![]() |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Caut mecanic auto pt. Germania.
Cerinte obligatorii : Limba germana cel putin 50 % Cunostinte in curele de distributie, arcuri-amortizoare, revizii, etc. (tot ce apartine de mecanica masinilor fara caroserie si vopsitorie) Salariu in jur de 1300 € pe luna in mana (Net) Pt. mai multe informatii E-Mail : [email protected] |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Eu as fi interesat,cum am mai spus,fac absolut totul ce tine de mecanica,la orice masina. Pe linga salariu se ofera cazare,masa......?
|
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
1.De ce sa se ofere cazare si masa? esti de parere ca salariul e mic pt Germania si meseria asta?
2.Stii germana? 3. Ai citit bine anuntul? Salariul este Net.Asta inseamna Brut cam 1900 €. |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Cu limba stau cam prost,dar mecanica.......foarte bine si lucrez si rapid.
Iar cu salariul asta,nu cred ca este nici prea mult nici prea putin,ar merge incluse si restul,la un mecanic bun. Meseria asta este destul de bine platita in afara |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Sorry nu facem afacerea...imi pare rau si inainte sa ma injuri iti explic. Am un baiat din Romania care lucreaza f. bine insa nici el nu stie germana. Eu nu ma pot imparti la 2 firme sa vorbesc cu clientii...De aceea am accentuat ca limba germana e obligatorie.
In ce priveste salariul , el castiga cam 1700 in mana cu ore suplimentare deci nu o duce rau. In Germania meseria asta e platita la ora actuala asa : In estul Germaniei (foasta RDG) un mecanic cu experienta de 2-7 ani are cam 900 - 1200 in mana. In Westul Germaniei (fosta RFG) are cam 1000-1300 in mana. La experienta peste 7-8-9 ani si cunostinte adecvate se ajunge la 1400-1500 in mana...si nimic mai mult.Iar astea sunt salarii pt lucratori cu diploma si care vorbesc bine sau f bine germana. Aici un link pt cei care cred ca in Germania meseria de mecanic auto e platita enorm : http://www.lohnspiegel.de/main/zusat...chaniker-innen linia rosie e media brut la toate varstele si experientele. Prima linie albastra e la 5 ani de experienta. Salariul e scris in Brut , din care se mai scad 30-35% pt asigurari impozite etc. (sau ca sa fiu rau pt greci, ciprioti, italieni si spanioli...voi de unde credeti ca statul german are atatia bani sa plateasca pt cei care fac siesta zi de zi)...sorry trebuia spus. |
Re: Caut mecanic auto pt. Germania
Ok domnul,Nu te injur,nu am motive
fiecare isi spune punctul de vedere,nu numai bine Salutari |
| All times are GMT +2. The time now is 11:36. |
- Copyright 2026 4Tuning