Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie ! (https://forum.4tuning.ro/399-americane/113498-knight-rider-replica-achizitie.html)

CyberCSX 11-03-09 13:10

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 2138208)
Stiu,omule,de aia am si precizat ca nu sunt detalii chiar asa importante,eram doar curios !
Imi cer scuze daca te-am deranjat cu intrebarile !

Fi linistit ca nu m-ai deranjat ;)

Asta mai e cum e dar īncearca-ti norocul cu o BACK TO THE FUTURE Replica, DeLorean-ul lui Doc' Brown :D

Caroserie 3 TONE de inox si motor de 95 CP.
La 130 km/h e gata de-si da duhul. :D

Referitor la Serial, pe Antena 1 am vazut ca se transmite Knight Rider.
Chiar ma gīndesc oare ce zic copii daca vin cu ea īn RO si se trezesc ca vad masina din film ca trece pe līnga ei pe strada?
Cred ca se lasa cu panica :shock:

Personal, am īntregul serial pe DVD. Toate cele 99 de episoade īn 4 sessions la care se adauga si Knight Rider 2000 filmul TV cu K.I.T.T.-ul rosu ce bazeaza pe Dodge sau Chrisler daca nu ma īnsel. Vezi poza:

http://static.squidoo.com/resize/squ...tRider2000.jpg

Acum īn serialul nou, trebuie sa facafata un Mustang.
Oricum, nu stiu care este parerea altora despre masinile din film, dar mie Pontiac-ul negru cum este al meu, mi se pare cel mai reusit cu expresia personificata cea mai reusita.

aly99mtw 11-03-09 14:54

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 2137476)
Multumesc de aprecieri.
Oricum, va primi numere de sezon si se circula cu ea numai vara, mai exact de la 01.05 pīna pe 01.10 fiecare an īn rest, sta īn garaj.
Asta-i masina de colectie si de mers la īntīlniri (fan clubs etc.).

Ma īnerveaza ca momentan e mizerabila ca dracu de la transport.
De vreo saptamīna ploua īncontinuu si nu se mai opreste.
Trebuie spalata, lustruita etc.

@ aly99mtw

Ar fi o idee s-o aduc o data s-o prezint la vreun auto show ceva dar sub nici o forma n-am so gonesc pīna īn RO ci adusa pe remorca.

pai punem mana de la mana si poate te convingem sa o aduci si pe meleagurile noastre...:rolleyes2

CyberCSX 11-03-09 18:12

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by aly99mtw (Post 2138494)
pai punem mana de la mana si poate te convingem sa o aduci si pe meleagurile noastre...:rolleyes2

Nu-i vorba de asta ci de cu totul alt ceva.
E vorba ca mi-e distanta prea mare si e lipsa de timp.
Daca-ti spun ca de mai bine de 3 ani n-am mai facut un concediu serios si din 2003 n-am mai fost īn tara, nu ma crezi.

Bmw_Rulllzzz 11-03-09 19:25

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
nava spatiala la propriu :)

Gabi 11-03-09 19:36

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 2138196)
Cānd īmi voi găsi cuvintele potrivite pentru a exprima ce simt, o să revin cu un mesaj !

Am găsit: VIS !

S-o stăpāneşti sănătos şi ferit de incidente !

Swat-Cat 11-03-09 19:41

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
cand vi prin bucuresti? :))))) bestial

toate butoanele alea merg... sau mare parte sunt de forma



turbo boost merge??? :)))))))

NWZeu 11-03-09 19:43

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Eu inca nu pot sa cred ca o ai ....... am sa revin cand cred ..... pana atunci savurez pozele din primele posturi :love:

Am fost fan in copilarie al acestui serial, si inca mai revad cu placere episoade din el.

Noul KITT acum este un Mustang Shelby :D.

Si ca gluma pe langa boostul lui Swat ...... Pursuit Mode, Eject Button etc :D

CyberCSX 11-03-09 22:53

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 2139274)
Eu inca nu pot sa cred ca o ai .......

Nu-i problema. Daca te intereseaza si pe tine una, pot sa ma interesez si sa-ti iei si tu dar nu stiu daca reusesti s-o scoti asa de ieftin la care se mai adauga problema īnmatricularii īn RO deoarece este EURO 1.

