![]() |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
noi nu suntem asa profi :D
inca ceva :vezi cum faci sa ai caldura si nu cumpara gume noi ca ce se gasesc aici sunt niste gunoaie,mai bine niste sh uri de firma. sapt trecuta am luat pt un A4 table + gume 5mm (. Dunlop Winter Sport M3 daca nu ma insel ) + capace la 80 de euro |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Pai in primul rand cauciucurile fac mult m ai ales ca ii tractiune spate ,cum zic alti ca ii teroare sa mergi iarna cu tractiune spate daca stii conduce si nu bruschezi te descurci de minune,iarna trecuta pe spate aveam cauciucuri foarte uzare aproape sterse si 2 sapt de iarna am mers cu ele pana sa imi iau de iarna si am fost si pana la Belis si am urcat cu cauciucurile alea deci nui asa grav tractiunea spate.Recomand cauciucuri iarna
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
si la mine e prima iarna cu beemerul.pe fata am niste cauciucuri sh de iarna si pe spate am luat 2 noi ca dehh...are tractiune spate:)recunosc cred ca am luat cele mai ieftinache :) marca kebler pret 320 de lei de la 370 lei/bucata ca mi-a facut nu stiu ce oferta...
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Sunt deja la al 4 iarna cu tractiune spate ! Diferenta o face cauciucurile toate de iarna !
Cu grija in curbe, fara graba si nu in ultimul rand : pastreaza distanta !!! Dupa un timp , devine chiar interesant de cat de bine sti sa-ti controlezi masina ! Voie buna !!! |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
ce bine ar fi sa stie si alti participanti la trafic sa isi controleze masinile, unii doar cu tractiune fata. |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
La mine este a2a iarna si prima cu cauciucuri de iarna ceva mai bune dar sh ,iarna trecuta chiar am parcurs dintante lungi ,si pe la tara pante mai patina dar tot el se descurca daca il iei usor merge foarte bine,dar daca lai bruscat te invarte de nu te vezi in schibm este manevrabil , sa nu uiti lichidul de parbriz iarna trecut am uitat:lol: nu te lua dupa majoritatea care spun ca este teroare cu bmw iarna a sa iti placa sa ii ti frau .
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
La mine e prima iarna, prima masina :)
Am schimbat: anevelope (am pus noi, pentru iarna cu jante de tabla), lichid frana, antigel, ulei, filtre. Sunt in curs de a mai schimba si tendinta de a apasa pe acceleratie si aproape sunt pregatit! :-P |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Eu il dotez cu un garaj si cu niste cauciucuri da'lea de iarna :D
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Vredenstein SnowTrac 1 2 3 si nu vei avea nici o problema garantat. daca nu ma crezi uite te sa vezi ce face pe masinile doar cu o singura punte motoare si fara abs/esp etc.
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
Sa folosesc frana de motor sau nu? Unii zic da altii nu. |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
Aaaa nu , eu faceam referire la eficienta acestor modele de cauciuc , La bmw , depinde de situatie , uneori iesi din incurcatura cu asc ul ON , alteori cu ASC ul off. SI da , frana de motor e mai indicata decat cea de picior. Dar nimic din toate astea nu vor avea efect daca nu ai cauciucuri bune pe masina , asta e clar. |
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
iarna trecuta a fost prima iarna cu tractiune spate...pana atunci am avut doar cu tractiune fata!pot spune e ca mult mai fun cu spatele.bine,am avut mici probleme ca aveam v-uri:))...dar norocul meu lsd!problema la multi cu bmw(cunoscutii mei) este garda la sol nu aderenta!dar frumusetea cere sacrificii....incet dar sigur se poate circula fara probleme!astept zapada,anul asta fiind dotat cu anvelope pe iarna,pe 16".si ca un sfat(personal) daca vezi ca nu vrea sa plece,da-i cu a doua...eu asa am mers si jur ca nu am ramas niciodata si nici nu am atins-o vreodata!nu-ti mai fie asa frica...e tot o masina;).bafta!
|
Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:13. |
- Copyright 2026 4Tuning