![]() |
tinand cont ca nu e o masina sportiva tind sa cred , din ce in ce mai mult , ca asa ceva e normal la o asa masina.
multumesc pentru timpul acordat :) |
SMG....parca nu se simtea nici o dif...te'ai razgandit???? :?
|
La fel de bine cum ai citit nick-ul meu, asa ai citit si ce am scris :lol: :lol: :lol: .
Am zis eu ca se simte diferenta? citeste mai bine te rog, de doua ori. |
K!!!
Cum zici tu!!! Eu am pe masina in momentul asta NGK - nr nu-l mai stiu chiar acum, luate din catalog pt Nexia de fapt....si iti zic sigur ca se simte....dar probabil ca stii mai bine.....si mie mi se pare!!! :roll: |
Probabil faci parte din grupul Zapp, care crede ca filtrele conice \"dau cai\" :D
Daca aveai bujiile vechi terminate (peste 5000 - 10.000km, la care producatorul recomanda sa le schimbi), si iti mergea prost,normal ca dupa ce ai pus bujii bune, motorul a mers cum trebuie, la parametrii NORMALI. Inlocuieste tu un set de 4 bujii BUNE, cu oricare alt tip de bujii, puterea va fi acceasi. |
am renuntat la schimbarea bujiilor si am montat un filtru conic in schimb.
se aude frumos ... performantele stiu practic ca sunt imbunatatite pentru ca am facut teste. masinea mea era restrictionata tare de .. atentie nu 1 ci 2 fitre de aer iar daca va arat teava ( tevusca mai bine zis ) pe care tragea motorul aer va prapaditi de ras :lol: |
Am mai auzit de treaba cu 2 filtre... credeam ca e vrajeala, dar uite cum circula vestile :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:31. |
- Copyright 2026 4Tuning