Quote:

Originally Posted by Swat-Cat (Post 2139268)
turbo boost merge??? :)))))))

Daca ma mai īntrebi acuma daca e si blindata, daca merge singura, daca merge pe sine si pe apa, daca vorbeste de una singura, daca poate trece prin pereti, daca poate merge singura pe 2 roti (SKY MODE), daca are scaune cu ejectare, saca are SPM (SUPER PURSUIT MODE unde se schimba design-ul caroseriei), cred ca sterg topicul :D :D :D :D :D :D

aly99mtw 11-03-09 23:33

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Si eu care eram pe punctu de a te intreba daca isi schimba culoarea....8) serios, la cine povestesc nu ma crede....inca odata ...iti spun ca e BESTIALA, si daca o sa se intample sa o aduci in tara o sa ai parte de fani....iti garantez eu...toate cele bune!!!!;)

CyberCSX 11-03-09 23:39

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by aly99mtw (Post 2140137)
Si eu care eram pe punctu de a te intreba daca isi schimba culoarea....8) serios, la cine povestesc nu ma crede....inca odata ...iti spun ca e BESTIALA, si daca o sa se intample sa o aduci in tara o sa ai parte de fani....iti garantez eu...toate cele bune!!!!;)

Multumesc de aprecieri.

Am mai avut un KITT replica dar l-am dat ca nu era asa de reusit.
Īn 1992 am fost cu el la Resita si de ce-am avut parte.........nu-ti mai povestesc :D :D :D :D :D

Oricum, cine vrea sa vada cīta munca este sa pui un replicant din asta pe picioare, cīt dureaza sa programezi softul ca īntr-adevar sa vorbeasca ca cea din film, poate vedea AICI. Este un WORKSHOP al unui cunoscut ce si-a facut singur una si are pe ea Motor V 6 de 3,1 litri. Site-ul este īn egleza, e plin de poze si video-uri.

Siteul e un documentar destul de reusit pt. toti fanii Knight Rider sau cei interesati sa-si faca un KITT replicant.
Tot prin forumul lui de KNIGHT RIDER FANS am gasit olandezul de unde am luat-o pe a mea.

A lui amicu si vorbeste (VEZI VIDEO) dar pe nemteste.
Cred ca am sa-l rog sa instaleze si la mine VOICE MODUL-ul lui dar īn engleza.

Softul este pe pagina lui gratis īn download.
Cu softul asta, faci si o Dacia 1300 sa vorbeasca :D :D :D :D

gangsta 12-03-09 01:28

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 2137270)
cu siguranta unii īsi aduc aminte de serialul TV - KNIGHT RIDER cu "supermasina" K.I.T.T. bazata pe pontiac Firebird si David Hasselhoff.

Ei bine, am reusit sa pun mīna pe un Pontiac tunat īn maniera K.I.T.T..
Motorizarea este un V8 clasic cu carburator edelbrock, transmisie automata īn 4 viteze cu overdrive, cutie TH 700 R 4.
Deci aici este totul Pontiac Firebird Trans Am original fabricatie 1988 dar eu zic ca lucrarea merita fiecare euro dat. Singura adaugire fata de masina din film este navi-ul din consola din tavan si radio-ul cu MP3. Pe monotoare se poate vedea prin videocamere spatele (retrovizor), selectabil si stīnga / dreapta - (retrovizoare de pe usi) si fata īn directia de mers cu imprimare pe HDD īn MPEG-2. selectia se face direct pe monitoare cu touch screen.

Acum las sa vorbeasca putin pozele:

WOW!:shock:

Felicitari pentru achizitie!Nu ratam nici un episod pe Pro7 cu K.I.T.T. ...imi aduc aminte ca incepea chiar dupa A-TEAM.:rolleyes2

CyberCSX 12-03-09 01:38

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by gangsta (Post 2140315)
WOW!:shock:

Felicitari pentru achizitie!Nu ratam nici un episod pe Pro7 cu K.I.T.T. ...imi aduc aminte ca incepea chiar dupa A-TEAM.:rolleyes2

Era pe RTL nu Pro 7 ;)

gangsta 12-03-09 01:58

KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 2140323)
Era pe RTL nu Pro 7 ;)

A fost de mult....:lol:
Viel spass mit das Auto!Es ist ein Traumauto.;)

SAX1987 12-03-09 02:02

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Felicitari , ai o masina extraordinara.

eMH 12-03-09 10:13

Re: KNIGHT RIDER Replica - Noua achizitie !
 
Eu nu am prins faza cu masina care vorbeste...si cum o faci sa vorbeasca ??
Adica...cand vorbeste ??


All times are GMT +2. The time now is 16:06.

- Copyright 2026 4Tuning