Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Honda S2000 CR Concept (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/37716-honda-s2000-cr-concept.html)

Luigyy 05-04-07 21:21

Re: Honda S2000 CR Concept
 
a fi ea frumoasa da eleronul ala parerea mea nu mere delok

UHU82 05-04-07 21:32

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Masina nu e prototip ci va fi disponibila spre vanzare. In locul din portbagaj unde venea acoperisul de panza au pus un sistem de ramforsare a caroseriei. Au schimbat si interiorul nitel. Cilindreea a fost modificata pentru marirea cuplului si a fiabilitatii. I-au schimbat mai multe si pe la suspensii si diferential. Body-kitul a fost adoptat si din motive aerodinamice. Pe spate are roti mai late.

Patrulei 05-04-07 23:24

Re: Honda S2000 CR Concept
 
mmMM!masina e mistow pacat k au schimbat ceasurile alea si au pus unele digitale:(dar in rest masina este K:D:Pmie imi place eleronu la nebunie:D

Race 06-04-07 09:11

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Quote:

nu intzeleg dak tot iau marit cilindrea ptr ce iua sczut puterea
Probabil pentru ca pe langa fanii japonezelor obsedati de puterea litrica mai exista si oameni care vor sa conduca masina,si sa o conduca repede.Motorul de 2,2 litri are puterea maxima la turatie mai joasa,si cuplul maxim mai mare si la turatie si mai joasa,ceea ce duce la o curba de putere mai buna.Toate publicatiile care le-au testat pe amandoua au zis ca se simte diferenta pe circuit.Nu ca ar conta la ceva,ca e pacat sa strici mirajul celor 120 CP/litru doar pentru a face o masina sport mai rapida :sad:

Quote:

240cp dintr`un camaro de 4L
Nici una din cele 4 generatii de Camaro n-a avut motor de 4 litri.

Quote:

puterea a ramas aceasi, adica 240 de cai, 237 in sistem american, calculati la roata
Puterea a ramas aceeasi,doar ca si inainte erau tot 240 HP,nu PS.237 HP e puterea dupa standardele SAE revizuite.Si e masurata la motor,nu la roti.

Quote:

pacat k au schimbat ceasurile alea si au pus unele digitale
Si S2000 normal tot digitale le are.

CocoT 28 06-04-07 10:49

Re: Honda S2000 CR Concept
 
.................

z3r0m3CSL 06-04-07 11:46

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Mdea da tot ala vechi inca rulzzzz !!!!!! ii mai fain ca asta !

-Caz- 06-04-07 16:21

Re: Honda S2000 CR Concept
 
@ Race

in fine... m`am grabit... nush cat avea camaro, parca 5 L , io incercam sa scot in evidenta diferenta de cilindree, nu mai conteaza cu :P

liwiu_evo 06-04-07 22:56

Re: Honda S2000 CR Concept
 
daca nu se numea s2000 cr concept ash fi jurat ca e o s2000 normala, tunata ci stil :(

ics3s 07-04-07 23:49

Re: Honda S2000 CR Concept
 
ma da si eu am citit despre s2000 cr si cred k o sa fie de 260CP nu 237CP...cel putin asa scria pe un site.

KONELL 09-04-07 21:47

Re: Honda S2000 CR Concept
 
:D :D :D Intrucat S2000-ul este o masina care imi place ..... exemplul de fata imi place ff mult ... sincer eu nu vad nici o greseala in aceasta masina (stiu ca sunt subiectiv :-P )

Marinica 10-04-07 13:30

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Honda, e una dintre cele mai revolutionare marci... mitul european incepe sa dispara, japonezii se ridica exponential... masinuta asta e o bomba!!!

alex-mishu 11-04-07 17:24

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Nu e cine stie ce, dar merge...

vladimir_VLM 12-04-07 00:35

Re: Honda S2000 CR Concept
 
modificari aproape 0, ne asteptam la ceva mai mult, eleronul se putea ceva mai discret nu aripa aia care parca are rolul sa o ridice nu sa o apese

Treshure 12-04-07 14:16

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Quote:

Originally Posted by vladimir_VLM (Post 847078)
modificari aproape 0, ne asteptam la ceva mai mult, eleronul se putea ceva mai discret nu aripa aia care parca are rolul sa o ridice nu sa o apese

Adevarat ca designul nu prea e nou.. asta e masina de scos in.. 2000 :)

bizkuite 12-04-07 16:57

Re: Honda S2000 CR Concept
 
Quote:

Originally Posted by Bobby boss (Post 835828)
Seamana cu VIPER E MARFA

Vai... rushinika
am vazut drive-test la "5th gear" cu modelul vechi pe circuit si avea performante de invidiat, ce sa mai zic de varianta imbunatatita... e o masina reusita din toate pct. de vedere... ;)


All times are GMT +2. The time now is 05:31.

- Copyright 2026 4Tuning