Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Ford Puma (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/24865-ford-puma.html)

ramonyka_86 22-08-07 17:08

Re: Ford Puma
 
da e super draguta masina(mai mult pt fete:D)..initial si eu tot pt puma am optat dar cand am vazut cougar_ul mi-am schimbat parerea:D depinde acum si ce vrei de la masina pe care ti-o cumperi:D...

cristy_pescar 22-08-07 21:31

Re: Ford Puma
 
Da ,este perfect adevarat ca Cougar este mai mare,un pic mai elaborat,dar uneori imperfectiunea are stilul ei.De exemplu imi place mai mult Puma pentru ca e mai micuta,privita din fatza arata ca un mic alien,privita din spate ca un cougar si privita din lateral ,ca un Lotus elise.Apoi motorasul de 1.7 zetec care duce tona de tabla la 100 km in 8.5 secunde te cam face sa iti lipesti talpa de acceleratie.

cornelpuma76 28-11-08 13:12

Re: Ford Puma
 
Detin si eu o astfel de masina .am un ford puma din 1998 cu motor de 1400.nu pot sa fac o comparatie cu alte masini pt ca nu sunt suficient de informat si decat sa spun o prostie mai bine tac.nu ai ce sa-i reprosezi.masina raspunde ok la toate cerintele .am dorit sa o vand mai demult.trebuia sa plec sa muncesc afara .dar oferta a cazut si normal am renuntat,acum sunt nevoit sa o pun iar in vanzare deoarece dupa sarbatori voi pleca in suedia mai exact pe 27 ianuarie.cei care sunt interesati de acest model de masina ma pot suna la tel :0763602787
am postat si un anunt la ford-anunturi auto pe saitul acesta .
nu ratati masina la pretul pe care l-am stabilit.supermegaultra-merita.

stupy_87 29-01-09 00:59

Re: Ford Puma
 
as dori sa stiu si eu cine are un Ford puma lovit spate sau ziceti-mi cineva cine vinde piese de puma sau unde as putea gasi pe net piese:D,astept mail pe [email protected]

tweet 10-09-09 06:41

Re: Ford Puma
 
Hello.Am si eu un ford puma din 97,motor de 1.7 :D As vrea sa imi pun toba sport si eventual sa ii fac vreo dunga.Ceva sugestii?(avand in vedere ca sunt fata?:> )

Kedy 10-09-09 18:13

Re: Ford Puma
 
Nu ii fa nici o dunga, jante, suspensie sport, toba sport(Magnaflow)

lukian007 12-09-09 14:06

Re: Ford Puma
 
buna baieti,
aveti dreptate Ford Puma este o masina deosebita, detin un asemenea exemplar :) si nu ma dezamagit niciodata.
Cine doreste sa achizitioneze unul?
Am un Ford Puma de Vanzare, 1,7, 125 cai din '99, piele originala Puma interior, presuri originale puma, MP3 Sony, jenti aluminiu '15, toate consumabile schimbate recent.
Detalii la: 0745494942
[email protected]

Ms,
Sa stapaniti bine caii putere!:D

dobca adrian 01-10-09 08:06

Re: Ford Puma
 
salut si eu ca si altii sunt nou pe forum.Sunt proprietaru unui ford puma iar daca are cineva nelamuriri sau pot sa il ajut cu ceva sa ia legatura cu mine pe mes:[email protected]

balki 02-03-10 20:06

Re: Ford Puma
 
2 Attachment(s)
salutare,eram si eu curios ce pareri sunt despre ford puma

rapgame27 29-07-10 18:42

Re: Ford Puma
 
http://www.magnatuning.ro/ro/products/177/Puma
incearca si aici
Quote:

Originally Posted by puma rider (Post 588188)
intel23 : are motor de 1.7 16v, cu distributie variabile, 125 de cai, motorul este rezultatul colaborarii dintre ford yamaha si cosworth :D
TuningBoy : eu ti-o recomand, e o masina buna, mie imi pare mai nervoasa decat reiese din fisa tehnica...consumul e si el bun cam 9-10 la suta in oras...la stilul meu de mers, la fel si extraurban. Suspensia nu e ea adaptata "drumurilor" din Romania,si se uzeaza relativ repede, dar urmeaza sa-i iau acum niste amortizoare bilstein, care probabil se vor comporta mai bine.
Un kit pentru exterior si eventual alte modificari o sa-i fac si eu dar dupa ce intram in UE, si o sa am libera trecere spre tari mai civilizate...la noi preturile sunt cam sarite.


sparly 25-01-12 16:13

Re: Ford Puma
 
6 Attachment(s)
va salut ,am devenit si eu propietarul unui PUMA si deja sunt indragostit de masina ,,,1,4,16v si mapuc so modific ,deja am pus ambreaj sport ,axa cu came sport ,injectoare marite ,soft ,suspensie sport ,si lucrand in domeniu am ajuns la concluzia de a umbla la spoilare si evacuare
mai nou as vrea sa infiintam FAN CLUB PUMA in cazul in care nu exista


All times are GMT +2. The time now is 05:20.

- Copyright 2026 4Tuning