![]() |
Re: Diff-ul optim pt 400m?
A punctat f bine antacebal. sunt curios dupa ceva uppgrade-uri si la mine cam cat urc,momentan merg cu lsd-ul stock al masinii adica 3,15 si soft(e o varianta intermediara...nu e ceva f agresiv)...sunt tentat de 3,91 ce are si Jimgod,am auzit ca face treaba f buna dar pana voi pune am alte prioritati.
Cand m-am dat cu antacebal el avea interiorul golit(a scos nebunu si stergatoarele :)) ) roti pe 15'' la mine full si roti 17'',am plecat prost si mi-a sarit o masina in fata,apoi l-am prins si i-am dat eu o masina. Oricum pentru un 1,8is se misca f bine masina lui iar dezavantajul fiind ca schimba vitezele ca dracii si evident ii scade viteza maxima destul de mult |
Re: Diff-ul optim pt 400m?
Quote:
viteza maxima stiu ca o sa scada, intrebam doar pt 400m. era bine de stiut cum statea inainte cu 325, ca sa ne facem idee cam cat a recuperat. poate se mai baga careva cu experiente proprii? p.s. ar trebui si tu sa incerci sa cronometrezi 400m cu 3.15-le actual, ca punct de referinta pt cand o sa pui 3.91. |
Re: Diff-ul optim pt 400m?
Eu am 325 cu diff de 3,45...
Fatza de 318is de fabrica aproximez ca ii dau 50 de metri... poate chiar mai mult... Pana la 100/h ajunge oricum cu 3 secunde mai devreme cu diff de fabrica... Acujm poti sa-ti faci o idee cat a recuperat antacebal cu diff-ul lui fermecat :) |
Re: Diff-ul optim pt 400m?
care ar fii grupul perfect pt un 2.5 stock e36 (mentionez ca am pe masina 3.15 blocant) este unul mai superior lui ??
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:54. |
- Copyright 2026 4Tuning