![]() |
Ford_V6, ai facut tu asta si ai vazut rezultatele???Daca nu, atunci lasa-ma pe mine sa incerc si iti voi transmite ce se intampla.Injectia o voi regla cu Ceky la Dimsport pt o functionare optima.Am si niste injectoare mari de la motor cu kompresor care voi vedea daca se vor potrivi.
Robert: Sa fii sigur ca daca nici asa nu voi fi multumit de randament...ma bag la carburi. |
Re:
Quote:
hahahhah, ce caterinca, scuze dar chiar m-a amuzat :D :D poti sa iti montezi si \"motorasul\" :D de la relanti, faci un ax care sa treaca prin toate orizontal care sa treaca prin toate corpurile clapetelor de accel si in capat sa vina montat pe el, cam asa are motor M de la bmw |
O fi la BMW, dar corpul clapeta de la motorul meu nu e asa.Motorasul de relanti nu e actionat de nimic.Este ca un fel de senzor care obtureaza un canal de aer suplimentar din clapeta.Da drumul automat la aer sa treaca prin orificiul ala cand motorul este rece.
|
da ba inteligentule . . . .si cum **** mea faci cu aprinderea . . . .ca delcou la solenza nu are mecanism de corectie a avansului in el . . . :roll: :roll: :roll: unitatea de control electronic gestioneaza avansul . . . . nu mai aburii lumea bah :lol: :lol: :lol: :lol:
|
Las-o balta, bah \"inteligentule\".Cu limbajul tau cu tot.
|
aia se numeste valva auxiliara de aer, functioneaza doar pe perioada de incalzire a motorului si practic face un bypass inainte si dupa clapeta de acceleratie si astfel se obtine amestecul bogat de care are nevoie motorul imediat dupa pornire la temperaturi scazute
|
Re:
se poate monta separat aprindere cu corector de avans
|
corect ;) . . . cine stie cunoaste . . .
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:11. |
- Copyright 2026 4Tuning