![]() |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
gatu matiii......?????? ce e asta ????? expresia unui copil nascut viu din parinti morti?
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Cu discurile nu am zis nimic de raspunderea mea, nu am vrut sa le schimb, eu cu rulmentii aveam probleme. Nu schimb discurile pentru ca ati taiat un surub care nu se putea desface. Asta era deja cand aveam multe probleme si nu am vrut sa mai schimbati voi prea multe chestii. Suruburile de la motor nu am zis "vai mi-ati furat suruburile", ziceam ca nu ati avut grija si l-ai pierdut. Si totusi cu rulmentii pe fatza cum era? Se sparg la voi dar la mine nu se spargeau cu aceleasi roti? S-a auzit clar cum s-a spart rulmentii cand am dat masina jos de pe cric, atunci era deja mers cu masina 2 zile cu rulemntii noi si nu s-au spart, cand ati umblat la planetare s-au spart iar. De masalier am spus cam cu 2 saptamani inainte sa fie gata, puteati sa imi spuneti ca nu faceti, sau ceva de genu, dar ati spus ca se schimba toate piesele uzate in cutie si cand colo cutia merga ca si inainte. Sa zicem ca era cutia monatat inapoi pe masina .. Cand ati pus piesele noi in cutie voi stiati deja de 2 saptamani de problema la masalier, puteati atunci sa vedeti pinionu de masalier si sa il schimati. BTW: Cand desfaci motoru si il suspenzi ca sa lucrezi la cutie... motoru dupaia se bune pe boltzari, nu? Ca asa am vazut la voi... Si cand suspenda din nou motoru se trage de tabla dintre faruri ca sa se ridice masina in sus ca nu iasa boltzarul de sub masina, acum sub motor curge ulei, probabil din cauza ca senzorul care citeste nivelul la ulei a fost intre boltar si greutatea motorului. Eh ... detalii... Cand mi-ati schimbat prima oara rulmentii am intrebat pe Dan: "Pot sa vad si eu daca mai fac galagie rulmentii?" (doar acum i-au schimbat) Si mi-a zis: "Nu! Platesti si pleci". Se grabea probabil ... Cand am plecat cu roata desfacuta (cred ca era aceasi zi ^) nu am grabit pe nimeni cum ati zis mai sus, am platit, am intrebat daca e gata si am plecat. Dan a intrebat pe baieti daca au strans tot si au zis ca da. Mi-a zis sa verific si franele, erau ok, roata ghinion, nu era stransa. "Minizgomotul" ala in cutie sau ambreiaj nu vreau sa il aud cand am dat 30 Mil pe ambreiaj nou si "toate piesele uzate - schimbate" din cutie. Era si distributia in banii astia, (ca sa nu ziceti ca mint). Quote:
Daca mergi sa iti schimbi ulei sau placutze de frana e tot in regula normal, daca lasi masina acolo mult timp is sanse mari sa ai numai probleme cand o iei. Si asta la orice service. Avocatii aia ce lucreaza nu stiu ce ar putea lucra, doar stiti si voi ce nereguli se fac acolo la service si ar insemna sa va faceti rau singuri. Si ... ce draq, acuma veniti toti angajatii pe forum sa va dati cu parerea? O gramada isi dau cu parerea (useri inregistrati astazi). Si nu inteleg care e problema, ca tot ce am scris asa s-a intamplat. Stiu si eu ca pare incredibil, nici eu nu stiam cate chesti naspa se pot face cu o masina. Cred si eu ca v-a deranjeaza, astept chemare la proces de la avocatii aia mentionati mai sus. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Bine ca mi-ai adus aminte, scartzaie ceva la distributie... role, curele, ceva ... :lol: Detalii... |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
ceea ce scrii tu pe forum ramane... restul sunt vorbe... deci avem psudo dovezi... tu doar vorbe....
ai o parte de dreptate cu roata nestrans ( daca ne luam dupa tine) si cu un rulment.... dar restul sunt bazme..... in legatura cu mersul inapoi s-a comunicat ca e uzura mica si teoretic nu ar trebui sa faca zgomot.... cand am montat-o si am constata ca face ,ti-am comunicat ca o facem gratis?????? apropo de mersul rotund.... nu cumva ai pe masina un filtru de aer de *** din piata???????? ca sa arate trendy??????? cate multumiri ai transmis ca nu te-am lasat sa iti carpe distributia si sa f...ti motorul....????? aasta nu mai conteaza .... doaar cei 3 mm intre capace... esti tare.......... nu uita ca orasul e mic |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
auzi adighinion/golf4,com tu nu esti cumva ala dat in judecata de promotor?!
