![]() |
Re: TOT TiCO...
la tico merge motoru de daihatsu sirion , cel turbo , are 103 cai ..problema e daca o sa-l mai poti oprii....franele sunt slabute la tico ..
|
Re: TOT TiCO...
Quote:
Si pe bani. Cati nu ar face pariu ca bat un Tico??? |
Re: TOT TiCO...
Quote:
franele o sa le schimb daca e...:-) |
Re: TOT TiCO...
Cu ce? Mor de curiozitate...singurul lucru pe care il poti face este sa faci cum am facut eu si sa iti pui niste discuri ATE si placute ferodo.
|
Re: TOT TiCO...
niste poze ai? sa vad si eu...
sau vreun link...poate pun ca tine...;) |
Re: TOT TiCO...
Ce poze mann, la niste discuri si placute? Te duci la un magazin de piese auto care sa aiba marcile astea si le ceri...crede-ma e o diferenta enorma...
Eu le-am luat de la Pit Stop...singurul inconvenient este acela ca placutele le schimb odata cu uleiul sau la 2 schimburi (~10k km). |
Re: TOT TiCO...
de ce nu vb cu istvan din cluj, va poate da el mai multe detalii cum sa-l duce-ti pana-0n 80 de cai garantat
si el vrea sa-l urce...mai mult... de pe daihatsu cuore de 113 cai merge motoru la fix are 3cilindrii turbo etc etc eu n-as paria impotriva unui tico, sau dacii cand le-as vedea la liniute , eventual as porostii pe altii sa parieze impotriva lor, sa scot profit :P |
Re: TOT TiCO...
un sistem turbo pe motorul stock de tico a insemnat pt "unii" set nou ..... dupa doar 5 km ...... deci IDEE MOARTA. Lag'ul prea mare, compresie prea mica ..... etc. Variante ? transplant: Daihatsu cuore turbo, suzuki swift Gti. Nu inteleg de ce va ganditi la un motor de motocicleta, mareste puterea,e drept, dar cuplu 0 !! despre stabilitate, suntem in romania, se poate tzigani ... trantit serios de tot, suspensie pe gaz si puntile latite, garantez eu ca nu se rastoarna in curbe. Oricum ideea "atarna" din moment ce incep sa apara tot mai multe Tico cu GPL ......:rolleyes2
|
Re: TOT TiCO...
Quote:
|
Re: TOT TiCO...
|
Re: TOT TiCO...
|
Re: TOT TiCO...
incredibil nu ?
|
Re: TOT TiCO...
am vazut Smartul mai demult si da-mi voie sa-ti spun ceva : 1) Nu cred ca un om sanatos s-ar pune la drum lung cu motoru' ala langa ureche :lol: 2) Gandeste-te cum tii masina aia in linie dreapta, fie la o liniutza, fie pe sosea :D ......... iar pt Youtube .... https://www.youtube.com/watch?v=57170kI_5Z8 ce inseamna sa fii nebun :lol:
|
Re: TOT TiCO...
Quote:
omu' vrea sa isi puna mot de racheta pe masina. fiecare isi da cu parerea si il sfatuieste in consecinta. ce isi va pune si cat va mai trai dupa aceea este exclusiv problema lui. |
Re: TOT TiCO...
era de curand p 4 tuning un suzuki swift parca de 1000cmc turbo ...... cred k se preta la un transplant p tico motorul + cutia...........in rest suspensii frane nush ce sa zic........ s-a gandit cineva daca intra un motor de opel 1.2 sau ceva de genu? 1.2 16v ar avea 75 de caluti care ar putea fi inmultiti putin.
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:22. |
- Copyright 2026 4Tuning