Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   golf 3 / opel astra / fiat bravo (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/140121-golf-3-opel-astra-fiat-bravo.html)

scorpio GL 06-10-09 18:46

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
invata sa scrii romaneste fara limbaj de mirc.daca insisti sa patrezi limbajul, nu lua te rog golf, ca ne faci de ras pe astia care avem deja ;)

geo_mycar 06-10-09 21:02

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
ms mult pt sfat, sper sal gasesc maine pt k tre sami vopsesc capota. cu faza k eram confuz c sami iau sa rezolvat am ales si numi pare rau. mi am luat un golf 3 din 95, 1.6 75 cai. ms ink odata. drumuri bune, bafta

geo_mycar 06-10-09 21:06

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
scuze dak nu prea intelegeti ce scriu dau din obisnuinta ... apropo scorpio e romaneste doar k sunt cateva prescurtari. nu toata lumea e ca tine sa nu inteleaga.

GJ 64 GAB 06-10-09 21:06

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
Ia-ţi un Opel Astra H sau un F!
Depinde de buget acum!

geo_mycar 06-10-09 21:10

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
mersi pentru sfat gab dar mi am luat un golf si deocamdata sunt multumit.

GJ 64 GAB 06-10-09 21:12

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
E bun şi golful, dar şi un Opel era perfect!... Felicitări pentru alegere şi să-l stăpāneşti sănătos!...

geo_mycar 06-10-09 21:15

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
mersi mersi

costyna 07-10-09 08:01

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
Quote:

Originally Posted by geo_mycar (Post 2698535)
ms mult pt sfat, sper sal gasesc maine pt k tre sami vopsesc capota. cu faza k eram confuz c sami iau sa rezolvat am ales si numi pare rau. mi am luat un golf 3 din 95, 1.6 75 cai. ms ink odata. drumuri bune, bafta

nu trbuie sa-ti iei vopseaua dupa codul din portbagaj pt ca se vede dupa aia diferenta de culoare!voapseaua ta e arsa de soare,matuita!Te duci undeva si ti-o face pe calculator exact cum e acum pe masina!

Picinell 07-10-09 20:45

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
eu am golf 3 1.6 de 75 cai, masina este super, se intretine usor, preturi fff mici, consum oras 10% ( bucuresti - aglomeratie - semafoare ) ... in afara pe la 120-130 imi ia undeva la 7% ... daca merg cu 90 imi ia 5%

skyllo 10-10-09 10:34

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
unde iti ia 5 prietene nu are cum poate 6-7 dar 5 sigur nu

Picinell 10-10-09 10:37

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
6-7 imi ia pe la 120-130 ( 3000 ture ) ... la 160 vreo 9-10 ( 4000 ture )
si la 80-90 am 2000 ture si un consum de 5

Gogutza29 12-10-09 02:25

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
Stai linistit ca nu iti consuma cat iti arata pe MFA, la 160 km/h nu are cum sa iti i-a doar 10, probabil 13-14.In fine suntem cam offtopic.

geo_mycar 19-10-09 18:33

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
salutari din nou ...
mai am nevoie de nijte sfaturi daca ma poate ajuta cineva ...
in primul rand as vrea sa schimb uleiul si nu stiu care ar fi mai bun pt motorul meu 1.6 55kw ?
multumesc anticipat

geo_mycar 19-10-09 18:38

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
aaa vreau sa mai intreb ceva pe posesorii de golfuri ... dupa ce l am luat am observat ca la mers in marsalier se aude un sunet ciudat park freaca ceva ... nu stiu cum sa explic , pare sa se auda de la cutie. a mai avut cineva aceasta problema ? stiti cumva ce poate fii?

costyna 23-10-09 21:04

Re: golf 3 / opel astra / fiat bravo
 
Quote:

Originally Posted by geo_mycar (Post 2733030)
salutari din nou ...
mai am nevoie de nijte sfaturi daca ma poate ajuta cineva ...
in primul rand as vrea sa schimb uleiul si nu stiu care ar fi mai bun pt motorul meu 1.6 55kw ?
multumesc anticipat

baga ARAL Bluetronic 10w40(ieftin si bun).in jur de 90 lei-4Litri;)


All times are GMT +2. The time now is 21:11.

- Copyright 2026 4Tuning