Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Alba Iulia

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-07, 00:54   #1
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Thumbs up Detectoare radar si... radare

Orice legat de detectoare radar (ce are fiecare, ce vrea sa cumpere, sfaturi, opinii) si radare (locatii, masini, "tactici" ale politiei pentru a atrage "clienti", etc) Ar fi ultil sa dati si numerele la masinile politiei si sa le descrieti. Niste poze ar fi super.

Btw. Se zvoneste ca ar exista un proiect de lege menit sa modifice codul rutier. Una dintre masurile imediate ar fi interzicerea (din nou) a detectoarelor radar.
__________________
CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT

1. '93 CRX DelSol 1.6 VTEC ESI 125 CP
2. '08 Civic 5D Sport 1.8 VTEC 140 CP

Last edited by hoinar; 22-06-07 at 23:31.
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 17:38   #2
DementuL

Stage 5
 
DementuL's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 446
Default Re: Detectoare radar si... radare

Deci.. si cu detectoarele astea .. a vandut un prieten sute prin cluj si suna doar cand esti langa masina de politie... Mi`a facut si mie oferta cu 1bulion jumate .. el le da cu 170 ron, sunt aduse din state mi se pare sub 100ron... mai bine ma lipsesc de el si imi iau mai scump. S'au tzepuit multe persoane care le cunosc, deci aveti grija. Binenteles ca voi stiti deja nu ?
DementuL is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 17:43   #3
DementuL

Stage 5
 
DementuL's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 446
Default Re: Detectoare radar si... radare

Asa deci.. tactica de vanzare.. ca scrie mai sus ceva de tactici ... fratemio de exemplu cum din 24 de ore 17 e`n masina... se intalneste prin oras cu prieteni.. il intreaba de detector.. el le zice ca e de vanzare si asa a vandut cateva Tineti minte si invatzati. Aveti grija sa nu va imbogatitzi din asta ! ))
DementuL is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 20:18   #4
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

ma dementule, cand am scris "tactici de a atrage clienti" ma referam la marlaniile politzailor, ca nu le pot zice altfel, de a te prinde cu radarul. faze cu "veiozari" si tot restul. si ca sa limitam datul prin balarii, ar fi recomandabil sa nu scrieti povesti de genul "am auzit eu de la un prieten caruia i-a spus alt prieten..." si asa mai departe. scurt si concret daca ati patit-o voi sau cineva foarte apropiat. povesti stim toti, hai sa auzim si fapte
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 13:25   #5
silk'
Opel Driver

Stage 4
 
silk''s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 182
Member of:
[Opel]
Default Re: Detectoare radar si... radare

Quote:
Originally Posted by DementuL View Post
Asa deci.. tactica de vanzare.. ca scrie mai sus ceva de tactici ... fratemio de exemplu cum din 24 de ore 17 e`n masina... se intalneste prin oras cu prieteni.. il intreaba de detector.. el le zice ca e de vanzare si asa a vandut cateva Tineti minte si invatzati. Aveti grija sa nu va imbogatitzi din asta ! ))

totusi mah....la pretul asta de vapor....nu te supara.....nu vreau sa ma intelegi gresit........si eu am avut detectoare de la 1 mil jum la.........7,8....si crede-ma ....m-am folosit mai bine de astea ieftine fata de cele scumpe.....in sensul ca alea scumpe sunt mai de fitze.....bine...au ele sinteza vocala si mai stiu eu ce fel de detectie......dar crede-ma......un ex concret....mergeam spre vint....dupa ce treci de centru ....ai o pasarela peste un raulet....apoi o mica curba si dupa linie dreapta......deci da-mi voie sa-ti spun ca mi-a sunat de pe pasarela..........si ei erau departe....si asta cu ala de 1 mil jum!!!!acuma nu stiu ce sa zic!depinde de mai multe chestii...
__________________
first love...opel vectra power!
silk' is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 13:30   #6
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

eu am un beltronics 795. a fost un pic peste 4 mil acum cateva luni cand l-am luat. si sunt super multumit de el. nu m-a lasat pana acuma la greu. saptamana viitoare o sa merg la cluj si o sa vad cum se comporta la noile radare fixe amplasate la tureni. cica sunt foarte naspa puse, imediat dupa semnul de intrare in localitate. vine omu' linistit cu 100 sau peste () si nu reduce sa intre in localitate cu 50. si radaru e acolo. o sa vedeti ce crima si pedeapsa face ala... la cei care nu stiu ca e amplasat acolo... ca "baietii" nu au fost profi sa puna semn de "drum supravegheat" cum era civilizat si normal...
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 18:01   #7
silk'
Opel Driver

