Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Top 100 Posturi TARI ! (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/82413-top-100-posturi-tari.html)

rs-dey 15-03-10 18:59

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
: ) ) ) ) dar nu ai vazut ce zambea aia.... ii placea : ) ) )

eMH 15-03-10 19:02

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Da... Cam "maro" situatia.

MephistoBM 16-03-10 13:05

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by cristi.mk4 (Post 3189470)
cine ma ajuta si pe mine cu o chestie........ vreu sa-mi apara si mie la Member of: [ Volkswaghen ] unde trebuie sa intru.....va multumesc :*



nu creeed :shock:

https://forum.4tuning.ro/439-baia/558...ml#post3189470

Snapy_xxl 16-03-10 13:53

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Pur si simplu nu stie unde sa intre. Nu mi se pare chiar asa de "tare".

MephistoBM 16-03-10 14:29

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Snapy_xxl (Post 3189698)
Pur si simplu nu stie unde sa intre. Nu mi se pare chiar asa de "tare".

nu la m-am referit, doar la simplul fapt ca detine un Volkswagen, nu stie cum se scrie.

Snapy_xxl 16-03-10 14:34

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Scuze atunci ;)

mihai_bogdan 18-03-10 19:23

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...0-benzina.html :))

DEVIL's Style 18-03-10 20:23

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
In loc sa i se explice diferenta dintre cip si turbo , sa ales sa se bata joc de el , s-au trezit toti mari cunoscatori si rad de altii mai putin initiati in arta tuningului ...frumos din partea lor ...asta nu e de ras...e de plans ... de parca ei s-au nascut invatati ...dar ma rog ...asta e mentalitatea romanului [ de *** ]

RoByNeT 23-03-10 13:01

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
https://forum.4tuning.ro/291-discutii...ml#post3211251 mie mi s`a parut amuzant :lol:

Vj_AlecS 23-03-10 13:14

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
:)) f tare. eu oricum prima data cand am citit m-am gadit la matza- pisica... nici prin cand nu imi trecea de mama preparatului:)) dar a iesit tare faza... sa ies cu mata la o plimbare daca e frumos afara:))

mihai_bogdan 23-03-10 13:35

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
da' de unde stiti ca omu' nu s-a gandit la mata=pisica=e36??

RoByNeT 23-03-10 13:38

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
citeste toate discutiile .........

Brian 29-03-10 18:03

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
1 Attachment(s)
Stiu ca se referea la faptul ca 'a dat'o de cur (masina)' dar a iesit altceva .. :lol:

lord_wader 30-03-10 09:57

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Deci eu unu zic ca e mai bun opel astra claSsic G....decat un logan din multe puncte de vedere...
- La logan se deplaseaza bordu in partea dreapta..si barile la fel...insa o opel nu ai sa vezi problema asta cu deplasarea......
-Se intretine mai greu loganu ca opelu.Loganu.are o mocheta de c***.....sa murdareste imediat(eu tin sa fie curata masina)
-Un avantaj al loganului ar fi ca este mai spatios...ata)
-La opel astra classic avem Abs....la logan nu...abia akum au aparut la unele....
-Opelu arata de 10 ori mai bine ca loganu!!!!!!!!
-Opelu are Pilot automat!! Loganu nu are ..si nu cred k o sa vad la logan pilot automat=)))
-Majoritatea care au cumparat logan akum 2-3 ani....akum le vand .....unde opelu poti sal ti lejer 6-7 ani...
-Tabla dupa logan e mai prosta decat cea dupa opel..
-Stabilitatea pe drum la logan e pFFF...f pFF....la opel nu e aja....daca iei o curba k o viteza mai mare.....te-ai duS cu loganu)
-Si daca stam sa ne gandim Dacia e dacie si opelu e opel...
- Si multe avantaje are opelu..loganu are 15 cp mai mult... ata in rest pff!!!!......dak e sa lom dupa motor comparam 1.6 16v de la logan k un motor de 1.6 16v de oPel...si opelu e mai cautat ca Loganu !
-Loganu nu are xenon din fabrica opelu da!!
-La loganu nu poti sa iti faci volanu pe placul tau..la opel da!!
- In logan nu se merita sa bagi bani:-j:-j:-j....sal tunezi....il opel da..una e sa te vada lumea k Ople masina straina ....una e sa te vada k logan...masina care si-o permite orice om!!!)
-Si la ora actuala nu se compara Loganu k Opelu...)=)))=))))).

https://forum.4tuning.ro/55-versus-au...an/page-7.html

Vj_AlecS 30-03-10 15:19

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 3232209)
-
-Si daca stam sa ne gandim Dacia e dacie si opelu e opel...



