Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/25557-prioritatea-dreapta-vs-priotitatea-smecher.html)

a3ds 18-02-12 17:02

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
2 Attachment(s)
Gata, va-ntalnirati?

mikafly 18-02-12 21:07

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 4887109)
Gata, va-ntalnirati?

Adica ce vrei sa spui?.....nu am inteles rostul intrebarii

calibrazor 19-02-12 15:12

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by aXeL.ZeY (Post 1405096)
Sincer cand am vazut topicu asta m-a bufnit rasul, dar dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu e de gluma, si sa stiti ca poate o sa ziceti ca sunt nu stiu cum dar cand iti taie unu fata periculos cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga :D bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina :D ) parerea mea...

asa zic si eu il las ca de> tin la masina mea.
iar apoi in fata lui 2 frane brusc sa i tremure madularu si apoi mers incet. daca vrea sa opreasca sa "discutam"ok, daca nu, asta este. drum bun

adytza1980 26-06-12 19:08

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Il lasi sa treaca si iti continui drumul, incercand sa anticipezi eventualele pericole, de care te lovesti la tot pasul in Bucuresti, orice iti poate sari in fata...

Eddy_e39 28-06-12 08:22

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
il las sa treaca... daca ii tai calea eu sunt vinovatul ..

ondin 28-06-12 15:28

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
noroc ca am frane bune. insa uneori mi-as dori sa pilotez un tanc sa vad atunci daca se mai baga toti berbecii inconstienti cu asa tupeu jegos.

lord_wader 04-07-12 11:04

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by aXeL.ZeY

cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina ) parerea mea...

Eu pe treaba asta nu m-as baza, ca am 4 in masina, realitatea mi-a aratat ca nici nu stii cu , cine ai de aface si pe cine poti intalni in calea ta: gen membri din clanuri mafiote, baieti cu pistoale, cutite, sportivi chiar daca la prima vedere nu dai 2 bani pe el/ei. Plus de asta cei mai multi oameni sunt doar tari in gura, la o adica nu stiu cati s-ar risca la o bataie adevarata daca iti flutura ala o sabie sau un cutit.

pejo_cez 04-07-12 11:39

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Nu inteleg de cand a aparut regula asta de circulatie ca daca ai nu stiu ce audi Q spe sau mai stiu eu ce masina de sute de mii de euro care ai cumparat-o din vanzarea de cocaina sau femei la produs, sau in cel mai fericit caz din pamantul bunicii ai prioritate pe orice drum si in fata oricui.
Sincer cand ii vad pe astia ca ies de pe stradute laterale cu toata masina in bulevardul principal sa mai faca si stanga calcand linia dubla continua prefer sa trec la limita pe langa ei si sa nu le dau prioritate apoi ma rog ca primul stalp sa fie al lor. Eventual dupa cateva sute de metrii sa aiba ceva viteza.

ondin 04-07-12 14:06

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by pejo_cez (Post 5089790)
Nu inteleg de cand a aparut regula asta de circulatie ca daca ai nu stiu ce audi Q spe sau mai stiu eu ce masina de sute de mii de euro care ai cumparat-o din vanzarea de cocaina sau femei la produs, sau in cel mai fericit caz din pamantul bunicii ai prioritate pe orice drum si in fata oricui.
Sincer cand ii vad pe astia ca ies de pe stradute laterale cu toata masina in bulevardul principal sa mai faca si stanga calcand linia dubla continua prefer sa trec la limita pe langa ei si sa nu le dau prioritate apoi ma rog ca primul stalp sa fie al lor. Eventual dupa cateva sute de metrii sa aiba ceva viteza.

de aia iti trebuie masina cu abs, ebd, ebc si toate consoanele si vocalele din alfabet, plus 15 airbaguri, ca politia nu vede mai nou decat daca ai 12 km in plus, in rest liniste si pace, iar mortul mereu e de vina.
:)

cannonball 18-07-12 21:39

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.

a3ds 18-07-12 21:48

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Pentru specimene de astea e nevoie de politie sau in lipsa politiei, o sabie in masina.

lord_wader 22-07-12 08:44

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Cunoaste cineva un sofer sinucigas :lol: (scapat pe drumuri publice :D )
cu un BMW argintiu dupa 2000, numere straine, facut turbo(de el) prin zona Onesti-BC?
Vineri seara omul depasea tot ce prindea, nu conta ca erau camioane iar de pe contrasens la 15m veneau alte masini. Oricum masina ruprea asfaltul.
Ca sa fiu sincer, poate ca si eu as face asa, bine nu chiar stilul kamikaze, turbo asta e ca Redbull :-)

ondin 25-07-12 12:48

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by cannonball (Post 5107309)
Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.

asa am patit si eu ieri cu un imbecil cu un bmw care venea sa intre in intersectie pe contrasens, pisandu-se pe lege si siguranta rutiera, probabil ca nu stia ce 'vrea' sa zica indicatoarele de pe strada, dar si daca il avertizai el nu se sinchisea, semn ca era idiot de mic nu doar acum recent asa spre maturitate.
din pacate acum politia se streseaza pe drum doar cu radarele alea mcv de 70k si nu mai au treaba cu codul rutier.
:)

s e r g i u 25-07-12 14:06

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
cea mai buna solutie e sa ai un pistol de paintball cu tine mereu in masina.. si daca intalnesti vreun "binevoitor" ii colorezi putin masina si unul din numere ca sa il ia putin si politia:)

damy71 24-04-13 15:31

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Si soferia e o meserie...Cum ca in toate meseriile sunt meseriasi mai buni si meseriasi mai nepregatiti....concluzia e una singura...Da prioritate celui ce nu stie ca trebuie sa-ti dea prioritate, altfel...mori nevinovat! :-)


All times are GMT +2. The time now is 15:23.

- Copyright 2026 4Tuning