![]() |
Re: Limba Engleza si un job in Paris, Bruxelles, Amsterdam, Barcelona, etc...
Eram la scoala si am colegi un ghanez si o moldoveanca. Imagineaza-ti ce show era sa auzi 3 natii de oameni cu 3 natii de accente chinuinde-use sa vorbeasca in engleza =))
Partea buna e ca daca inveti limba, engleza e un plus la angajare :) |
Re: Limba Engleza si un job in Paris, Bruxelles, Amsterdam, Barcelona, etc...
Limba engleza si un job , cel putin aici , in Cipru , engleza e la putere , imediat dupa greaca , toti ciprioti (si nu ma refer la pustani , pt ca putini stiu engleza) stiu engleza , cat sa te intelegi cu ei , la magazine , terase , oriunde te-ai duce , daca vrei sa iti cauti un loc de munca , sa fi sigur ca iti gasesti daca sti engleza , e ca a 2 a limba la ei ... deaia am si venit aici pt ca se vorbeste si engleza.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:09. |
- Copyright 2026 4Tuning