Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Unitati de bord si surse (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse.html)
-   -   Ce cd player sa-mi iau (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse/29290-cd-player-iau.html)

sergiu_cloboc 10-02-07 18:36

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Dar ce zici... Zozo are scoruri mai bune decat aia de la reprezentanta M'N'C?

saxo 10-02-07 21:11

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Eu stiu ca MNC vinde si instaleaza in Oradea prin zozo.

Achim 11-02-07 06:40

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by bulu (Post 664856)
La cate am ascultat eu , si am ascultat destul de multe am ajuns la urmatoarele concluzii:
Daca iei amp pioneer e foarte bun pentru ca are multe setari, ampul lui intern suna bine dar nu cel mai bine.Oricum nu ai cine stie ce setari la un pioneer de 5 mil.
Amp intern al HU cel mai bine suna la clarion , dar nu e la fel de complex la setari ca pioneer.
Panasonicul suna cam intzepat si nu prea e pe gustul meu.
Alpine mi se pare ca ampul intern suna destul de prost la volume mai mari.
Daca asculti mai incet e ok, cum ridici putin volumul mai tare incepe sa distorsioneze.
Daca as avea 5 mil cred ca as lua clarion dxz368 :).

exact la aceiasi concluzie am ajuns si eu...

la inceput am avut un Alpine pe masina. sistem excelent de cautare, citea majoritatea cdurile (kiar si f avariate), reda perfect muzica simpla (instrumentala, degajata) chiar si la volum mare, insa imediat cum dadea de voce si muzica mai complexa (house de ex) incepea sa amestece inalte cu medii si etc. la inceput nu mi-am dat seama pana cand nu l-am schimbat (de proba) cu un Clarion si imediat am realizat diferenta. Intr-adevar Clarionul era mult mai rudimentar insa semnalul era mult mai curat.

oricum, daca ai sistemul stock, Alpine e alegerea corecta si te va "servi" fara neplaceri (zic eu) ;)

margineanu ovidiu 11-02-07 11:28

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by saxo (Post 742767)
Eu stiu ca MNC vinde si instaleaza in Oradea prin zozo.

zozo nu e singurul dealer si instalator mnc din oradea mai este un service langa gara si cred ca de ei vorbeste sergiu cloboc,scuze de offtopic....

saxo 11-02-07 14:21

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Nu esti off-topic. Bine ca stie omu' de unde sa aleaga.


All times are GMT +2. The time now is 13:19.

- Copyright 2026 4Tuning