Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Capitol Audio (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/176613-capitol-audio.html)

Luc1fer 11-05-10 18:43

Re: Capitol Audio
 
Sincer eu doresc sa se auda muzica mai tare
SI inainte o sa caut niste difuzoare . Nu am bani multi acum
Dupa o statie si un amplificator

alin_82 11-05-10 20:55

Re: Capitol Audio
 
[QUOTE=ceachi;3190578]Lucrurile nu sunt forte complicate :
- semnalul audio (muzica) iese din player (casetofon , head-unit) amplificat pe la 10-15 w (chiar daca pe playere scrie 4*45 )
-eu am un player jvs pe care scrie 4x50w ,in concluzie tot 10 wat scoate???

Loop 11-05-10 23:24

Re: Capitol Audio
 
Da. Ce scrie pe el sunt puterile maxime. Puterea RMS nu sare de 17W

Luc1fer 12-05-10 10:10

Re: Capitol Audio
 
Deocamdata m-am decis la niste difuzoare Helix , pentru inceput
Si dupa , in functie de buget voi cauta si un sub + amplificator
Ceva alpine bun , sau jbl chiar

AlexBanu 12-05-10 10:38

Re: Capitol Audio
 
[QUOTE=alin_82;3352564]
Quote:

Originally Posted by ceachi (Post 3190578)
Lucrurile nu sunt forte complicate :
- semnalul audio (muzica) iese din player (casetofon , head-unit) amplificat pe la 10-15 w (chiar daca pe playere scrie 4*45 )
-eu am un player jvs pe care scrie 4x50w ,in concluzie tot 10 wat scoate???

cam da

WooKezZ 19-05-10 21:04

Re: Capitol Audio
 
scuzatima ca ma bag peste thereadul omului,am si eu o problema cu un CD player auto Tevion-MD9060,Pe display apare TELL CALL si nu stiu cum sa scot Ps:nu merge nimic pe el din cauza prostiei aleia help me pls

saxo 19-05-10 21:18

Re: Capitol Audio
 
Ti s-a raspuns deja

https://forum.4tuning.ro/392-discutii...on-md9060.html


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning