Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   Limba Engleza si un job in Paris, Bruxelles, Amsterdam, Barcelona, etc... (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/154170-limba-engleza-job-paris-bruxelles-amsterdam-barcelona-etc.html)

cRbL 20-03-11 04:55

Re: Limba Engleza si un job in Paris, Bruxelles, Amsterdam, Barcelona, etc...
 
Eram la scoala si am colegi un ghanez si o moldoveanca. Imagineaza-ti ce show era sa auzi 3 natii de oameni cu 3 natii de accente chinuinde-use sa vorbeasca in engleza =))

Partea buna e ca daca inveti limba, engleza e un plus la angajare :)

oBL1O 05-04-11 12:30

Re: Limba Engleza si un job in Paris, Bruxelles, Amsterdam, Barcelona, etc...
 
Limba engleza si un job , cel putin aici , in Cipru , engleza e la putere , imediat dupa greaca , toti ciprioti (si nu ma refer la pustani , pt ca putini stiu engleza) stiu engleza , cat sa te intelegi cu ei , la magazine , terase , oriunde te-ai duce , daca vrei sa iti cauti un loc de munca , sa fi sigur ca iti gasesti daca sti engleza , e ca a 2 a limba la ei ... deaia am si venit aici pt ca se vorbeste si engleza.


All times are GMT +2. The time now is 21:09.

- Copyright 2026 4Tuning