![]() |
Re: AG 88 PVA
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
este 1,8
|
Re: AG 88 PVA
E 1.8, dar a scris acolo 150 de cai, ca sa para mai mult, cu toate ca nu are decat 137 ca debea i-a facut un RK.
|
Re: AG 88 PVA
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
Exact, exact la asta ma gandeam si eu.
|
Re: AG 88 PVA
Cata vorbarie numai din cauza lui DVL-u...nimic nu stie, ca deobicei. Masina nu are 150 Cp si nici 800 kg asa cum spune el. Eu zic ca este mai grea ca o berlina normala si o sa demonstrez asta cu prima ocazie a unui cantar. Oricum trage super bine de cand am schimbat "consumabilele" si sunt foarrte multumit de asta.:)
|
Re: AG 88 PVA
Quote:
Lasa ma ca esti tu destept:lol: inginerule Cand vi in Bucuresti? De o luna ma tot ameninti... |
Re: AG 88 PVA
Am fost, dar fara masina.:-P
Cu masina nu stiu cand o sa vin...este o sansa prin decembrie dar nu promit. |
Re: AG 88 PVA
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
Mestere...dar pe la Bv cand vii?De un an tot promiti ca vii si numai vii:rolleyes2
|
Re: AG 88 PVA
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
Salut, lumea vb mult...cate 1.8-2.0L 16v ati pus pa dyno ca sa afirmati ce putere au!!!???Ele de fabrica scot 130.1 respectiv 139 aproape de 140 cp stock si pa clio sau montate transversal nici vb montate longitudinal, multumesc.
Quote:
|
Re: AG 88 PVA
[QUOTE=gabrielwrc;4712348]Salut, lumea vb mult...cate 1.8-2.0L 16v ati pus pa dyno ca sa afirmati ce putere au!!!???Ele de fabrica scot 130.1 respectiv 139 aproape de 140 cp stock si pa clio sau montate transversal nici vb montate longitudinal, multumesc.
puterea esta tot aceea mentionata de fabrica cel putin la motorul lui bolidu care a fost refacut cap coad stai linistit;), raportul de trasmisie poate sa difere la fiecare in functie de cutia de viteze folosita(si luind in calcul pozitia longitudinala a motorului + cutia de veiteza) dar nu are nici o legatura puterea dezvoltata de motor cu punerea ei jos;), in topicul asta iti garantez eu ca lucrurile nu se fac dupa ureche;) sunt multe chesti sutdiate si proiectate dar si "furate" de la batrani ca sa zic asa de cate bolidu caruia ii port un mare respect pt tot ce a facut si realizat pana acum. ce spui tu acolo cu dyno e mai mult nfs decat realitate. cu riscul de a ma repeta iti spun inca o data puterea si trasmisia e cu totul altceva daca vorbeai de cuplu si centru de greutete erai in carti;) multumesc:!: |
Re: AG 88 PVA
Salut, invata sa citesti si apoi sa si scri corect!,ok ce spuneam mai sus era un caz general, adica nu despre un f7p anume...puterea motorului este declarata mai mare de fabricant ptr publicitate, motoarele respective dezvolta puteri mai mici cu 10-12bhp in varianta stock, la volanta! Masina se misca cu puterea dezvoltata la roata de acolo si treaba cu pozitia motorului, frecare, tehnologie etc...mutumesc ;):lol: Chiar astept sa vi cu o fise dyno a motorului in varianta stock( =) sau mai mare decat cea declarata de fabricant!
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:49. |
- Copyright 2026 4Tuning