![]() |
Re: Rally Sprint 2010
vreau sa va intreb.....anul acesta se poate participa daca pilotul nu a implinit 18 ani?mersi mult
|
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
Quote:
|
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
sunt pareri pro si contra la punctajul in categorii,poate sa te influenteze pe moment,dar daca vorbim de o persoana care se claseaza doar in fata ta,e doar o chestie de o etapa pentru ca cel ce e clasat in urma ta ia si mai putine puncte,intradevar cei ce sunt clasati in fata acestei persoane,au sansa sa se departeze cu mai multe puncte fata de tine(aici e dezavantajul tau),dar per total nu ai cum sa stii cine si la cate etape va participa,deci din punct de vedere al organizarii nu ai cum sa faci altfel,pentru ca acea persoana plateste si ea la fel ca oricine,nu ai cum sa ai impui sa vina la toate etapele(spre fericirea celor clasati in urma lui)asa ca asta e. vorbind de taxa de inscriere,eu consider ca 10 lei diferenta nu e o suma asa de mare si cred ca si persoanele cu o posibilitate financiara mai scazuta nu se va uita la 50 de lei,poate nici chiar la 100...adrenalina ce o ai in acele doua s-au trei manse nu cred ca are pret. apropo de calitatea pistei,intradevar lasa de dorit,nimeni nu are interesul sa vina si sa zica,da,eu sunt reprezentantul a 20 de persoane care vrem sa participam anull asta la rally sprint dar nu in conditiile astea,drept urmare am pus mana de la mana si am strans 20 de milioane pentru reparatii,dar vrem sa ni se justifice pana la ultimul banutz,asa ca,asta e,ne dam pe ce avem,si cum putem,vezi alte judete,se dau....nu,s-au se dau in judetele limitrofe... |
Re: Rally Sprint 2010
Ii ok cu pretu,numa daca tot s-a ridicat taxa cu 20 lei Misu nu cu 10 lei,anu trecut o fost 30 lei atunci macar sa se faca pista aia calumea,macar gropile astupate,ca sunt unii care participa cu masini care umbla de zi cu zi si daca busim roata mergem cu bitikli la servici:)
Ai zis ca o pers.care plateste ca si oricare alta nu ai cum sa-i impui sa vina pana la sfarsit,dar daca participa acea pers la o singura etapa si termina in fata ta deja ti-a luat 1-2 puncte din start si la finalu etapelor o sa ai o diferenta de cateva puncte ca sa fii pe un loc pe care ti-ai fi dorit si atunci o sa vezi unde le-ai pierdut.Daca tot vor sa participe asa atunci acei concurenti sa nu fie punctati. |
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
|
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
apropo de banii de inscriere,da,e diferenta de 20 de lei,intradevar eu am gresit(scuze)dar,anul trecut,dupa ce s-au platit arbitrii si secretara si restul cheltuielilor,au ramas probabil ceva marunti,s-au nimik/anul acesta vor ramane probabil cateva milioane in cazul in kare organizatorul va face rost de cativa sponsori.nimeni nu are s-au nimeni nu vrea sa investeasca pe banii lui cateva zeci de milioane pentru reconditionarea pistei,crede-ma s-au discutat chestiile astea deja de nenumarate ori,si deocamdata,din pakate,asta este,asta avem,pe asta ne dam(cine vrea).crede-ma,mi-am investit cateva mii de euro in masina si mi se rupe sufletul sa ma dau acolo,dar ma dau,pentru ca asta imi place sa fac,si alta posibilitate nu avem,dar,poate anul asta vor fi cateva surprize,si poate poate reusim sa ne dam si in konditii mai bune;-) |
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
1. la evenimentul de Chev.Drag de anul trecut, pentru 70 de RON te-ai dat de câte ori ai intrat la rând, atât în manşe de antrenament, cât şi la cronometrare sau la eliminare, să nu vorbesc de finalele top16. 2. dacă ai fi fost prezent pe Aeroport, puteai să vezi şi maşini de genul Skyline, câteva Porsche, Audi R8, Dodge Viper, Honda de 9sec şi alte maşini de top, plus un eveniment de 8000 de vizitatori, la care este UN PRESTIGIU să te dai, în faţa reprezentanţilor presei de genul Realitatea TV de ex, şi dacă doar câteva secunde. (uite un simplu exemplu: aici) 3. Tu, ca organizator principal al AutoTuningShow din 2007-2008, care ştii cel mai bine ce înseamnă să fie plin digul Someşului cu spectatori, chiar tu scrii aşa ceva? mă mir... |
