 amperi, cablu RCA, cablu difuzoare.

Baban_San 06-01-08 18:14

Re: sectiune cablu
 
ehe mereu ne grabim in concluzii, dar stai asa ca o sa vina acum problema cu "sectiunea de aur" adica ca unu e mai "gros" si mai "consistent" - adica are mai multe lite, decat altul.... :!:

cred ca o sa ne distram pe acest post "din nou" :!: evident cu acordul moderatorilor dar macar sa fie o discutie constructiva.... sa speram:!:

razvan1515 06-01-08 18:42

Re: sectiune cablu
 
baban san...am cerut un id d mess..:)..cam cat e kit'u ala de la gz?

basic 06-01-08 19:57

Re: sectiune cablu
 
La 2,5 mil oferta chiar e buna:)

Bogdan YBR 06-01-08 19:59

Re: sectiune cablu
 
pai acum zici ca e doar 250 lei ??
unde erai acum o luna sa ma fi luminat si pe mine cand am dat 240 pt un kit dietz de 35mm ??
atunci daca tot e atat merita clar kitul ala dar oare de aduce usor sau o fii pe stoc pe undeva??

razvan1515 06-01-08 20:01

Re: sectiune cablu
 
ms...stiam si eu sa fac impartirea...dar vroiam sami zica el..pt k el a zis de kit..si ma gandeam k poate are adus de undeva mai ieftin..:):P


All times are GMT +2. The time now is 09:04.

- Copyright 2026 4Tuning