![]() |
Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
Am fost corectat ceva mai sus. Un alternator de 65 A pe 14,2 V da exact 923 W, iar de la motor trage mai mult de atat (randamentul cred ca e pe la 0,8 ). Poate are legatura cu uzura, poate are treaba cu racirea, dar 50 CP lipsa sunt cam multi.
|
Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
Offtopic, despre alternatoare sau cum masoara dyno-urile aveti topicuri aferente.
|
Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:23. |
- Copyright 2026 4Tuning