Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/29339-logan-rs-170-cai-putere-by-patrick-kirfel.html)

bano 30-12-06 00:35

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
aiurea rau 30000 de k pt 170 si duar 200 km sant pe aici laudarosi cau luat 205 km cu logan stok.incredibil....
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/12999-logan-1-6-a/page-3.html

Cristi_XP 30-12-06 05:12

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Dap,doar ca respectivii au uitat sa precizeze daca erau sau nu pe dyno,daca erau sau nu in panta cu masina,viteza vantului care batea din spate...etc :))

Ionutz maniacu 30-12-06 21:49

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Cam scump la 30000,chiar foarte scump si la 170 de CP doar 200 km/h???Nu cred aproape 180-185 km/h prinde stock,deci la 90 CP dar la 170 si aerodinamica putin imbunatatita yo nu cred ca are cum doar 200 km/h

Cristi_XP 02-01-07 02:22

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Era in rodaj si le-a fost mila :))

tony_steaua 20-04-07 16:59

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
vad ca toti sau aproape toti faceti spume ca e mult, si ca, cu 30000 poti sa faci n lucruri...e adevarat, iti poti cumpara si lamborghini countach la banii aia, daca ai noroc, dar ideea de a face dintr-un logan, o masina puternica merita cei 30000. eu unul nu am agreea niciodata loganul, dar daca as avea si eu banii neamtului, poate k as face si eu la fel cu un logan, sau cu alte masini care nu ar merita atatia bani investiti. Bv lui...

**COSMIN** 20-04-07 21:15

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Quote:

Originally Posted by dogy_10 (Post 667751)
hai sa nu exageram.....ce masina faci de 1000 de cai trabant cu reactor nuclear:D

De Nissan Skyline GTR 34 ce zici....1000 de cai si inca mai poti urca motorul acelei masini..:evil: :evil: .... Imi cer scuze de off topic

MARI_NSL 20-04-07 21:19

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
frumos loganu pt ca e lasat .....nu mai pare asa rau a camion ....dar prea multii bani ;);)

dogy_10 20-04-07 23:23

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Quote:

Originally Posted by **COSMIN** (Post 862726)
De Nissan Skyline GTR 34 ce zici....1000 de cai si inca mai poti urca motorul acelei masini..:evil: :evil: .... Imi cer scuze de off topic

cu 30 000euro?????:-P :-P :-P :-P

e cam exagerat pretul la loganul asta, in sensul ca mai mult de 15 mii nu sa bagat mai mult ca sigur

alex_ggk 21-04-07 00:42

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
frateeee :)))) 30 .000 $ pt 170 cp 0-100 7.8 secunde 200 km/h vit maxima .......pai cred k performantele astea le are megane sedane deluxe.... si e mult mai ieftina + confort... bafta

CT-82-PWR 23-04-07 11:27

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Cam putin 200km/h pentru 170CP,eu cred ca ea mai mult daca pana si asta de 105Cp scoate 185km/h

sebaaa 23-04-07 13:53

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
la banii astia zici k el construieste fiecare masina cu mana lui ,nu de alta..
nush unde se duc cei 170 de cai..pe apa sambetei sau ceva de genu
imi vine greu sa cred k e asa de proasta cutia aia pusa pe logan..cresti puterea cu 65 sau 80 de cai(depinde de la ce motor a pornit) si creste viteza maxima cu 30 km/h? daca sunt si aia chinuiti..degeaba ..e vorba sa ia 200..nu faceti comparatie cu 300 sau alta viteza..
nush cine da banii pe asa ceva..
de 30 mii euro ori iti iei cva mai puternic si mai misto..sau iti faci unul singur.. vb lui sgm..

dan_ursu 23-04-07 14:16

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
pai cred ca 30.000 de mii de E te-a costat cu tot cu masina;) dar sunt foarte multi bani investiti pt o dacie:D

Sp33d_evil 24-04-07 01:29

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
dacia tot dacie ramane...
peste 2-3 ani o mananca rugina :D

Outta Control 24-04-07 14:33

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
In nici un caz nu se marita sa bagi atatia bani intr-un logan, eu am si mai mult de 4-5000 nu as baga nici in ruptu capului. Te gandesti ca il faci de 170 de cai si ce ii mai pui pe el si te trezesti ca te face apoi unul cu un BMW stock 320I, pe care a dat putin peste 10000E. Acu, fiecare face ce vrea cu banii lui.

Cristi_XP 26-04-07 16:21

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
200km/h sunt probabil pe GPS si cu o eroare de kilometraj or fi 220-230 pe ceas...Insa la 170 cp si raportul greutate/cp oarecum in favoarea loganului ar trebui sa fie un top speed mai mare.Sunt 2 masini care vor avea acest motor...in Romania...2 stiu eu...sunt curios de rezultate!


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning