Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - bassEvo (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/45358-e30-bassevo.html)

Bass-Evolution 06-07-07 09:44

Re: My E30.
 
Sunt originale, dar sunt pentru E21, si sunt numai de 15''.

ursuletz_cabrio 11-07-07 02:31

Re: My E30.
 
frumos urs.parerea mea e ca daca ii faci ceva...pune-i mtech 1 ..si atat...eventual niste bbsuri pe 15 in caz ca nu te lipesti de ceva de 16 cu 9j spate :P

Bass-Evolution 12-07-07 08:49

Re: My E30.
 
8 Attachment(s)
Ma uitam prin calculator si am dat peste cateva poze facute dupa ce a iesit de la vopsit.... si inca cateva...

Multumesc.

dj16xxs 13-07-07 10:32

Re: My E30.
 
poza aia cu a mea e facuta cand licitam pentru jante?

Bass-Evolution 13-07-07 10:39

Re: My E30.
 
Yap :). Multumesc de vizita.

mowgli 13-07-07 12:24

Re: My E30.
 
1 Attachment(s)
Salut.frumoasa masinuta.am si eu un e30 la care inca nu am inceput munca din motive financiare.are probleme cu rugina si suspensiile.cel mai important e motorul:2400d pe care vreau sa-l schimb tot cu un is si as vrea niste informatii, sa ma ajuti si pe mine cu niste sfaturi daca se poate.sunt din mures.id-ul meu de mess:mowgli_lp.sau mail [email protected].

Bass-Evolution 16-07-07 12:45

Re: My E30.
 
Masina a intrat intr-un proces de inlaturare a oricarei pete de rugina, avand si a mea ca probabil marea majoritate a E30-urilor carora nu li s-a dat decat benzina si ulei multi ani la rand puncte de rugina in locurile specifice. As spune ca are rugina exact acolo unde trebuie sa aiba... Cand voi avea poze voi posta ,pentru moment am dezechipat interiorul.
Multumesc.

no limits design 31-08-07 15:28

Re: My E30.
 
frumoasa masina...............sa o stapanesti sanatos ......... mai vrem foto :P

dj16xxs 01-09-07 00:19

Re: My E30.
 
Quote:

Originally Posted by Bass-Evolution (Post 1000122)
Masina a intrat intr-un proces de inlaturare a oricarei pete de rugina, avand si a mea ca probabil marea majoritate a E30-urilor carora nu li s-a dat decat benzina si ulei multi ani la rand puncte de rugina in locurile specifice. As spune ca are rugina exact acolo unde trebuie sa aiba... Cand voi avea poze voi posta ,pentru moment am dezechipat interiorul.
Multumesc.

stii ca esti bolnav,nu?

AK-ZER 05-10-07 22:15

Re: My E30.
 
fain e30-ul... sa-l stapanesti sanatos!

Bass-Evolution 08-01-08 19:24

Re: My E30.
 
Astazi au fost comandate pragurile noi (cele de metal). Din cauza varstei, poate a nepriceperii sau a relei vointe a celor ce au pastorit-o inaintea mea cele de pe masina arata rau (in sensul ca sunt indoite), motiv pentru care am luat decizia schimbarii lor. Am mai comandat si urmeaza sa vina si cateva alte maruntisuri, gen suporti de motor, termostat si alte nimicuri,
Ma bucur ca in sfarsit proiectul a prins ceva viteza si o ia din loc. Ma gandesc sa inlocuiesc fata, cu una "dupa 89" ca proiectoare mici si conducte pentru aer la farane.... este decat o idee momentan, ramane de vazut ce si cum.
Multumesc.

Krys_320i 09-01-08 06:27

Re: My E30.
 
Urs frumusel ..... l-am vazut la WSTE2 :D

Bass-Evolution 09-01-08 11:33

Re: My E30.
 
Quote:

Originally Posted by Krys_320i (Post 1283076)
Urs frumusel ..... l-am vazut la WSTE2 :D

Momentan masina e in lucru pentru a se prezenta in cele mai bune conditii la WSTE 3.

Patrulei 09-01-08 20:53

Re: My E30.
 
Sa ai grija de el k e frumos:PAr sta bine niste lampi cum le avea xxs:>:>:>:P;)Bafta in continuare;)

Bass-Evolution 11-01-08 11:17

Re: My E30.
 
Masina va fi OEM, deci nik aftermarket, sau cel putin nu in ceea ce priveste aspetul, deci nu lampi de stop clare, nu angel eyes, nu praguri sau bari (in afara de OEM bagand aici si M-Tech I si II). Ce va avea sigur aftermarket va fi evacuarea, jantele si suspensia.... cam atat.
Multumesc.


All times are GMT +2. The time now is 22:36.

- Copyright 2026 4Tuning