Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   sollenzza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/150862-sollenzza.html)

Dany.bilan628 02-11-09 17:22

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2773263)
si grila la ce pret este ?? :lol:

grila este 50 ron (este nevopsita, are plasa de tip fagure )
daca vrei alte detalii intra pe id dany.bilan628

MaUlIcA 03-11-09 20:33

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
cumpar jante pe 14 sau 15 si cu putina buza :headfones

MaUlIcA 02-02-10 22:43

Re: sollenzza
 
6 Attachment(s)
:D poze noi :rolleyes2

alex.p7m 04-02-10 21:24

Re: sollenzza
 
frumoasa foc dar mai bine cauta niste jante de solenza scala da mult mai bine ... acelea in 8 spite

nelutz69 04-02-10 21:30

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3044226)
:D poze noi :rolleyes2

Faina masina, imi plac mult jantele.... Sa ai grija de ea, e o masina buna Solenza... Te salut!....

MaUlIcA 04-02-10 21:39

Re: sollenzza
 
[QUOTE=alex.p7m;3051556]frumoasa foc dar mai bine cauta niste jante de s olenza scala da mult mai bine ... acelea in 8 spite[/QU crezi tu ca se compara cu astea ,alea originale :peace:

MaUlIcA 04-02-10 21:41

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by nelutz69 (Post 3051589)
Faina masina, imi plac mult jantele.... Sa ai grija de ea, e o masina buna Solenza... Te salut!....

ms mult dar mai am de lucru la ea mai ales in exterior dar incet si bn :peace: nu gasesc pleoape :-?? :tetter:

nelutz69 04-02-10 22:41

Re: sollenzza
 
E interesant modelul de spoiler in poza de avatar pe care o ai, ar fi ineresant sa incerci asa ceva.... :idea:

GJ 64 GAB 05-02-10 19:11

Re: sollenzza
 
Frumoasa masinuta, imi plac si jantele!...
Am o intrebare: Esti membru Midnight Racers?...

MaUlIcA 19-02-10 14:44

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
caut inele de ghidaj pentru solentza nr 60\1 . sau as vrea sa le fac eu la strung se poate ?? :?::punch:

andi_cimpean 19-02-10 17:54

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3102847)
caut inele de ghidaj pentru solentza nr 60\1 . sau as vrea sa le fac eu la strung se poate ?? :?::punch:

Incearca in magazinele de piese auto. Pune rezerva in locul unei jante de aliaj si poart-o in portabagaj, ca sa ai pe ce proba.

Inelele de centrare sunt din plastic.

MaUlIcA 21-02-10 10:28

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3103427)
Incearca in magazinele de piese auto. Pune rezerva in locul unei jante de aliaj si poart-o in portabagaj, ca sa ai pe ce proba.

Inelele de centrare sunt din plastic.

jantele mele sunt pe 15 si rezerva e pe 13 :-P am inteles ca sunt si din aluminiu o sa fac rost de unu si il fac la strung oricum ms :peace:

graty 17 21-02-10 10:54

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2772414)
poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul :lol:



Acel "ornament de fier" are rolul de a nu lasa lumina in tot faru numai in partea de sus! acum ca l-ai dat jos mergi cu faza scurta faza lunga in permanenta!

MaUlIcA 21-02-10 11:06

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by graty 17 (Post 3108166)
Acel "ornament de fier" are rolul de a nu lasa lumina in tot faru numai in partea de sus! acum ca l-ai dat jos mergi cu faza scurta faza lunga in permanenta!

asta ar insemna sa nu mai mearga faza lunga si la mine credema ca merge 100% deci nu poti sa mergi si faza scurta si faza lunga in acelsi timp si plus de asta se vede altfel fara acel ornament :-P

RideTheRiddle 21-02-10 11:14

Re: sollenzza
 
cred ca sunt deranjante rau farurile astea!
ai putea sa incerci sa le pui lupe ar fi mai bine si pentru tine ca o sa vezi mai bine si o sa arate mai bine dar mai ales pentru restu:D , e cineva aici pe forum care monteaza, poti sa vorbesti cu el.


All times are GMT +2. The time now is 03:46.

- Copyright 2026 4Tuning