Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/15885-puternica-masina-2wd-detronata.html)

einstein1984 08-05-06 16:03

Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
 
Am fost corectat ceva mai sus. Un alternator de 65 A pe 14,2 V da exact 923 W, iar de la motor trage mai mult de atat (randamentul cred ca e pe la 0,8 ). Poate are legatura cu uzura, poate are treaba cu racirea, dar 50 CP lipsa sunt cam multi.

MasterTuner 08-05-06 17:13

Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
 
Offtopic, despre alternatoare sau cum masoara dyno-urile aveti topicuri aferente.

STREET 13-08-06 00:15

Re: Cea mai puternica masina 2WD de la noi a fost detronata
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Pe pista sa vedem ce poate!
Pe banc e ca si cum ai ***e gonflabile.

parca suna a provocare pentru :)


All times are GMT +2. The time now is 18:23.

- Copyright 2026 4Tuning