Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Help : Sistem audio Dacia Nova (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/4167-help-sistem-audio-dacia-nova.html)

vpower16v 20-06-06 00:07

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
@bigu...nu ma refer la tine....doar glumesc..

fac sistem sub 5 milioane pe care sa sune GUTA bine ....nu stiti nimica mai baieti :):):)

Bigu 20-06-06 09:23

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
:)) iei un cotetzofon de piata cu 700 si o umplii de tweetere si e numa bine... :)) pt pesteimputit si blak...ba baieti nu am coborat acu` o juma` de ora din cocotier. cititi cerinta omului si o sa va dati seama ca nu a zis nimik de nici un sistem competitional. NU am zis ca un sist sq nu sare de 1000, el a zis cat mai ieftin sa fie...dar vad ca unii se simt importanti prin posturile offtopic care le fac...l-ati ajutat cumva ca mi-ati "demonstrat" mie ca stiti ca un sistem sq sare de 1000 eur? el a zis ca vrea si el o muzica si atat. muzica aia se poate baza pe bashi, pe GUTA :) si pe un sistem mai de doamne ajuta, dar unii nu se sinchisesc sa citeasca tot inainte sa posteze, asta e......sper ca m-am facut inteles si sa nu se mai gaseasca inca un destept sa-mi spuna cat e un sistem sq e peste 1000 eur(pt ca shtiu si eu asta). ;) nu am zis ca sunt mai destept ca voi, dar spre deosebire eu incerc sa ajut un om nu sa atac pe altul. bafta !

Bigu 20-06-06 09:28

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Quote:

Originally Posted by blak
Un amplificator pentru SQ nu cred k gasesti la 3-4milioane....

eu zic ca gaseshti, nu neaparat nou...dar ampliful acela impinge 2 sateliti nu wooferu!!!!!!!!! :)

pesteimputit 20-06-06 11:38

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Quote:

Originally Posted by Bigu
eu zic ca gaseshti, nu neaparat nou...dar ampliful acela impinge 2 sateliti nu wooferu!!!!!!!!! :)

pai te rog aratami si mie unu ca sa nu mai dau atatia bani pe un VRx sau LRx

FlippE[R]75 20-06-06 11:46

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
gibiel frate :D

Bigu 20-06-06 11:54

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Quote:

Originally Posted by FlippE[R]75
gibiel frate :D

corec! :)) deci se poate

bad_boy2k 20-06-06 12:35

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
gibiel si SQ...? mai rar...adik deloc.

blak 20-06-06 17:42

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Bigu.... scuze nu ma pricep ... Peace

blak 20-06-06 18:02

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Un sistem ieftin as pune pe o nova ar fi urmatorul :
Boxe Fatza: DLS B5 50W RMS ,componente .... 2 cai - 2,1 milioane
Boxe Spate: DLS 1269 60W RMS (Ovale) -1,8 mil
sau pt usile spate: DLS 225 50W RMS -1,8mil
Amplificator: Magnat The Rock 800 -5,5 milioane
4x110W RMS @4ohm
2x260@4 ohm punte
Subwoofer: JBL GTO1202D 300W RMS (tub) 3,5 milioane
Asta iese undeava la 13milioane...... dar nu prea poti avea pretentii mari....

steaua23 20-06-06 18:28

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
si casetofonu unde e :)) ?
mai trebuie si sigurante, cabluri etc ...

Bmw_E30dak 20-06-06 19:21

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
dar voi stiti ce are tipul aq pe nova???zic decat 14 milioane subwooferul si statia de amplificare

Bigu 20-06-06 19:23

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
kit Directed 1,5 mil, cotetzofon gaseshte si la 3 mil nou sau sh cu tot cu mp3, statia ai puso cam scumpa, exista si alte alternative mai ieftine, si pe 2 canale nu 4, si daca nu vrea kit original de woofer poate sa-si achizitioneze separat siguranta si carcasa undeva la 200-250 mii si cablurile de unde face el rost... oricum, respect pt BLAK ;) peace!

FlippE[R]75 20-06-06 20:14

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
Bigu-le ... vad ca le ai frate ... ai citit pe net ? PEACE :D

steaua23 20-06-06 20:29

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
daca chiar vrei ieftin iti iei seturile de mac audio de la ofertele alea generoase.

FlippE[R]75 20-06-06 20:35

Re: Help : Sistem audio Dacia Nova
 
daca chiar vrei ieftin stai cu boxele de fabrica pana cand iti vei permite ceva bun (scump). cel mai bine iei intai player care sa te ajute putin, apoi un set de componente capabile amplificate pe masura si apoi treci la bas.

decat mult si prost mai bine putin si bun. (mai bine stau cu un set de componente capabile si fara bas decat cu niste boxe vai steaua lor si cu o chestie care ragaie in portbagaj)


All times are GMT +2. The time now is 06:17.

- Copyright 2026 4Tuning