Re: Rally Sprint 2010
la noi a fost o exceptie,si sper sa ramana tot asa,o exceptie placuta, dar in restul tarii...mai greu,de expl in Baia Mare anul trecut s-au acu doi ani nu mai tin minte exact,din doua manse s-a decis deja invingatorul....da,intradevar,timpul petrecut pe o pista de drag e destul de mic,depinde de ce conduci,la rally sprint petreci mai mult pe pista,mie personal imi plac ambele competitii,in drag probabil isi spune cuvantul experienta si masina,in rally sprint dorinta de a acumula experienta,asa ca placerea este pentru mine in ambele competitii de-o masura,asa ca,cel mai important lucru e sa concurezi.da,la drag ai o gramada de spectatori,pentru unii oameni e chiar ceva ce ai sperie,poate se dubleaza si adrenalina,la rally sprint adrenalina e mare datorita virajelor ce trebuie sa le executi in viteza maxima posibila,asa ca nu neaparat poti spune care competitie e mai tare din punct de vedere a pilotilor.e clar,probabil nu se vor strange la un rally sprint atatia oameni ca la drag niciodata,dar e o parte a motosportului care nu e de neglijat,chiar din potriva...
|
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
|
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
|
Re: Rally Sprint 2010
nu ai de ce sa ma superi,sunt multe lucruri care nu imi comvin nici mie si nici altora,dar tre sa ne impacam cu ele si tre sa ne punem in lokul organizatorilor pentru cateva secunde ca sa putem intelege de fapt de ce fac asa s-au invers...
a da,si trebuie sa ne bucuram ca avem organizatori de calitate la toate competitiile,vezi alte orase..........si sa nu uitam,suntem recunoscuti nu doar pe plan national ci si afara |
Re: Rally Sprint 2010
Quote:
As vrea sa te corectez in anumite detalii pe care le-ai oferit eronat pasionatilor acestui sport . printre care ma aflu si eu ) 1 : Rally Sprint nu a inceput in 2000 2 : Cei mai multi concurenti nu au aparut in anul 2009 ( cu spui tu ) 3 : Eu stiu ca in urma cu ceva ani era un club sportiv pe nume PROMOTORSPORT ( daca bine retin ) care a organizat multe evenimente de acest gen . Si chiar nu orice , in acest oras si nu numai . Si spun asta pt ca am fost alaturi de ei in cateva asemenea curse . Deasemenea tot acesti baieti au desscoperit si cateva fenomene ( daca putem numi astfel ) in acest oras , la fel au sprijinit si concurentii in pregatirea masinilor pt curse , prin priceputul si necontestabilul NELU NASTOR care a fost alaturi de f multi impatimiti in acest sport . BRAVO LUI . Cat priveste organizarea 2010 ai spus ca : A.C.R. Satu Mare, prin director David Seletye, organizează anul acesta etapele de Rally Sprint cu începere din data de 20 februarie 2010 (excepţie fiind cazul în care vremea nefavorabilă nu va permite acest lucru), când se va desfăşura prima etapă de rally sprint. Intreb eu . De ce nu se organizeaza si in alte conditii ? Chiar daca vremea este mai putin favorabila . La fel putem spune ca in urma cu ceva ani cursele se organizau indiferent de vreme . Vedeam oamenii ( spectatori ) cum stateau in ploaie , vant sau chiar si ger , arbitri , organizatori cat si cei care serveau mici sau ce mai era pe la locatiile unde se desfasurau acele curse .( poligon ACR , MADARAS , etc ) . Hai sa ne aducem aminte de frumoasele organizari ale acelor baieti . Urmaresc si pe site-ul ACR-ului toate rezultatele . Poate nu se stie ca ( cursele de la Satu Mare ) au fost premiate cu cel mai mare si frumos premiu in 2005 sau 2006 . Aste am citit pe situl ACR-ului . Sa fim mandri de aceste rezultate si la fel de acei baieti care s-au ocupat in acele vremuri de acest sport . Ma intreb daca ( mai traiesc acei oameni ) de ce nu mai organizeaza asemenea curse ( spectacole ) Pe acele vremuri vedeam la TV diverse spectacole de acest gen si eram mandru ca la noi in SM sunt si oameni valorosi . SERIOS . Sunt dispus sa discut cu ei si chiar sa sprijin sa se mai organizeze asemenea curse . Mie mi-ai placut . ( si nu vb doar in numele meu cand spun asta ) FAN CLUB AUTOMOTOSPORT succes pe mai departe . si mi-ar place sa cunosc acesti oameni si sa stau de vb cu ei . |
Re: Rally Sprint 2010
Bine boss !