- In logan nu se merita sa bagi bani:-j:-j:-j....sal tunezi....il opel da..una e sa te vada lumea k Ople masina straina ....una e sa te vada k logan...masina care si-o permite orice om!!!)

https://forum.4tuning.ro/55-versus-au...an/page-7.html

faza de mai sus cu opel-u nu prea se potriveste aici trebuia sa fie bmw:)) oricum mai mult de 15-16 ani nu are daca vrea sa fie vazut intr-o masina straina...

lord_wader 30-03-10 19:43

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Vezi ca nu ai pus citatul bine, treaba asta: "Originally Posted by lord_wader" e de fapt afirmatia lui userului RBY care deja e banat :D

andreimp3 30-03-10 21:25

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 3232209)
Deci eu unu zic ca e mai bun opel astra claSsic G....decat un logan din multe puncte de vedere...
- La logan se deplaseaza bordu in partea dreapta..si barile la fel...insa o opel nu ai sa vezi problema asta cu deplasarea......
-Se intretine mai greu loganu ca opelu.Loganu.are o mocheta de c***.....sa murdareste imediat(eu tin sa fie curata masina)
-Un avantaj al loganului ar fi ca este mai spatios...ata)
-La opel astra classic avem Abs....la logan nu...abia akum au aparut la unele....
-Opelu arata de 10 ori mai bine ca loganu!!!!!!!!
-Opelu are Pilot automat!! Loganu nu are ..si nu cred k o sa vad la logan pilot automat=)))
-Majoritatea care au cumparat logan akum 2-3 ani....akum le vand .....unde opelu poti sal ti lejer 6-7 ani...
-Tabla dupa logan e mai prosta decat cea dupa opel..
-Stabilitatea pe drum la logan e pFFF...f pFF....la opel nu e aja....daca iei o curba k o viteza mai mare.....te-ai duS cu loganu)
-Si daca stam sa ne gandim Dacia e dacie si opelu e opel...
- Si multe avantaje are opelu..loganu are 15 cp mai mult... ata in rest pff!!!!......dak e sa lom dupa motor comparam 1.6 16v de la logan k un motor de 1.6 16v de oPel...si opelu e mai cautat ca Loganu !
-Loganu nu are xenon din fabrica opelu da!!
-La loganu nu poti sa iti faci volanu pe placul tau..la opel da!!
- In logan nu se merita sa bagi bani:-j:-j:-j....sal tunezi....il opel da..una e sa te vada lumea k Ople masina straina ....una e sa te vada k logan...masina care si-o permite orice om!!!)
-Si la ora actuala nu se compara Loganu k Opelu...)=)))=))))).

https://forum.4tuning.ro/55-versus-au...an/page-7.html

frate si eu sustin opelul din alte motive mai bine intemeiate
comparatiile tale par cam duse intr-un fel
de exemplu ABS a avut si loganul de la inceput, doar ca avea doar modelul Ambition adica ala de varf...
sau aia cu pilotul automat... nu prea ai unde sa folosesti pilotul in Romania... aici iti trebuie o masina "de gazeta"...
sau atata timp cat Opel are ESP logic 'ca sta mai bine pe curbe... este si mai joasa ca inaltime...
sau Loganul nu are xenon de fabrica, dar e mult mai ieftin sa il iei personal de la un magazin decat sa il iei din fabrica... asa e cateva sute de euro daca il iei direct ca dotare de la Opel...
cu toate astea bineinteles ca tot Astra ramane pentru mine
si se mai pune o chestie... dai un ban, dar stai in fata... daia loganul full e cam 10 mii si opelul full e 14 mii

scturoag 31-03-10 05:50

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by andreimp3 (Post 3234063)
atata timp cat Opel are ESP logic 'ca sta mai bine pe curbe... este si mai joasa ca inaltime...

De unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia asta?
ESP-ul ajuta in caz ca masina intra in derapaj, ESP-ul iti taie gazu' cand masina intra in derapaj... mai pe romaneste: nu mai poti accelera in timp ce esti in derapaj, apesi pedala de acceleratie in gol.

andreimp3 31-03-10 09:30

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
frate o singura chestie spune totul
criteriul anilor vechime... cati ani are Opel si cati ani are Dacia...

eMH 31-03-10 11:22

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Si prin analogie inseamna ca Renault sunt cam cei mai buni, nu? Ca doar ei au fost printre primii care au construit masini, inainte de 1900.

