Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   AAA Auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/51987-aaa-auto.html)

dj05dpx 30-09-07 06:00

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by TheGodFather (Post 1107526)
Salut baieti,

Vreau sa imi iau o masina, am 7000 euro. Am auzit ca cei de la AAA sunt chiar buni. E adevarat sau nu, masinile sunt OK, preturile, pot sa merg cu ea la un tester unde vreau eu?

Mersi!

Da,suntr cei mai buni ,cei mai buni de prins si batuti in cap pana le vine bunul simt si mintea la cap!N-am auzit pe nimeni care sa-i laude pana acum,toata lumea se plange de ei ca sunt niste hotomani,mincinosi...

26WRC 30-09-07 09:15

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 1123990)
deci uitati de acest parc de masini AAAUTO pt ca este un parc de mincinosi si au numai masini de cea mai proasta calitate si poate cele mai alergate masini pe piata la vanzare

s-a auzit de el pana si in londra?? :rolleyes2
mai s-a fie...=))))

cat despre AAAauto...am auzit si pe alte forumuri numai de rau...

BC-20-LET 30-09-07 10:02

Re: AAA Auto
 
Cine se pare ca a reusit sa le-o traga, citat :
"super firma AAA asta si numai meseriasi si numai cuvinte de lauda la adresa lor.
Cand aveam Frontera si ma decisesem sa ii fac RK si contactasem deja un amic cu service in UE, unde ma costa toata afacerea, inclusiv drumul, cam cat dadeam aici numai pe piese, aveam si aprobarea de la doamna director general Corvin, ma suna retarzii aia de la AAA ca au interes mare la masina mea
Eu le zic ca nu-s sigur, dar sa vinsa sa o vada. Ei cica-s firma si daca vreau, sa merg sa o vada, etc, ca imi ofera 8000 € pe masina. Am zis ca nu se poate, nici dracu' nu dadea banii astia pe cazatura aia, nu mai avea presiune de ulei, gemeau toate bucsile, amortizoarele erau din alt film, etc...
De gura nevestii si a finului, ma duc, mi-o iau aia, mi-o freaca, ii dau in gura, cupleaza 4x4 in topate modurile, incearca abs ul si imi opresc actele. Era vineri seara si mi-au zis ca luni ma asteapta cu radierea masinii ptr a-mi inmana cei 8000 €, pe care i-am luat la cursul zilei respective, nu la cursul lor.
Ce este ilar e ca nu au observat presiunea scazuta la ulei ( cam 0,5, in loc de 2-3) ptr ca inainte de a intra la ei, ii bagasem 1l de ulei ieftin si gros+2 recipiente de 2+2 cu adaus de teflon, asa ca ii dadea pe afara acul de la ceasul de ulei.
Luni am ajuns cu actele de radiere si mi-am incasat banii. Masina se poate vedea si acum in standul de la AAA, e Frontera aia verde care o gasiti prin garajul meu, mai are inca pe spate sigla de la Club Opel Com
Deci eu sunt mare fan AAA Motors, nu ca as cumpara vreodata ceva de la ei, dar... inca au masina mea si se cam fac... aproape 2 ani de atunci... lol "

26WRC 30-09-07 10:08

Re: AAA Auto
 
corvin de pe clubopel?

BC-20-LET 30-09-07 10:09

Re: AAA Auto
 
Yup , este pe acel forum un thread dedicat firmei de kko .

dolb 30-09-07 10:19

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by TheGodFather (Post 1107526)
Salut baieti,

Vreau sa imi iau o masina, am 7000 euro. Am auzit ca cei de la AAA sunt chiar buni. E adevarat sau nu, masinile sunt OK, preturile, pot sa merg cu ea la un tester unde vreau eu?

Mersi!

se stie , ca astia cu parcuri auto mereu aduc masini omorate si le "refac" ( asa de ochi frumosi - dar in "inima" masinii sunt lucruri groaznice ! ) mai bine cauti masina la proprietar!

PS: AM UN OPEL ASTRA G 1.7 DIESEL - AN 2003 - DE VANZARE ! SE INCADREAZA IN BANII TAI !

FIGHET 02-10-07 04:09

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 1125727)
s-a auzit de el pana si in londra?? :rolleyes2
mai s-a fie...=))))

cat despre AAAauto...am auzit si pe alte forumuri numai de rau...

MAI SA FIE CE ITI PLACE SA FACI IRONI !!!

