![]() |
Re: Top 100 Posturi TARI !
: ) ) ) ) dar nu ai vazut ce zambea aia.... ii placea : ) ) )
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Da... Cam "maro" situatia.
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
nu creeed :shock: https://forum.4tuning.ro/439-baia/558...ml#post3189470 |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Pur si simplu nu stie unde sa intre. Nu mi se pare chiar asa de "tare".
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Scuze atunci ;)
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
In loc sa i se explice diferenta dintre cip si turbo , sa ales sa se bata joc de el , s-au trezit toti mari cunoscatori si rad de altii mai putin initiati in arta tuningului ...frumos din partea lor ...asta nu e de ras...e de plans ... de parca ei s-au nascut invatati ...dar ma rog ...asta e mentalitatea romanului [ de *** ]
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
https://forum.4tuning.ro/291-discutii...ml#post3211251 mie mi s`a parut amuzant :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
:)) f tare. eu oricum prima data cand am citit m-am gadit la matza- pisica... nici prin cand nu imi trecea de mama preparatului:)) dar a iesit tare faza... sa ies cu mata la o plimbare daca e frumos afara:))
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
da' de unde stiti ca omu' nu s-a gandit la mata=pisica=e36??
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
citeste toate discutiile .........
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
1 Attachment(s)
Stiu ca se referea la faptul ca 'a dat'o de cur (masina)' dar a iesit altceva .. :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Deci eu unu zic ca e mai bun opel astra claSsic G....decat un logan din multe puncte de vedere...
- La logan se deplaseaza bordu in partea dreapta..si barile la fel...insa o opel nu ai sa vezi problema asta cu deplasarea...... -Se intretine mai greu loganu ca opelu.Loganu.are o mocheta de c***.....sa murdareste imediat(eu tin sa fie curata masina) -Un avantaj al loganului ar fi ca este mai spatios...ata) -La opel astra classic avem Abs....la logan nu...abia akum au aparut la unele.... -Opelu arata de 10 ori mai bine ca loganu!!!!!!!! -Opelu are Pilot automat!! Loganu nu are ..si nu cred k o sa vad la logan pilot automat=))) -Majoritatea care au cumparat logan akum 2-3 ani....akum le vand .....unde opelu poti sal ti lejer 6-7 ani... -Tabla dupa logan e mai prosta decat cea dupa opel.. -Stabilitatea pe drum la logan e pFFF...f pFF....la opel nu e aja....daca iei o curba k o viteza mai mare.....te-ai duS cu loganu) -Si daca stam sa ne gandim Dacia e dacie si opelu e opel... - Si multe avantaje are opelu..loganu are 15 cp mai mult... ata in rest pff!!!!......dak e sa lom dupa motor comparam 1.6 16v de la logan k un motor de 1.6 16v de oPel...si opelu e mai cautat ca Loganu ! -Loganu nu are xenon din fabrica opelu da!! -La loganu nu poti sa iti faci volanu pe placul tau..la opel da!! - In logan nu se merita sa bagi bani:-j:-j:-j....sal tunezi....il opel da..una e sa te vada lumea k Ople masina straina ....una e sa te vada k logan...masina care si-o permite orice om!!!) -Si la ora actuala nu se compara Loganu k Opelu...)=)))=))))). https://forum.4tuning.ro/55-versus-au...an/page-7.html |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Vezi ca nu ai pus citatul bine, treaba asta: "Originally Posted by lord_wader" e de fapt afirmatia lui userului RBY care deja e banat :D
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
comparatiile tale par cam duse intr-un fel de exemplu ABS a avut si loganul de la inceput, doar ca avea doar modelul Ambition adica ala de varf... sau aia cu pilotul automat... nu prea ai unde sa folosesti pilotul in Romania... aici iti trebuie o masina "de gazeta"... sau atata timp cat Opel are ESP logic 'ca sta mai bine pe curbe... este si mai joasa ca inaltime... sau Loganul nu are xenon de fabrica, dar e mult mai ieftin sa il iei personal de la un magazin decat sa il iei din fabrica... asa e cateva sute de euro daca il iei direct ca dotare de la Opel... cu toate astea bineinteles ca tot Astra ramane pentru mine si se mai pune o chestie... dai un ban, dar stai in fata... daia loganul full e cam 10 mii si opelul full e 14 mii |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
ESP-ul ajuta in caz ca masina intra in derapaj, ESP-ul iti taie gazu' cand masina intra in derapaj... mai pe romaneste: nu mai poti accelera in timp ce esti in derapaj, apesi pedala de acceleratie in gol. |
Re: Top 100 Posturi TARI !
frate o singura chestie spune totul
criteriul anilor vechime... cati ani are Opel si cati ani are Dacia... |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Si prin analogie inseamna ca Renault sunt cam cei mai buni, nu? Ca doar ei au fost printre primii care au construit masini, inainte de 1900.
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
salut baietii sunt o personalitate importanta in lumea lfs-istilor romani.Am o echipa dedicata driftului din LFS daca sunteti interesat nu ezitati sa ma contactati: bogdan_dk_666 . Participam la campionate de drift,race,drag contra celorlalte echipe. deci? ce mai astept? dai drumu.... GO GO GO!!!!SMOKEEEEEEEEEEE
PS:daca aveti si aptitudini de a transforma replayurile si a adauga efecte ca si in sony vegas de exemplu si a fi in stare sa faceti filmulete editate sunteti bine primiti in echipa situl echipei: www.sidesmoke.ueuo.com Eu unul am ramas blocat :shock::shock::shock:...Deja lumea a inceput sa se inghesuie la autografe :lol:.Uitati si link-ul https://forum.4tuning.ro/510-pc-games...ml#post3233478 |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Si pe mine m-a amuzat un pic omul... :)
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
BMW au facut primul motor de avion in 1917. Mult mai tarziu s-au apucat de automobile (in 1929). Asta inseamna ca Renault si Opel sunt mult peste BMW, nu?
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Va spun eu niste marci iesite pe piata cu mult dupa 1900 care sunt mai bune(fiabilitate/calitate) si ca Opel, si ca Renault, si ca Bmw si ca Dacia, alea fiind Volkswagen, Audi, Skoda, Seat... adica grupul VAG. :) PS: Rog fanii/conducatorii BMW sa se abtina, parerile sunt impartite :) |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Cu Audi intr-adevar, stiu ca sunt fiabile. Si Volkswagen, dar nu chiar atat de mult. Cu Seat si Skoda... Cred ca se exagereaza. Chiar daca apartin de VAG, sunt departe...
(La fel cum suntem noi departe de ideea topicului) |
Re: Top 100 Posturi TARI !
nevermind...
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
ZANE94: @xtrezz, e posibil sa fie asa, nu te contrazic, tu stii mai bine, insa sunt sigur ca esti o exceptie. majoritatea romanilor s-au acomodat cel mai bine cu masinile nemtesti si de aceea recomand si eu ceva nemtesc (cu toate ca ford e la general motors, dar e asezata langa alea nemtesti)......"e asezata langa alea nemtesti" :))
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Ford nu face parte din GM.
Prea mult offtopic pentru topicul asta... |
Re: Top 100 Posturi TARI !
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
mwahahah , buna asta :)
sincer nu stiu de unde tot apar , dar din pacate sunt din ce in ce mai multi |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Nu vreti voi să vă mutaţi pe versus? :)
Aici suntem departe rău de subiect... |
Re: Top 100 Posturi TARI !
2 Attachment(s)
Nu este un post tare, dar e tot ceva tare... mai exact e unul de al nostru de la bazar
nu am putut sa ma abtin de la ras... poate ca rad ca prostu', da nu cred vad pe acolo ca scrie si negociabil... probabil se negocieaza in jur de 5000 euro la ea linkul - http://opel.anunturi-auto.4tuning.ro...9028.html#poze |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Intradevar pretul este exagerat, dar cine suntem noi sa judecam? e masina lui, daca vrea o da pe gratis sau incearca sa o vanda la suprapret. Strict problema lui ;)
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
poate cel mai scump lucru de pe masina aia sa fie vopseaua si toata munca depusa si faptul ca este o masina cabrio..in rest cu eleronul ala "finut" si restul...e cam SF masina, suma de 7500 e mare. vorba aia "nu e prost cine cere, e prost cine da"
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
azi am vazut si eu racheta asta de opel,e din baia mare
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
nenea scutorag....ia mai pune mana si citeste ce face esp-ul ca nu taie doar acceleratia, lucuru care ar fi egal cu 0 |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:34. |
- Copyright 2026 4Tuning