Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   Seicento - NT O5 YRJ (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/49376-seicento-nt-o5-yrj.html)

morpheusmaster 04-05-08 13:14

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by Io4rap (Post 1513429)
cred k risti sa ramai fara talon doar din cauza semnalelor :d dar eu cred k merita riscul, arata bine :P

Man...rational vb...as putea sa ii fac orice numai sa nu deranjez participantii la trafic si sa obstructionez semnalele auditive/vizuale... Altfel spus...daca dadeam pe semnalizari cu vopsea neagra (vopsea vopsea) si erau negre si nu se vedea nimic prin ele...ATUNCI DA...are tot dreptul sa se ia de mine... pe motivul ca "in intersectie nenea din fata ta nu vede daca vrei sa faci dreapta sau stanga..." ...dar asa...eu leam facut cu un spray special...care cand te uiti la ele din exterior...is negre ca in poze...si cand semnalizez se vede perfect si de la 100m :) in orice conditie de luminozitate (mam asigurat)...deci...Unele masini au semnalele portocalii...altele albe...eu le am negre :D (si mai nou foarte multe masini au tot blocul optic negru)...deci...adevarul e la mijloc :D...+ se da negru de pe ele foarte usor jos :) trebuie doar putin diluant si gata :D (dar sa speram ca nu e cazul)...

@pytic: man...deabea mam trezit...fac azi o poza la produs si uploadez ca sa vezi...

morpheusmaster 04-05-08 13:16

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by Jokerman170 (Post 1513813)
Me bored :p

Ms de mini vt :D. Oricum am sa le fac bad boy ;) (am deja pleoapele, mai trebuiesc vopsite doar) dar daca te plictisesti un pic mai mult ma ajuti cu un vt??? ceva mai maricel :) vb pe m_orpheu_smaster@yahoo.com daca vrei

Jokerman170 04-05-08 13:48

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
eu tzi-am dat add... :p

morpheusmaster 04-05-08 14:09

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
1 Attachment(s)
@ joker...am fost putin plecat pana afara :) si eu tiam dat :D

@ pytik...uite poza :D

morpheusmaster 04-05-08 23:55

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
1 Attachment(s)
Multumesc Domnului Joker pentru virtual tuningul foarte reusit!!! ESTI BUN!!! Asa o sa arate spoilerul masinutei in cel mai scurt timp dupa admiteri si dupa ce termin cu bacu si toate alea :D...

nutzuXXL 05-05-08 09:35

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 1515003)
Multumesc Domnului Joker pentru virtual tuningul foarte reusit!!! ESTI BUN!!! Asa o sa arate spoilerul masinutei in cel mai scurt timp dupa admiteri si dupa ce termin cu bacu si toate alea :D...

la spolileru asta ar merge niste baghete din leduri acolo la prizele de aier:rolleyes2

stefan_88 05-05-08 12:05

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 1515003)
Multumesc Domnului Joker pentru virtual tuningul foarte reusit!!! ESTI BUN!!! Asa o sa arate spoilerul masinutei in cel mai scurt timp dupa admiteri si dupa ce termin cu bacu si toate alea :D...

seamana oleak cu VW Golf din piatra .....a lu Elyass :)...

Jokerman170 05-05-08 15:40

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
de fapt cu vw bora, dar in fine.. :p

stefan_88 05-05-08 16:02

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by Jokerman170 (Post 1515949)
de fapt cu vw bora, dar in fine.. :p

iti garantez yo ..k e golf....sau poate k tu ..te referi la alta masina :)

Jokerman170 05-05-08 16:04

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 1515994)
iti garantez yo ..k e golf....sau poate k tu ..te referi la alta masina :)

pai mah eu stiu ce poza am folosit...
e bora lui Xel'Neaga

stefan_88 05-05-08 16:07

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by Jokerman170 (Post 1515995)
pai mah eu stiu ce poza am folosit...
e bora lui Xel'Neaga

yo ma refeream la altceva ....scz k n-am precizat.... dar combinatia de culori ..seamana cu golfu despre care ziceam yo :)

Jokerman170 05-05-08 16:11

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
n-ai idee cate masini sunt vopsite astfel

morpheusmaster 05-05-08 17:46

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
Quote:

Originally Posted by nutzuXXL (Post 1515279)
la spolileru asta ar merge niste baghete din leduri acolo la prizele de aier:rolleyes2

Masinuta e destul de mica...ingrosandui bridele alea destul cat sa ii pun leduri acolo ar arata urat...1 la mana...2...am deja angel eyes pentru ea si sa ii pun si angel eyes si bride din alea deja mi se pare cam deplasat...

@others: Per ansamblu privita din unghiul asta seamna cu un golf mai mult decat cu o bora...fie ea si a lui xel naga (chiar daca de acolo sa luat spoilerul de la care a plekt joker)...dar doar din unghiul asta...schimband unghiul nu cred ca mai arata deloc a bora sau golf sau alta masina :)...in final spuneti si voi daca arata bine sau nu :) ca vorba lui joker...multe masini is vopsite asa si mai multe probabil au spoilerul facut asa...dar ideea e asta :) pe masinuta da bine? Eu zic ca da f bine, nu?

Numai bine

Jokerman170 05-05-08 17:51

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
va trebui sa-tzi bagi in talon alb cu negru, in afara de aia it's cool, mie badboy ala e prea extrem dar daca itzi place n-am nimik impotriva

strik3ru 05-05-08 18:40

Re: My Seicento NT O5 YRJ
 
@Jokerman170: Capota badboy va arata cum arata masina mea, adica cu linii drepte
@morph: Ar arata bine masina asa numa ca ar trebui sa o cobori si sa ii scoti rotile putin mai in exterior, spor la munca in continuare si astept poze cu stopurile. Cius

dude cat ai dat pe spray-ul ala ca eu am gasit un spray identic cu 50lei si cate maini ai dat pe stopuri ?


All times are GMT +2. The time now is 09:18.

- Copyright 2024 4Tuning