![]() |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
2 Attachment(s)
Gata, va-ntalnirati?
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Quote:
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Quote:
iar apoi in fata lui 2 frane brusc sa i tremure madularu si apoi mers incet. daca vrea sa opreasca sa "discutam"ok, daca nu, asta este. drum bun |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Il lasi sa treaca si iti continui drumul, incercand sa anticipezi eventualele pericole, de care te lovesti la tot pasul in Bucuresti, orice iti poate sari in fata...
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
il las sa treaca... daca ii tai calea eu sunt vinovatul ..
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
noroc ca am frane bune. insa uneori mi-as dori sa pilotez un tanc sa vad atunci daca se mai baga toti berbecii inconstienti cu asa tupeu jegos.
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Quote:
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Nu inteleg de cand a aparut regula asta de circulatie ca daca ai nu stiu ce audi Q spe sau mai stiu eu ce masina de sute de mii de euro care ai cumparat-o din vanzarea de cocaina sau femei la produs, sau in cel mai fericit caz din pamantul bunicii ai prioritate pe orice drum si in fata oricui.
Sincer cand ii vad pe astia ca ies de pe stradute laterale cu toata masina in bulevardul principal sa mai faca si stanga calcand linia dubla continua prefer sa trec la limita pe langa ei si sa nu le dau prioritate apoi ma rog ca primul stalp sa fie al lor. Eventual dupa cateva sute de metrii sa aiba ceva viteza. |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Quote:
:) |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Pentru specimene de astea e nevoie de politie sau in lipsa politiei, o sabie in masina.
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Cunoaste cineva un sofer sinucigas :lol: (scapat pe drumuri publice :D )
cu un BMW argintiu dupa 2000, numere straine, facut turbo(de el) prin zona Onesti-BC? Vineri seara omul depasea tot ce prindea, nu conta ca erau camioane iar de pe contrasens la 15m veneau alte masini. Oricum masina ruprea asfaltul. Ca sa fiu sincer, poate ca si eu as face asa, bine nu chiar stilul kamikaze, turbo asta e ca Redbull :-) |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Quote:
din pacate acum politia se streseaza pe drum doar cu radarele alea mcv de 70k si nu mai au treaba cu codul rutier. :) |
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
cea mai buna solutie e sa ai un pistol de paintball cu tine mereu in masina.. si daca intalnesti vreun "binevoitor" ii colorezi putin masina si unul din numere ca sa il ia putin si politia:)
|
Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
Si soferia e o meserie...Cum ca in toate meseriile sunt meseriasi mai buni si meseriasi mai nepregatiti....concluzia e una singura...Da prioritate celui ce nu stie ca trebuie sa-ti dea prioritate, altfel...mori nevinovat! :-)
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:23. |
- Copyright 2026 4Tuning