Stage 4
 
silk''s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 182
Member of:
[Opel]
Default Re: Detectoare radar si... radare

pai ei nu ar manca o pitutza?......ce zici tu?.......iaca se apropie craciunu' alea...alea.....!
silk' is offline   Reply With Quote
Old 15-06-07, 22:19   #8
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Detectoare radar si... radare

gata numai avem voi cu detector
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 23:30   #9
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

maine, in drum spre cluj, o sa vad cum se comporta bel-ul meu la cele doua radare fixe amplasate "miseleste" la tureni si martinesti. o sa fac si poze si le pun aici.
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 09:34   #10
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

asadar, sambata asta, mergand la cluj, am avut pentru prima data ocazia sa "testez" noile radare fixe intre turda si cluj. la intoarcere, ceea ce mi s-a parut ciudat, nu mi-a venit sa cred: stalpul pe care era montat radarul fix la intrarea din tureni arata ca in filmul terminator, cu doua manunchiuri de fire atarnand jalnic in jos. sa fi fost un act de vandalism bine venit? ma gandesc ca nu l-a demontat garcea si l-a lasat asa la bahula. am aflat ulterior ca acolo, totusi, nu a fost inca instalat radarul fix. se vorbeste ca pe tronsonul turda - cluj vor sa puna multe radare fixe aproape din km in km. mama lor! asta e vanatoare curata...

am ramas surprins cu cata perfidie e pus celalalt radar fix de la martinesti: orientat cu spatele la sensul de mers de pe dreapta, suficient de aproape de indicatorul de intrare in localitate ca sa te ia din spate fara sa stii. bel-ul meu 795 si-a facut datoria: la intrare (eram pregatit oricum) apreciez distanta de detectie cam 50-max 100 m (probabil e ecranat in spate), iar cand m-am intors l-a vazut de sus de la vreo 800 m as zice. am mers destul de mult de cand a inceput sa cante belul si pana am ajuns la el. suficient timp pentru a frana. atasez si o poza cu el
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Radar_fix.jpg
Views:	171
Size:	386.3 KB
ID:	293126  
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 09:23   #11
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

atentie!!!
cei care aveti drum spre campeni (sau mai sus)... stau baietii chititi dupa o curba, intr-o zona care e in localitate, si unde e imposibil sa n-o calci. e la iesirea din campeni spre alba. ori viteza redusa, ori detector. acum 2 sapt am prins in zona aia nu mai putin de 4 radare intr-o zi. si aveau si clienti. 2 fixe si 2 masini in miscare.
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 09:25   #12
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Detectoare radar si... radare

se pare ca pe segmentul turda - cluj sunt instalate deja vreo 5 radare fixe. si mai urmeaza altele pana la sfarsitul anului. cine a mers in zona aia recent, sa ne dea detalii cu locatiile. daca se poate sa si pozati sau sa filmati.
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 00:43   #13
DementuL

Stage 5
 
DementuL's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 446
Default Re: Detectoare radar si... radare

deci.. in zona turda - cluj... am mers cu o viteza ff mult peste limita legala si le faceam si cu mana ca poate au ceva camera.. noah eu nu stiu ca nu m`am uitat... da vad ca n`are nimeni treaba.. si a trecut timp d'atunci.. nu erau legate.. sau care e problema ? imi vine amenda la batranetze ? ))
DementuL is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 01:29   #14
silentBMW

Stage 3
 
silentBMW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 133
Default Re: Detectoare radar si... radare

Quote:
Originally Posted by DementuL View Post
deci.. in zona turda - cluj... am mers cu o viteza ff mult peste limita legala si le faceam si cu mana ca poate au ceva camera.. noah eu nu stiu ca nu m`am uitat... da vad ca n`are nimeni treaba.. si a trecut timp d'atunci.. nu erau legate.. sau care e problema ? imi vine amenda la batranetze ? ))
fratele meu am un prieten care e la faculta la cj...deci face foarte des drumul alba-cluj...ia venit acasa in cutia postala amenda de acum 2 luni sau chiar mai bine...asa ca nu ai de unde sa sti cand iti apare invitatia la sectie...
silentBMW is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 01:31   #15
silentBMW

Stage 3
 
silentBMW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 133
Default Re: Detectoare radar si... radare

si apropo de detectoare...nu am...de ce???...ca daca e sa te prinda te prind cu tot cu el...ca nu este foarte greu......asa ca daca imi voi lua o sa imi iau ca sa am si eu ceva fire in plus pe bord...)
silentBMW is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -