![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
@Vali_lj: Da HAMP e o divizie a Honda care face piese consumabile, filtre, placute fr, curele de distributie....
@Fanete: inca nu l-am montat dar sper sa ma arunc pe el week-end-ul asta, inca nu m-am gandit exact cum sa fac dar am sa vad atunci la fata locului :D |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
vezi ca citeam pe net o chestie cum ca atunci cind "dai la cheiei" se fac doua contacte simultan si cica daca doar anulezi un fir si pui pe buton, vezi doamne, nu ar fi bine.
si gasise el nu stiu ce solutie... parca trebuie sa pui si un releu... puii mei :) nu mai stiu site-ul ala unde scria. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
eu cred ca cel mai bine e sa anulezi. am gasit ieri o schema cum trebuie legat dar nu cred ca duci lipsa de asa ceva :)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
7 Attachment(s)
Un alt week-end un alt update :D
Vineri am reusit dupa o cercetare atenta sa montez butonul de pornire de pe s2k iar ieri am montat ieri Clifford-u 650Mk2 + futunele de fr Goodridge cu lichid de fr proaspat Motul RBF600. Cu astea cred ca am cam incheiat pana ce revin din romania la sfarsitul lui iulie. si un clip https://www.youtube.com/watch?v=hg1_LaPMpMM |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
foarte frumos serifule.
a fost dificil sa schimbi lichidul de fana? |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Arata super cu buton..ai lasat si cheia sau ai anulat contactul? Ai senzor pe cheie sau separat?
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Pai si cu blocarea de la contact? Sau bagi si cheia?
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Baga si cheia, vezi ca a pus si un filmulet. A pus doar firul de la electromotor pe buton, restul de la cheie.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
sa imi dai si mie schema cum ai facut te rog. mersi.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
Linky |
| All times are GMT +2. The time now is 22:51. |
- Copyright 2026 4Tuning