Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Vw bora Edition (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/286268-vw-bora-edition.html)

soosy 08-01-12 19:11

Re: Vw bora Edition
 
2 Attachment(s)
astea ce ziceti ar intra?

tzeasta 08-01-12 19:34

Re: Vw bora Edition
 
1 Attachment(s)
eu zic ca nu se merita sa incepi sa modifici tu farurile.mai astepti sa cauti unele Oem xenon (r32) au fost unele de vanzare 100e. unele cu tot cu instalatie ajung la 400e si termini balciu si e alta mancare de peste in rest spor la lucru la jante :P

soosy 08-01-12 19:44

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by tzeasta (Post 4815414)
eu zic ca nu se merita sa incepi sa modifici tu farurile.mai astepti sa cauti unele Oem xenon (r32) au fost unele de vanzare 100e. unele cu tot cu instalatie ajung la 400e si termini balciu si e alta mancare de peste in rest spor la lucru la jante :P

da...asa ma scutesc de o problema..
dar: in primul rand nu imi plac faruriile astea,si nici cele aftermarket ca au semnalizarea pe mijloc,imi par oribile
mai apoi,cand am facut bad boyul am dat un fel de copy la poza atasata de mine ,asa ca va trebui sa urmaresc sa fie cat mai indeaproape,si eu zic ca ar un effect mult mai mare
lupe,oglinda inegrita....

legat de jante,usor usor
la una am zgarieturi mai mari la buza,in prima faza aia o sa rezolv...mai apoi ma apuc de stilizare,pana in martie am timp:D

soosy 09-01-12 08:49

Re: Vw bora Edition
 
4 Attachment(s)
sa va si arata despre ce vorbim de jante
cateva poze de la fostul proprietar...o sa fac si eu catea
deci 8 cu 9 j et 60 toate 4...azi ar trebui sa rezolv si flansele


am ceva de lucru la ele(una mai zgariata)dar se rezolva.....99% vor fi buza polish,miez argintiu si suruburi aurii

soosy 09-01-12 19:39

Re: Vw bora Edition
 
4 Attachment(s)
de azi avem si flanse originale rh....nu am masurat cati mm au dar ma gandesc ca sunt 20mm
+ suruburi,brezoane la ele

janta cu problema(rectificat unde are ciobitura,si indreptat daca ii cazul) am lasat-o la facut....aprox 2-3 sapt si va fi gata(2 saptamani omu a fi plecat)relativ dupa data de 2o se apuca

iviTe 09-01-12 23:37

Re: Vw bora Edition
 
frumoase rotile .. dar eu unu nu inteleg dece RH`urile au ET`ul asta asa mare .. 60 :|

Detman 09-01-12 23:52

Re: Vw bora Edition
 
nu sunt gandite pentru 5x112. RH are flanse de la 5x112 -> 5x120 , 5x130, 5x100.
ca sa poata fi folosite pe o gama larga de masini.
et 40 nu e bun pe spate. mai tre o flansa de 7mm :D si pe fata de 5mm :P.

VaLeX 10-01-12 12:54

Re: Vw bora Edition
 
O sa fie bagate nesimtit de mult in interior , nu stiu daca o sa arate bine cu et 40 :|

ps. Prezoane , nu brezoane

.Alex 10-01-12 13:32

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 4818328)
O sa fie bagate nesimtit de mult in interior , nu stiu daca o sa arate bine cu et 40 :|

ps. Prezoane , nu brezoane

Et 35 sta aliniat cu aripa
Sunt curios cum o sa arate pana la urma cu ele un pic bagate si cu buza

vladucutz 10-01-12 14:49

Re: Vw bora Edition
 
2 Attachment(s)
flansele astea pe care le ai tu...daca sunt originale RH ar treb sa scrie asa ceva pe ele....si par a fi identice cu ale mele.

