Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Need For Speed Hot Pursuit (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/194067-need-for-speed-hot-pursuit.html)

Tzzantaru 21-06-10 00:59

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
dolb , partea mai interesanta stii care e? ca GT si NFS sunt cam 2 genuri diferite , sau cel putin asa au inceput.

nfs-u prin traditie e arcade...ca s-au prostit ei cu porn street si shift e alceva.
mie unu sincer nu-mi place de nici o culoare nfs-u ca si (tentativa de)simulator.am jucat toate nfs-urile de la 1 pana la shift si raman la parerea ca arcade ii sta cel mai bine

daca tot vrei sa compari GT-u cu ceva pune-l langa Forza Motorsport 2 sau 3.

dolb 21-06-10 01:05

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3456587)
dolb , partea mai interesanta stii care e? ca GT si NFS sunt cam 2 genuri diferite , sau cel putin asa au inceput.

nfs-u prin traditie e arcade...ca s-au prostit ei cu porn street si shift e alceva.
mie unu sincer nu-mi place de nici o culoare nfs-u ca si (tentativa de)simulator.am jucat toate nfs-urile de la 1 pana la shift si raman la parerea ca arcade ii sta cel mai bine

daca tot vrei sa compari GT-u cu ceva pune-l langa Forza Motorsport 2 sau 3.

GT 5 cu FM 3 , iar GT4 cu FM2.
Forza Motorsport e super ok, se apropie f mult de granturismo, dar tot gt ramane regele. E UNIC, iar un NFS nu o sa fie niciodata la nivelul ala cu tot cu shtift-u lor si prostreetu.

Tzzantaru 21-06-10 01:39

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
care iese in castig dintre GT si Forza nu stiu , ca n-am consola si nici n-am avut ocazia sa joc vreunu din ele.le-am dat ca exemplu ca e mai ok comparatia decat cu nfs.

nfs-u a esuat lamentabil si pro street si , shift.trebuiau sa ramana la genu care a consacrat titlu , da presupun ca erau in pana de idei.

oricum ma amuzam copios cand auzeam(inainte sa fie lansat shiftu) ca shiftu vrea sa se bata de la egal la egal cu GT...

ANDR31 21-06-10 07:43

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
Da stiu ca NFS nu se compara cu GT 4, cu GT 5 poate nici atat, iar de Forza Motorsport nu mai are rost sa aducem vorba .... Grand Turismo am jucat dar forta nu, din pacate ....
Nu stiu cum de au ajuns sa compare astia de la E3 NFS cu GT, insa dupa cum arata pozele si gameplayul + ideea reinviata a jocului, mie unul mi se pare destul de interesant.

sergini0 22-06-10 13:55

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
NFS nu mai e ce a fost, cel mai reusit mi s-a parut porsche-ul, pe care l-am reinceput recent si pot sa va spun ca daca aveti si un volan cu force feedback uitati ca sunteti in 2010 si il jucati cu cea mai mare placere :d. Eu astept Test Drive Unlimited 2.. de la NFS nu mai am nicio pretentie, mai au putin si fac un joc care inlocuieste hot wheels-ul sau.. Blur-ul. Cel putin asta pare din trailer... :) Sa vedem cum o fi jocul si atunci ne pronuntam...

LE: Rectific, tocmai am vazut filmuletul cu gameplay-ul si ma pot pronunta de acum. Inca o porcarie care seamana foarte mult cu Undercover-ul. Control mai Arcade decat in trailer, efectele loviturilor sunt super SF.. Chiar nu credeam ca o sa ajunga in asa hal, mare pacat. Acum pot spune cu mana pe inima ca Shift-ul e foarte reusit comparativ cu ultimele NFS-uri, cel putin controlul il poti impinge la o simulare decenta, chiar acum mi-l instalez sa ma bucur ca nu ma joc Hot Pursuit :d.

Racer21 24-06-10 12:13

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 3460667)
NFS nu mai e ce a fost, cel mai reusit mi s-a parut porsche-ul, pe care l-am reinceput recent si pot sa va spun ca daca aveti si un volan cu force feedback uitati ca sunteti in 2010 si il jucati cu cea mai mare placere :d. Eu astept Test Drive Unlimited 2.. de la NFS nu mai am nicio pretentie, mai au putin si fac un joc care inlocuieste hot wheels-ul sau.. Blur-ul. Cel putin asta pare din trailer... :) Sa vedem cum o fi jocul si atunci ne pronuntam...

Ei au incercat cu HotPursuit sa aduca un "remember" vechilor NFS`uri, nu ai vazut ca la E3 conference ziceau ceva de genu "NFS will be back to its roots this year. This game will have exotic cars, amazing tracks and hot pursuits" (cam ce aveau vechile NFS) , normal cu masini cat de cat mai noi (Reventon, Veyron, Koenigsegg CXX) si masini de politie foarte ... nu stiu cum sa zic, nerealiste, mi se pare ciudat sa vezi Reventon si Veyron de politie :???: Mie imi place, e drept cam nerealist, dar nici NFS`urile inainte de Porsche n-au fost prea realiste, nu zic de cele de dupa Porsche - arcade`uri totale

sergini0 29-06-10 12:48

Re: Need For Speed Hot Pursuit
 
Eu inteleg asta, dar inainte de porsche sa fim seriosi, nu erau jocuri cu tehnologia necesara pentru a face un joc foarte realist, dar acum ca o au, de ce nu profita de ea pentru a atrage gamerii care erau mici si jucau arcade-uri atunci, si care acum vor ceva mai real, asta nu inteleg ei, aleg sa cucereasca noi fani micuti si in acelasi timp ii pierd pe cei vechi...


All times are GMT +2. The time now is 19:50.

- Copyright 2026 4Tuning