SPUN ASTA CA AM VINDUT O MASINA LA EI ACUM VREO 3 Ani SI APOI NU DEMULT AM CUMPARAT ALTA TOT DE LA EI SI MAM ARS FRUMOS DAR ASTA ESTE VIATA EU MERG INAINTE SI NU MA APUC SA FAC IRONI CA TINE AIUREA SI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA CUM FACI ,,U'' PE ACEST SITE

melu' 02-04-08 14:30

Re: AAA Auto
 
Dar totusi de unde stiti voi atat de multe lucruri despre AAA Auto ? Toti aveti prieteni care au fost, intr-un fel sau altul pacaliti de aceasta companie? Toti stiu din auzite, toti stiu ca umbla vorba prin targ ca AAA ar fi asa si pe dincolo...dar nimeni nu vine cu o dovada concreta, nu faceti decat sa spuneti niste chestii , care nu sunt nici pe departe adevarate. Incercati sa faceti din AAA personajul negativ, cel care minte , fura sin inseala. Caci , intr-un fel sau altul despre asta e vorba. Aici e o piata a masinilor second-hand, si intr-un fel sau altul trebuie sa zguduim credibilitatea adversarului.Nu mai conteaza va mintim, jignim, ne batem joc....oamenii sunt creduli si daca citesc de 2-3 ori astfel de reclama negativa , isi cam fac o impresie.
Si doar asa, ca fapt divers, AAA Auto chiar nu cumpara masini accidentate sau cu airbag-uri sarite ( si asta nu o spun din auzite ), masinile sunt verificate inainte de achizitionare,masinile nu sunt cosmetizate in nici un fel, iar km cu siguranta nu sunt dati inapoi de AAA Auto.Poate de aceea sunt unii domni asa de " prietenosi".Poate masinutza lor are lipsa vreun airbag, vreo problema tehnica , ceva, primesc un pret mic pe ea, si trebuie sa vina si sa-si verse naduful in vazul tuturor.
Pai ce s-a intampla daca am vorbi si despre samsarii care vand masini, despre targurile de masini, despre autovit.....despre masini busite si refacute, despre masini furate, fara airbag-uri, despre km dati inapoi....sau pe acestea ne facem ca nu le vedem , nu stim ca exista ?

tzatzichi 02-04-08 15:55

Re: AAA Auto
 
nu iti lua de acolo.sunt niste golani!!!

melu' 02-04-08 16:08

Re: AAA Auto
 
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

spgbuc 02-04-08 16:29

Re: AAA Auto
 
ore cum puteti explica asta? il intreb pe unu dintre baietii de acolo daca mai lasa la pretz ca masina era plina de zgarieturi si el imi zice ca nu poate ca zgarieturile s-au facut de la transport si in legatura cu masini lovite era un golf 3 galben care avea aripa si capota de cutotul si cutotul alta nuanta.
si la final am fost cu un prieten sa vanda un clio 2 varianta in 2usi 1.4 16v masina luata noua are 2 ani si 20.000km+jante oz (pe comanda)+sistem audio alpine nici macar o zgarietura pe ea masina tzipla si ei au zis ca ii dau 4000e pe ea:))(stiu ca investitia intr-o masina nu se va scoate la vanzarea ei dar totusi)

tzatzichi 02-04-08 17:17

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1461206)
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

pt k am fost cu o masina de a mea sa o vand la ei.mi-au zis un pret...m-am gandit,pana la urma am fost de acord,iar cand au vazut ca vreau mi-au zis alt pret mult mai mic decat cel stabilit initial

HOT 07-04-08 12:30

Re: AAA Auto
 
La ei e bine doar de vandut masini cazute exact cum a scris cineva mai sus,in rest doar sa te duci cu cineva cunoscator la ei si sa stii sa negociezi si tu puternic si poate iei o masina buna si in bani buni(daca ii prinzi in foame de bani)

TzuTzu77 09-04-08 00:06

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1461206)
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

Daca nu crezi atata lume care zice, du-te si vezi singur. Nu vezi ca nici macar unul nu zice ceva de bine? Crezi ca e o conspiratie mondiala impotriva AAA? Sau esti cumva angajat la ei si incerci sa le mai speli imaginea?

Aki 09-04-08 01:27

Re: AAA Auto
 
Am lucrat acolo si...nu ii recomand. Ard aia si pe masa...
Sa va povestesc o intamplare, nu din auzite ;) A venit omu sa ridice masina, dupa ce o achitase integral iar inainte sa plece s-a uitat pe cartea masinii...surpriza...ultima revizie era facuta la 120.000km, cu un an in urma iar el o cumparase cu gandul ca are 70.000km sau ceva de genul. In final omul a plecat cu zambetul pe buze, era avocat :D


All times are GMT +2. The time now is 23:13.

- Copyright 2026 4Tuning