Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Motocicleta mea (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea.html)
-   -   Micutza mea ninja ;) (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea/232423-micutza-mea-ninja.html)

kyler_iulian 28-06-11 10:15

Re: Micutza mea ninja ;)
 
Quote:

Originally Posted by sadix (Post 3977073)
ce as putea spune despre ea...hm...

s-a nascut in 2006 cu 130 CP... este luata din Italia, iar in momentul achizitionarii avea 10.168 km, acu are aproape 20.000... dar mai bine las pozele sa vorbeasca

drumuri cat mai lungi cu soare pe cer va doresc

frumos 636 , dar esti multumit de el k motor ?

sadix 29-06-11 00:23

Re: Micutza mea ninja ;)
 
# kyler_iulian # multumesc, da... l-am luat la 10.000 km acu are peste 20.000 si sunt foarte multumit de el. Sincer, nu am intalnit un posesor de 636 care sa se vaite de ea... nu zic ca nu exista

motoru... de fapt ca orice lucru, daca iti bati joc de el sa fi sigur ca si el isi va bate joc de tine.

Oricum, daca m-as fi luat dupa ce vorbesc "cei multi" mi-as fi luat honda sau r6... dar am preferat verdele ;)

soare pe cer si sanatate maxima

kyler_iulian 29-06-11 22:48

Re: Micutza mea ninja ;)
 
Quote:

Originally Posted by sadix (Post 4429605)
# kyler_iulian # multumesc, da... l-am luat la 10.000 km acu are peste 20.000 si sunt foarte multumit de el. Sincer, nu am intalnit un posesor de 636 care sa se vaite de ea... nu zic ca nu exista

motoru... de fapt ca orice lucru, daca iti bati joc de el sa fi sigur ca si el isi va bate joc de tine.

Oricum, daca m-as fi luat dupa ce vorbesc "cei multi" mi-as fi luat honda sau r6... dar am preferat verdele ;)

soare pe cer si sanatate maxima

te-am intrebat pt ca si eu sunt motociclist si am avut pana acum honda , suzuki , yamaha , in afara de kawasaki , acum am un r1 model 2003 care trebuie sa-l vand zilele astea si vreau sa-mi aduc un 636 impecabil la 12000km , dar nu prea le am eu cu kawa si am zis sa vb cu posesori de 636 ... motorul cum ti se pare , este zgomotos ? ciclistica , puterea, ca din ce vad la 636 are 136cp sau ma insel !? la drag la-i incercat cum sta langa alte motorete ... astept pareri de la tine , bafta si asfalt uscat ...!

sadix 30-06-11 22:02

Re: Micutza mea ninja ;)
 
merci la fel...!

asa l-am luat si eu, tot dupa cateva discutii cu posesori de 636... cele mai bune pareri ti le poate da user-ul ady_viteza, care alearga cu asa ceva la curse.
Nu pot sa spun daca motorul este zgomotos sau nu, oricum Kawasaki e renumit datorita acelui zgomot specific, care apare si dispare :)) Acei cmc & cp in plus se simt, mai ales dupa 8000 de ture... nu fac comparatii intre marci, dar mi se pare cea mai buna alegere.

Tu daca schimbi cilindreea vei simti o diferenta de putere, cei aproape 400 cmc in minus ii vei simtii, dar nu cred ca vei regreta ;)

kyler_iulian 19-09-11 16:47

Re: Micutza mea ninja ;)
 
cam ce consum scoti cu 636-le ?

sadix 21-09-11 22:07

Re: Micutza mea ninja ;)
 
depinde vremea de afara, pe unde merg, cum merg, ce benzina folosesc... bla, bla, bla

cel mai "jos" am scos 4.6%, cel mai "sus" in jur de 8%.... in general consumul se invarte in jur de 6%

cand i-am schimbat filtru de aer stoc cu unu sport K & N, consumul a crescut, la fel si cand alimentez cu OMV 100, o papa mai repede, dar se simte o mica mare diferenta.

sanatate maxima

sadix 21-09-11 22:08

Re: Micutza mea ninja ;)
 
depinde de vremea de afara, pe unde merg, cum merg, ce benzina folosesc... bla, bla, bla

cel mai "jos" am scos 4.6%, cel mai "sus" in jur de 8%.... in general consumul se invarte in jur de 6%

cand i-am schimbat filtru de aer stoc cu unu sport K & N, consumul a crescut, la fel si cand alimentez cu OMV 100, o papa mai repede, dar se simte o mica mare diferenta.

sanatate maxima

sadix 21-09-11 22:09

Re: Micutza mea ninja ;)
 
depinde de vremea de afara, pe unde merg, cum merg, ce benzina folosesc... bla, bla, bla

cel mai "jos" am scos 4.6%, cel mai "sus" in jur de 8%.... in general consumul se invarte in jur de 6%

cand i-am schimbat filtru de aer stoc cu unu sport K & N, consumul a crescut, la fel si cand alimentez cu OMV 100, o papa mai repede, dar se simte o mica mare diferenta.

sanatate maxima

kyler_iulian 24-09-11 11:27

Re: Micutza mea ninja ;)
 
am inteles , vroiam sa fac o comparatie cu r1 al meu , sa vad cam ce diferente de consum este , am vrut sa-mi aduc un 636 impecabil , dar mi-a fost greu sa renunt la yamaha , dar daca o so vand zic sa incerc si un kawa e singura marca care nu am avuto si va fi ori 636 , ori zx10 2004-2005 . bafta multa in continuare ...

kyler_iulian 04-11-11 14:51

Re: Micutza mea ninja ;)
 
ia zi nu vrei un schimb cu suzuki hayabusa ?! motorul este impecabil necazut nelovit , toate consumabiile schimbate recent , bixenon , mansoane rizoma , furtune frana race , amortizor ghidon , inmatriculata RO ...

BMnWA 12-12-11 00:45

Re: Micutza mea ninja ;)
 
asfalt uscat si atentie! e foarte frumos,din cate vad domina ninja pe forum pana acuma :D

sadix 13-03-12 10:21

Re: Micutza mea ninja ;)
 
# kyler_iulian # multumesc, dar momentan nu m-am saturat de ea

ady_viteza 13-03-12 10:49

Re: Micutza mea ninja ;)
 
Vrei un capac monopost pentru saua pasager?

sadix 13-03-12 23:45

Re: Micutza mea ninja ;)
 
merci mult, dar am luat unu anu trecut


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2024 4Tuning