![]() |
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Quote:
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
sunt nefumator...dar nu vad o problema in cei ce fumeaza la volan....cum a mai zis si cineva mai sus....daca esti nefumator si nu ai habar sa conduci tot provoci accidente...nu am auzit sa fi provocat vreun fumator accident de masina din cauza ca "a tras un fum"
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Quote:
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
e o masura absurda. nu fumez dar oricum.
imediat o sa se interzica sa asculti muzica la volan ca iti distrage atentia. sa fim seriosi. |
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Quote:
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Quote:
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
fratilor...hai sa fim sinceri...avem alte griji pe cap in momentul de fata cum ar fi drumurile jalnice care ne-au impanzit tara, gaborii care si-au "tras" radare super tari si super gay, etc. Chiar nu e nevoie in momentul de fata de luarea unei astfel de masuri tampite.
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
pana la urma si daca s-ar interzice fumatul in masina, cine ar respecta? chiar zilele astea am patit sa-mi cada jarul exact intre picioare, normal ca din instinct m-am uitat dupa el, dar deja imi arsese scaunul, mi-a pus unul frana in fata si era cat pe ce sa dau de belele.... Dar daca stam sa ne gandim bine, iti poate distrage atentia o multime de lucruri in trafic, o gagica buna, o masina mai frumoasa, etc etc... Deci ar fii ceva care n-ar folosii la nimic.
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Interzicerea fumatului ar fi o masura (extrem) de buna, nu doar in Romania si nu doar la volan. My 0.02$ (de nefumator).
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
esti un fan al prohibitiei? (glumesc stai calm :P)
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Si eu fumez la volan si avand in vedere ca merg cu 20-30 km/h cand fumez o tigare la volan si scrumand pe geam mi se par aberari ce zicea cineva pe aici ca poti face accident daca fumezi la volan.
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Ar fi benefic pentru sanatatea celor care fumeaza.
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Quote:
|
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
Mi se pare o idee buna! Vrei sa fumezi, fa-o acasa, la servici, unde vrei tu... nu in masina in timp ce conduci! Hai sa si bem la volan, doar pt ca asa-mi place mie...
Quote:
Oricum, masina e pt deplasare, sau uneori conduci ca sa te relaxezi, dar asa cum nu amesteci condusul cu telefonul, mancatul, si alte chestii, n-ar trebui nici cu fumatul. De ce sa fiu eu pagubit pt viciul tau? (ma refer la accidentele provocate de distragerea atentiei de catre tigari). |
Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
in italia cel putin chestia asta e interzisa fumezi la volan platesti .... am patito chiar eu akum 2 zile conduceam masina sefului meu si miam aprins o tigara si sincer creca e cea mai scumpa tigara care am fumato vreo data
amenda e de la 85 de euro si se ridica pana la 350 de euro eu fiind incepator miam luat 170 ca asa e legslatia incepatorii platesc mai mult norocu meu e cas la prima abatere ca de nu imi luam 350 deci e buna sau nu deducetii voi ptr mn nu prea e ca ma cam ars la buzunar |
| All times are GMT +2. The time now is 09:42. |
- Copyright 2026 4Tuning