1) Daca te afli printre pasionatii acestui sport si esti si din Satu Mare ar fi fost frumos sa te prezinti in primul rand, parerea mea... Referitor la "nemultumirile" tale, hai sa le analizam putin : 2) 1: si 2 : datele de informare din primul meu post au fost furnizate in numele organizatorului principal. Eu nu sunt organizator, deci nu-mi permit sa furnizez informatii fara sa consult in prealabil organizatorul. Daca tu consideri ca sunt eronate aceste informatii, asa o fi ;) important este ca pe tine nu am reusit sa te inducem in eroare cu toate eforturile depuse ;) 3: ce legatura are PROMOTORSPORTUL cu tema topicului ? Mai era (este) si RAIDERS, AUTOSPORTCLUB SATU MARE, a fost si NO LIMITS RACING TEAM .... si ce daca ?!? dar nu e singura idee cu care ai fost off-topic ... 3) In urma dicutiilor purtate cu organizatorul am aflat ca oricum va fi organizata prima etapa, indiferent de conditiile meteo. 4) Daca intr-adevar esti pasionat AUTOMOTOSPORT in masura in care chiar ai si sprijini astfel de activitati, (presupunnd ca ai aceasta posibilitate) de ce nu o faci ?!? sau de ce nu concurezi ? iti pun aceste intrebari deoarece nici nu stiu daca ne cunoastem dar cunoscand lumea automobilismului satmarean si vazand stilul tau de-a pune problema, m-as mira sa nu te stiu, ba mai mult de atat, m-as mira sa nu sufle vantul de unde cred eu :lol: ... (cunosc acest ambalaj ;) ) da D-ne totusi sa ma insel ! .... P.S. va rog ca pe viitor sa nu mai poluam acest topic nici cu relatarile despre cunostintele noastre vaste privind sportul automobilistic satmarean, nici cu amintiri din copilarie si nici cu tot felul de aluzii referitoare la alt gen de competitii (nu ma refer neaparat la rallyman09)... Daca totusi cineva are ceva de impartit sau de impartasit exista sectiunea "cosul de gunoi" sau se poate deschide alt topic... Acest topic se adreseaza spectatorilor, concurentilor, pasionatilor de rally sprint dar in special rally-sprintului 2010 ! Si inca ceva : intrebarile de genul "de ce?" va rog sa le adresati direct organizatorului, bine-nteles daca va intereseaza si va si ajuta raspunsul .... |
Re: Rally Sprint 2010
si vreau sa mai adaug la cele spuse de szamby pe viiiiitor cine mai are ceva de spus ..sugestii etc ne intalnim si vb nu pe net ku cine stie ce nume etc sa ne cunoastem ka poate devenim si prieteni:)ms (sau poate ne cunoastem si nu mai e kazul)
|
Re: Rally Sprint 2010
Sunt curios cati concurenti noi vor fi din SM ca din BM si CJ am inteles ca s-au anuntat cativa ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:21. |
- Copyright 2026 4Tuning