![]() |
Re: 156 tuning
Salut si bun venit!
E de laudat munca si pasiunea investita in masina ta. Ma gandesc ca merge pe masura. Un lucru nu imi este cert totusi si sper sa ma poti tu lamuri: ai spus ca ai resoftare de la Autodelta si 'chip' de la Squadra Tuning.. se cam bat cap in cap :) Poate ai vrut sa zici altceva. Nu uita ca mai poti schimba si axele cu came ;) Iti recomand Colombo&Bariani. Sunt cei mai buni pentru masinile italienesti. Autodelta tot cu ei lucreaza ;) Insa pentru ca modificarea sa aiba efectul maxim este necesara resoftarea dupa montarea axelor. |
Re: 156 tuning
Quote:
Altceva:in Ro este vreun club Alfa?as vrea sa stiu cate 156 GTA sunt,plus dak stii preturi la remap pt alfa si suspensie Bilstein&Eibach(-30mm).Mai vb pe aici.Bafta in continuare! |
Re: 156 tuning
Bineinteles ca exista un club Alfa Romeo in Romania. Din pacate nu pot sa iti spun site-ul pt ca unii moderatori se simt jigniti si folositi ca hartia igienica atunci cand cineva spune unui pasionat despre acest alfa club prin intermediul acestui minunat forum :rolleyes2 . Va trebui sa folosesti google pentru a gasi pagina ;)
are un nume destul de intuitiv.. In esenta, cu chipurile astea, mama lor de chipuri :) Tu ai platit doua lucrari de executie chiptuning, nu? Una la autodelta si dupaia la squadra tuning.. nice :) Pretul la chiptuning pentru Alfa (si nu numai) difera in functie de chiptuner |
Re: 156 tuning
Am platit la Autodelta pt re-map iar pt cip a fost mai ieftin fiindca lam pus aici la mne cu ajutorul unei firme de modificari auto(si specialisti in alfa:D ).am sa caut si sper sa gasesc clubul de pasionati alfa romeo!
In rest,bafta in continuare8) Ciao, |
Re: 156 tuning
Prietene, cu tot respectul dar trebuie sa mai aprofundezi putin termenii de chiptuning, chip, reflash, remap ;)
:) |
Re: 156 tuning
Scuzati-ma Ca Ma Bag Asa In Seama ,dar Am Un Bun Prieten La Care As Vre Sa-i Fac Cadou O Pereche De Stopuri Cu Led. El Are O Alfa 156 Din 2002 Si Parca (dupa Parerea Mea) O Pereche De Stopuri Ar Coafao Destul De Bine. As Vrea Sa-mi Spuneti Si Parerea Voastra,referitor La Ideea Mea ,dar Si Locul Unde Se Gasesc , Caci Caut Ca Disperatul Si Nu Gasesc .
|
Re: 156 tuning
Cauta pe shop.alfisti.net sau www.autodeltashop.com , dar din cate stiu pt 156 nu se gasesc stopuri cu LEDuri decat cu design schimbat..
|
Re: 156 tuning
Quote:
|
Re: 156 tuning
Nu vei gasi... Da, semnalizatoarele laterale se gasesc si in varianta cu LED, dar stopuri nu
|
Re: 156 tuning
Quote:
Multumesc pentru jignire insa poate unele dintre bucatile astea de hartie igienica sunt chiar amici cu insasi fondatorii clubului respectiv,iar tu,un copil de doua'ji de ani te agiti aiurea aruncand cu blam peste tot ! Poate ar fi util sa GANDESTI inainte de a scrie ceva ! - Nu din cauza ca "unii moderatori se simt jigniti.." nu poti pune link/etc,ci din cauza ca exista niste REGULI ce trebuie respectate,la fel cum pe respectivul forum Alfa ai deasemenea obligatia de a-i respecta regulile. Mentinerea pe linia de plutire a forumului asta si a sitului aferent se face cu niste FONDURI (Bani cum ar veni;) ) si este absolut numai treaba celor ce ni l-au pus la dispozitie cum finanteaza aceste spatii...fiind deasemenea de preferat ca sumele sa vina macar partial din acest loc(autofinantare) si nu din buzunarele administratorului, asa cum GRESIT cred cei asemenea tie:(. |
Re: 156 tuning
Ai dreptate pana la un punct. Pacat ca lumea gandeste tot mai mult cu buzunarul. Sper ca in propozitia anterioara am zis destul de multe si ca ai inteles. ;)
Imi cer scuze pt offtopic! |
Re: 156 tuning
m-ar interesa si pe mine niste faruri xenon la o 156 din 2000 2.4 JTD...daca se gasesc si faruri cu angel eyes eventual...ca nu prea am vazut asa ceva la alfe...mersi anticipat
|
156 tuning
Detin o Alfa 156 SW din 200o, 2.0 TS SELESPEED..si sunt super multzumit de ea...maine e programata la schimbat distributia;))..si acel zgomot(scartait) la suspensia fata il am si eu..nu face non-stop...face dim cand e rece:)..sfat concret cum scap de el(adica mura in gura;)) )
azi am gasit un kit suspensie complet pe sport(asta am si original..dar e varza) si am ajunge pe undeva pe la 24 mil..stie careva ceva mai ieftin?? sau stie careva de unde din germania gasesc asa ceva..sa scap de TVA si alte taxe, etc., k pe 11.05.2008 plec dupa alta alfa in germania..pentru fratele meu eu sunt virusat din 2000...cu virusul alfa cu o alfa 33 din 87 cu 4 carburatoare motor de 1.5 ..si dupa am bagat pistoane de 1.7 in el;)) dupa am avut una pe injectie din 92( pe care o am inca;))..dar sta acasa de 3 ani:((..in RK;)) o fac de liniutze..e refacuta complet la caroserie... bafta |
Re: 156 tuning
ceau am si eu o alfa 2.4 jtd acum am gasit in anglia faruri angel
eyes si toate spoilerele fata spate si eleron stopuri clare dar nu gasesc stopuri clare cu led stiti careva vreun site |
Re: 156 tuning
stopuri cu led nu am gasit niciunde...cat au fost farurile si daca au si lupa de xenon sa-mi spui te rog
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:31. |
- Copyright 2026 4Tuning