ca atunci se explica "reclama" de pe forum! si zi-mi si mie la atentia asta mega mare a ta la toate detalile cum poti sa zici ca nu ai vazut aceeasi masina de 2 ori acolo??? numa masinile angajatiilor le vezi in fiecare zi :lol: daca asa atent ai fost si la ce ti-au facut la masina...imi inchipui... si daca dreptatea e chiar asa de partea ta de ce nu ti-ai rezolvat problema in instanta...sau e numa antireclama si nu poti dovedi nimic?! |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Angajatii in ordine dupa cum urmeaza: - Shefu: Q7 gri inchis sau negru cu nr de Bucuresti, leasing. - Dan: Cielo gri. - Golf 4 albastru inchis. Asta cred ca ii Iouji daca nu ma insel. - Dacia clasic, asta e a unui angajat, un baiat, nu stiu cum il cheama. - Tico mic cu care se aduc piesele de la magazin. Mai era pe acolo un Golf 5 rusu (RoadRunner); client?! Nu stiu. Ziceai ceva daca sunt atent la detalii? Poate chiar asta e problema. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
cred ca am as`mi fac o rezervare pentru o segmentare :P cred ca am sa mai pun niste preteni sa isi faca niste rezervari :P macar asa vreo 3-4 zile sa stea si sa beleasca ariciu.
asa mi`ar placea sa nu existe tepari din astia, sunt ferm convins ca in service te fura. am un preten in service si o zis ca el cand primeste masina pe mana sa`i faca schimbul de ulei baga 3 litrni de ulei nou restul complecteaza cu deala vechi. e castiga el 1 litru care`l vinde apoi la negru afara . astei cel mai banal exemplu, dar sunt convins ca pun piese seconda "care mai merg" |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Oricum orasul e mic, da, tocmai de asta trebuie sa reparati masinile calumea (ca se duce vorba) si nu sa faceti misto. Ca asta ati facut voi acolo. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Raman contrariat de argumentele tale dubioase ,blenoragia ta sexual-literaro-mecanica la adresa firmei unde lucrez,imi spune -citind printre randuri-ca lipsurile tale nu tin doar de domeniul mecanic-a nu se confunda cu cel de targ auto-ci tin si de cel psihiatric,unde ar fi la fel de mult de lucru,ca si la autoturismul MORT, cu care ne-ai vizitat si ai omis sa spui ca transmisia ta manuala ,era complet gripata-lipsa ulei,la ce-i trebuia?-sistemul de distributie a rezistat eroic -tot respectul ptr marca,dar nu pentru fraier-ca si romanii la Plevna,ambreiajul murise de boala soferului nervos iar la autopsia ambreiajului s-a ivit si cauza decesului:picior de lemn si minte p. . a. Am retinut ca ai uitat sa spui in poezia ta de indicatorul ENGINE CHECK aprins -de mai mult timp merg asa-cuvintele tale,unde se explica asa zisa "variatie de turatie",ai uitat sa mai spui de asemeni ca a doua reparatie la transmisie te-a costat doar pinionul de marsalier,a doua inlocuire de rulment-doar rulmentul,si nimeni nu ti-a cerut macar nici berea de bun simt-ce e ala bun simt-pe care mi-o datorai ca te-am salvat oprind motorul dupa rep.transmisiei,solicitandu-te urgent la telefon ptr.convingerea inlocuiririi si a kit-ului de ditributie-alti bani imi iau astia?-dealtfel toate fiind probleme cu care au venit autoturismul tau. Ne dam seama totusi ca frustarea ta tine faptul ca firma a indraznit sa-ti ceara -culmea tupeului-contrvaloarea reparatiei si a pieselor care ti-au facut sa plece masina pe roti,nu la stanga.Multumesc de aprecierea GATU MATII,si te asteptam sa soliciti din nou serviciile firmei noastre............:lol: |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
as fi curios cati km ai tu la activ si de cate ori ai deschis capota la o masina! daca stii asa de multe de ce nu ti-ai reparat-o singur?!
si tot ce ai scris tu nu e decat antireclama, nu e nimic concret! daca era ceva concret nu veneai sa te plangi aici ci veneai si povesteai cum ai castigat proces impotriva lor! asa ca mai bine lasa pe altii sa vb de adevaratii tepari nu de un service unde e coada de clienti, unde in marea majoritate a timpului iti trebe programare sa-ti faci ceva. |
| All times are GMT +2. The time now is 13:32. |
- Copyright 2026 4Tuning