Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alba Iulia (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia.html)
-   -   Detectoare radar si... radare (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia/48591-detectoare-radar-radare.html)

silentBMW 13-08-07 02:44

Radare!!!
 
daca tot vine vorba de radare am putea sa ne ajutam unii pe altii si sa spunem pe unde sunt ele amplasate...pe unde obijnuiesc sa stea la agatat sa stim pe viitor...(ca poate se muta si ei in alte locuri...)

hoinar 13-08-07 09:09

Re: Radare!!!
 
am mutat aici. nu avea sens sa incepi alt thread, deoarece este acesta deschis cu acelasi subiect...

silentBMW 13-08-07 16:16

Re: Detectoare radar si... radare
 
;)ok...ma gandeam eu ca nu avea rost sa mai deschid un thread...dar am stiut ca daca nu e bine il muti dincoace:P

hoinar 07-10-07 20:43

Re: Detectoare radar si... radare
 
imensa desfasurare de forte politienesti cu radar in seara asta. nu mai putin de 3 "coji" de MAI echipate cu radar erau amplasate pe republicii, primul undeva mai sus de rompetrol, cum vii spre centru de la gara, al doilea exact in benzinarie la europa iar al treilea langa noul mall. asta din urma avea clienta o gagicuta cu un peugeot... rushineeeeeee... dupa 10 mins, cand am facut traseul inapoi, nu mai era decat 1... restul au plecat... la pascut :)

parca vad maine reportaj la tv si in presa locala sub titlul "actiune plina de succes... bla bla"... hihihi

DementuL 13-10-07 14:35

Re: Detectoare radar si... radare
 
fratilor vin incet incet amenzile de pe traseul turda - cluj .. martinesti si tureni parca.. cu radarele fixe.. a primit un prieten acum amenzi din vara de 8 milioane :D permis suspendat .. alea alea.. :D

hoinar 13-10-07 20:07

Re: Detectoare radar si... radare
 
vin asa tarziu ca nu fac aia fatza cu trimiterea lor. cica imprimanta care le listeaza scoate fum :) schimba aia tonerul intr-o veselie la ea... oricum, pe turda - cluj s-a marit limita de viteza la 70. tot e mai bine.

DementuL 14-10-07 18:51

Re: Detectoare radar si... radare
 
la tureni era 70 .. si la martinesti acolo s`a marit ?

hoinar 14-10-07 22:09

Re: Detectoare radar si... radare
 
mai sunt ceva sectoare cu restrictii sub 70. mai bine casca ochii mari de treci prin zona, ca sa nu casti mai tarziu portofelul sa-ti platesti colectia de puncte :)

DementuL 15-10-07 14:18

Re: Detectoare radar si... radare
 
dak ar fi numa de bani :) da e si permisu`n joc :)

MS83WOW 16-04-08 18:16

Re: Detectoare radar si... radare
 
salut
in martinesti cat este permis?
eu azi am primit o scrisoare de dragoste de la politie si nu inteleg ce inseamna, ce vor sa zica, se vede ca e de la politie, aici scrie "MARTINESTI, DN1, KM459+150 cu viteza peste limita legala." ce sa inteleg din asta ca aveam 150 sau cu 150 peste vit legala, eu stiu sigur ca nu aceam in nici un caz mai mult de 70 mai ales ca stiam ca sunt radare pe acolo

hoinar 16-04-08 22:56

Re: Detectoare radar si... radare
 
in martinesti a ramas 50 km/h viteza maxima, in tureni si in celalalt satuc au ridicat la 70 km/h. asa ca, grija maxima inca vreo 95 de ani pana avem autostrada acolo :))


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning