![]() |
Re: o parere...
Pai Calibra sub 10% in oras nu prea are cum sa scoata, motorul fiind de 2000 minim. Daca vrei putere baga-te la benzina si motor maricel. Daca vrei consum mic sa te plimbi toata ziua, cauta ceva diesel - Astra F sau ceva asemanator. Eu am ajuns la concluzia ca motor relativ mic pe benzina nu prea ajuta, mai ales la masinile mai vechi, putere mica, si consum maricel.
|
Re: o parere...
pai sunt consumatoare calibrele, au motoare mari...
la fel cum sunt calibrele fata de tigra, este ford cougar fata de puma... |
Re: o parere...
aha..multumesc...dar daca se monteaza o instalatie GPL? tot consuma mult?
Quote:
|
Re: o parere...
ok..multumesc!:)
Quote:
|
Re: o parere...
Quote:
|
Re: o parere...
1 Attachment(s)
Eu unu recomand HYUNDAI ACCENT.Daca vrei s fie si bun si mai frumos decat asta nou,ia versiunea 2005.Eu am unu din 2005 si nare nicio problema,nu scartaie nimic,etc.De 4000E poti sa iti iei unu,iar despre consum,eo cel mai mic am scos 4,8% extraurban,iar cel mai mare 12 si ceva(cand aveam 195km/h deci motorul era bine turat,si se mai ducea daka avea unde).Sunt foarte multumit de ea.Daca esti pasionat de "prepararea" masinilor,accentu asta iese f frumos daca stii cum sa-l faci
|
Re: o parere...
auzisem si eu ca accentul ajunge la 260 km/h numa sa ai unde sa-i dai :rolleyes2
|
Re: o parere...
260 :-o, da la ce motorizare?
|
Re: o parere...
Quote:
probabil ai auzit gresit.la 260 la prima denivelare zbori cu accentul(cel putin la modelul 2006+):lol:si asa masina e instabila la peste 140 km/h daramite la 260 |
Re: o parere...
nu..nu ma tenteaza..mai mult m'ar tenta o honda civic:)
Quote:
|
Re: o parere...
sunt renumite in fiabilitate :), si sunt si foarte frumoase :)
mai ai mazda 323 (cu haion) dar are 5 portiere |
Re: o parere...
var'miu are honda civic si imi zicea ca masina consuma foarte putin... dar problema e la piese...trebuie cumparat tot butucul de exemplu chiar daca nu ai nevoie sa il inlocuiesti pe tot..piese separat nu se gasesc...
nu imi place mazda:D dar multumesc pentru sfat Quote:
|
Re: o parere...
eram ironic cu 260 la faza cu am prins 195 dar mai mergea daca aveam unde sa-i dau a colegului "Accent Modify"
|
Re: o parere...
mi'a zis cineva la bmw nici sa nu ma gandesc..nu e o masina deloc indicata pentru un incepator...asa e?:rolleyes2
|
Re: o parere...
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:52. |
- Copyright 2026 4Tuning