soosy 10-01-12 18:07

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 4817629)
frumoase rotile .. dar eu unu nu inteleg dece RH`urile au ET`ul asta asa mare .. 60 :|

da mersi...o sa fie si mai ok cand vor fi gata...sa rezolv cu ciobituriile(2 locuri...)si pe urma dam un polish...cred ca renunt la idei de stilizari si etc,dau bani aiurea si nu are rost
sa ramana OEM...si atat,buza polish si miez gri...argintiu
multi mi-au zis chiar daca vroiam electrostatic sa vopsesc suruburiile ca tot nu o sa tina...cea ce ii original ala ii tata lor:)
legat de et...asa is ele...max 60 min 45..
o greseala "de redactare" cea de pe spate are et 46 nu 60 ca si cel de pe fata...:D

Quote:

Originally Posted by Detman (Post 4817650)
nu sunt gandite pentru 5x112. RH are flanse de la 5x112 -> 5x120 , 5x130, 5x100.
ca sa poata fi folosite pe o gama larga de masini.
et 40 nu e bun pe spate. mai tre o flansa de 7mm :D si pe fata de 5mm :P.

Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 4818328)
O sa fie bagate nesimtit de mult in interior , nu stiu daca o sa arate bine cu et 40 :|


ps. Prezoane , nu brezoane

am gresit...chiar acum ziceam si la Ivite....sunt et 46....adica vor fi 26...cam iesite in afara pana la urma

Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 4818387)
Et 35 sta aliniat cu aripa
Sunt curios cum o sa arate pana la urma cu ele un pic bagate si cu buza

nasol...daca et 35 sta aliniat ca mie imi cade et 26...cu flansele astea,ies 2 cm

Quote:

Originally Posted by vladucutz (Post 4818523)
flansele astea pe care le ai tu...daca sunt originale RH ar treb sa scrie asa ceva pe ele....si par a fi identice cu ale mele.


da...exact asa scrie si pe ale mele...sunt absolut originale,toate 4
are stantat coduri...ceva cifre apoi inscriptia de rh si pe urma iar ceva coduri dar la poza cu telul nu se vedea scrisul...o sa vad cu aparat:D

.Alex 10-01-12 18:16

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 4818901)







nasol...daca et 35 sta aliniat ca mie imi cade et 26...cu flansele astea,ies 2 cm



las' ca merge asa , daca o lasi jos jos o sa fie POKE POKE POKE
:poke:

soosy 10-01-12 18:21

Re: Vw bora Edition
 
vedem....de curiozitate in weekend o sa arunc janta de 9j pe spate cu flansa,oricum ii clar ca o sa fie mai in afara...nu ii problema,numai na sa fie cu "simt"....

vedem,revin cu o poza....ca pana la urma atunci va fi 100% treaba cand am si gume pe ele si am suspensia in brate:))...sa fie ceva mai low,cat sa fie si practic

.Alex 10-01-12 18:25

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 4818927)
vedem....de curiozitate in weekend o sa arunc janta de 9j pe spate cu flansa,oricum ii clar ca o sa fie mai in afara...nu ii problema,numai na sa fie cu "simt"....

vedem,revin cu o poza....ca pana la urma atunci va fi 100% treaba cand am si gume pe ele si am suspensia in brate:))...sa fie ceva mai low,cat sa fie si practic

low si practic nu se pupa :D
imi aduc aminte cand am mers 200 de metri cu spatele ca refaceau astia drumul si ne puneau sa urcam pe contrasens :lol:
diferenta intre sensuri era prea mare pt mine in acel loc, lalala dai cu spatele pe DN

soosy 10-01-12 18:35

Re: Vw bora Edition
 
nu se pupa...corect
dar totusi masina ii de folosinta zilnica...asa ca va trebui sa inbin cumva...nu o lasam jeep dar nici nu imi permit sa scot scantei cu ea,vedem gasim cumva un "fit" comun,sa fie si fotogenic dar si sa putem umbla,nu la pescuit dar treburi zilnice relativ


si eu am filme de germania in cap,dar la noi nu prea merge,spargi una alta la ea si tot la buzunarul tau se rastrange sa nu mai zic ca dai cu baia de ulei si ramai si pe drum,mai futi si motorul daca o fi cazul si etc etc
un mare minus la bora ii ca baia este ultra joasa,mai jos decat dedesubtul masinii:x


All times are GMT +2. The time now is 16:09.

- Copyright 2024 4Tuning