Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Injectie . (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/3103-injectie.html)

zzero 12-04-05 14:23

Ford_V6, ai facut tu asta si ai vazut rezultatele???Daca nu, atunci lasa-ma pe mine sa incerc si iti voi transmite ce se intampla.Injectia o voi regla cu Ceky la Dimsport pt o functionare optima.Am si niste injectoare mari de la motor cu kompresor care voi vedea daca se vor potrivi.

Robert: Sa fii sigur ca daca nici asa nu voi fi multumit de randament...ma bag la carburi.

Gabi_323i 12-04-05 22:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B-34-SGM\"
Sau bagi 100E in doua dublu corp orizontale, si ti le programeaza fratele tau din surubelnita. :)


hahahhah, ce caterinca, scuze dar chiar m-a amuzat :D :D

poti sa iti montezi si \"motorasul\" :D de la relanti, faci un ax care sa treaca prin toate orizontal care sa treaca prin toate corpurile clapetelor de accel si in capat sa vina montat pe el, cam asa are motor M de la bmw

zzero 12-04-05 22:53

O fi la BMW, dar corpul clapeta de la motorul meu nu e asa.Motorasul de relanti nu e actionat de nimic.Este ca un fel de senzor care obtureaza un canal de aer suplimentar din clapeta.Da drumul automat la aer sa treaca prin orificiul ala cand motorul este rece.

Ford_V6 13-04-05 15:36

da ba inteligentule . . . .si cum **** mea faci cu aprinderea . . . .ca delcou la solenza nu are mecanism de corectie a avansului in el . . . :roll: :roll: :roll: unitatea de control electronic gestioneaza avansul . . . . nu mai aburii lumea bah :lol: :lol: :lol: :lol:

zzero 15-04-05 02:01

Las-o balta, bah \"inteligentule\".Cu limbajul tau cu tot.

Gabi_323i 15-04-05 06:55

aia se numeste valva auxiliara de aer, functioneaza doar pe perioada de incalzire a motorului si practic face un bypass inainte si dupa clapeta de acceleratie si astfel se obtine amestecul bogat de care are nevoie motorul imediat dupa pornire la temperaturi scazute

dj05dpx 15-04-05 15:38

Re:
 
se poate monta separat aprindere cu corector de avans

Ford_V6 16-04-05 17:34

corect ;) . . . cine stie cunoaste . . .


All times are GMT +2. The time now is 03:11.

- Copyright 2026 4Tuning