HD-90-MTZ 31-03-10 20:17

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
salut baietii sunt o personalitate importanta in lumea lfs-istilor romani.Am o echipa dedicata driftului din LFS daca sunteti interesat nu ezitati sa ma contactati: bogdan_dk_666 . Participam la campionate de drift,race,drag contra celorlalte echipe. deci? ce mai astept? dai drumu.... GO GO GO!!!!SMOKEEEEEEEEEEE
PS:daca aveti si aptitudini de a transforma replayurile si a adauga efecte ca si in sony vegas de exemplu si a fi in stare sa faceti filmulete editate sunteti bine primiti in echipa
situl echipei: www.sidesmoke.ueuo.com

Eu unul am ramas blocat :shock::shock::shock:...Deja lumea a inceput sa se inghesuie la autografe :lol:.Uitati si link-ul https://forum.4tuning.ro/510-pc-games...ml#post3233478

eMH 31-03-10 23:31

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Si pe mine m-a amuzat un pic omul... :)

scturoag 01-04-10 11:24

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3235416)
Si prin analogie inseamna ca Renault sunt cam cei mai buni, nu? Ca doar ei au fost printre primii care au construit masini, inainte de 1900.

Si Opel a fost fondat in 1899 :)

eMH 01-04-10 13:24

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
BMW au facut primul motor de avion in 1917. Mult mai tarziu s-au apucat de automobile (in 1929). Asta inseamna ca Renault si Opel sunt mult peste BMW, nu?

scturoag 01-04-10 23:15

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by andreimp3 (Post 3235129)
frate o singura chestie spune totul
criteriul anilor vechime... cati ani are Opel si cati ani are Dacia...

Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3235416)
Si prin analogie inseamna ca Renault sunt cam cei mai buni, nu? Ca doar ei au fost printre primii care au construit masini, inainte de 1900.

Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 3238692)
Si Opel a fost fondat in 1899 :)

Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3239011)
BMW au facut primul motor de avion in 1917. Mult mai tarziu s-au apucat de automobile (in 1929). Asta inseamna ca Renault si Opel sunt mult peste BMW, nu?

@eMH: Eu nu am spus ca daca Opel a fost fondat in 1899 inseamna ca e mai bun, eu doar am adaugat ca si Opel a existat inainte de 1900, nu numai Renault, andreimp3 a zis "cati ani are opel si cati ani are Dacia"

Va spun eu niste marci iesite pe piata cu mult dupa 1900 care sunt mai bune(fiabilitate/calitate) si ca Opel, si ca Renault, si ca Bmw si ca Dacia, alea fiind Volkswagen, Audi, Skoda, Seat... adica grupul VAG. :)

PS: Rog fanii/conducatorii BMW sa se abtina, parerile sunt impartite :)

VladM 01-04-10 23:42

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 3240720)
@eMH: Eu nu am spus ca daca Opel a fost fondat in 1899 inseamna ca e mai bun, eu doar am adaugat ca si Opel a existat inainte de 1900, nu numai Renault, andreimp3 a zis "cati ani are opel si cati ani are Dacia"

Va spun eu niste marci iesite pe piata cu mult dupa 1900 care sunt mai bune(fiabilitate/calitate) si ca Opel, si ca Renault, si ca Bmw si ca Dacia, alea fiind Volkswagen, Audi, Skoda, Seat... adica grupul VAG. :)

PS: Rog fanii/conducatorii BMW sa se abtina, parerile sunt impartite :)

Si fanii Mercedes ?:))

eMH 01-04-10 23:55

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Cu Audi intr-adevar, stiu ca sunt fiabile. Si Volkswagen, dar nu chiar atat de mult. Cu Seat si Skoda... Cred ca se exagereaza. Chiar daca apartin de VAG, sunt departe...

(La fel cum suntem noi departe de ideea topicului)

Tzzantaru 02-04-10 00:59

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
nevermind...

Raresh01 02-04-10 21:31

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
ZANE94: @xtrezz, e posibil sa fie asa, nu te contrazic, tu stii mai bine, insa sunt sigur ca esti o exceptie. majoritatea romanilor s-au acomodat cel mai bine cu masinile nemtesti si de aceea recomand si eu ceva nemtesc (cu toate ca ford e la general motors, dar e asezata langa alea nemtesti)......"e asezata langa alea nemtesti" :))

22VIN 02-04-10 23:17

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Ford nu face parte din GM.
Prea mult offtopic pentru topicul asta...

Snapy_xxl 04-04-10 09:23

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Inca un Harry Potter :lol:

https://forum.4tuning.ro/470-off-road...ml#post3246238

Tzzantaru 04-04-10 14:19

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
mwahahah , buna asta :)
sincer nu stiu de unde tot apar , dar din pacate sunt din ce in ce mai multi

andreimp3 04-04-10 20:44

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3235416)
Si prin analogie inseamna ca Renault sunt cam cei mai buni, nu? Ca doar ei au fost printre primii care au construit masini, inainte de 1900.

era vorba de Dacia?... dăă... Renault ceva... Dacia altceva... nu cred ca Renault si-ar lasa firma balta ca sa se ocupe mai mult de Dacia...

Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3240853)
Cu Audi intr-adevar, stiu ca sunt fiabile. Si Volkswagen, dar nu chiar atat de mult. Cu Seat si Skoda... Cred ca se exagereaza. Chiar daca apartin de VAG, sunt departe...

proaste si Skodele astea doar daia au sasiul in proportie de 70% facut de Audi si tot motorul de VW si alte piese... adica foarte putine piese Skoda... cred ca 30% din piese sunt facute de ei... cat despre Seat idem Skoda... mai putin plasticaraia din interior in rest ok...

aleks 04-04-10 21:31

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Nu vreti voi să vă mutaţi pe versus? :)
Aici suntem departe rău de subiect...

andreimp3 06-04-10 15:48

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
2 Attachment(s)
Nu este un post tare, dar e tot ceva tare... mai exact e unul de al nostru de la bazar
nu am putut sa ma abtin de la ras... poate ca rad ca prostu', da nu cred
vad pe acolo ca scrie si negociabil... probabil se negocieaza in jur de 5000 euro la ea
linkul - http://opel.anunturi-auto.4tuning.ro...9028.html#poze

Paul 06-04-10 15:51

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Intradevar pretul este exagerat, dar cine suntem noi sa judecam? e masina lui, daca vrea o da pe gratis sau incearca sa o vanda la suprapret. Strict problema lui ;)

B XX ADI 06-04-10 17:25

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
poate cel mai scump lucru de pe masina aia sa fie vopseaua si toata munca depusa si faptul ca este o masina cabrio..in rest cu eleronul ala "finut" si restul...e cam SF masina, suma de 7500 e mare. vorba aia "nu e prost cine cere, e prost cine da"

adriano9 06-04-10 17:39

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
azi am vazut si eu racheta asta de opel,e din baia mare

dogy_10 06-04-10 20:51

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by andreimp3 (Post 3247466)
era vorba de Dacia?... dăă... Renault ceva... Dacia altceva... nu cred ca Renault si-ar lasa firma balta ca sa se ocupe mai mult de Dacia...


proaste si Skodele astea doar daia au sasiul in proportie de 70% facut de Audi si tot motorul de VW si alte piese... adica foarte putine piese Skoda... cred ca 30% din piese sunt facute de ei... cat despre Seat idem Skoda... mai putin plasticaraia din interior in rest ok...

postu asta e bine pus aici, se incadreaza perfect. Ai stat tu si ai numarat cate piese sunt facute de "haudi"? ce nu stii tu e ca fiecare concern auto are banca de motoare la comun, d-asta vezi acelas motor si pe skoda si pe audi si pe vw sau acelas motor si pe reno-dacia, peugeot-citroen, volvo-ford.....lafel sta treaba si cu subansamblele......asadar nu 70% din piese sunt de audi ci 70% din piese sunt piese comune, dezvoltate pt a fi puse pe toate modelel vag....


nenea scutorag....ia mai pune mana si citeste ce face esp-ul ca nu taie doar acceleratia, lucuru care ar fi egal cu 0

Paul 08-04-10 14:12

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by @linu$ (Post 3258353)
sal.... nu sunt profesor seat ...dar incerc sa-mi dau cu parerea ..... daca esti teribilist si vrei curse .... burnout .... plecari de pe loc ff rapid etc. ..... iti va trebui benzina .... un mic dezavantaj este mai scumpa ca motorina ...... daca iti cumperi diesel nu vei putea face nimic din cele enumerate mai sus si porneste si greoi daca este mai rece afara ..... in locul tau mi-as lua benzina ...... ca io sunt teribilist ...... nebun la volan ..... e na ce sa-mi fac ??? mai compara si gandestete bine sa nu regreti dupaia ...

Quote:

Originally Posted by @linu$ (Post 3258454)
ce chestie la mn e invers am ibiza 2007 1.2 ABS este ff tare pedala la apasae dar asta se intampla la viteze mari 150 160 KM\h m-a speriat de mai mult ori adica am crezut ca s-a blocat si cand am apasat mai tare mi sa oprit masina in circa 3 metri era sa fac pe mn ..... si am scos ABS am pus ESP e mult mai bine .... incearca un ESP mai lejer .......... acuma depinde de buzunarul fiecarui

https://forum.4tuning.ro/141-seat-tun...ml#post3056817 :lol:


All times are GMT +2. The time now is 02:34.

- Copyright 2026 4Tuning