Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/53990-credeti-interzicerea-fumatului-volan-masura-buna-romania.html)

Sasha 29-03-10 10:44

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Quote:

Originally Posted by ZaNe94 (Post 3222316)
da, cred ca da, exista posibilitatea sa scapi srum pe picioare si sa te sperii, sa te friga, sau sa ai un accident si sa ai masina pe gaz si sa iti bubuie daca se sparge rezervorul ala.

te uiti la prea multe sf-uri...

bz-04-uvx 05-04-10 11:42

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
sunt nefumator...dar nu vad o problema in cei ce fumeaza la volan....cum a mai zis si cineva mai sus....daca esti nefumator si nu ai habar sa conduci tot provoci accidente...nu am auzit sa fi provocat vreun fumator accident de masina din cauza ca "a tras un fum"

fasso 05-04-10 20:27

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Quote:

Originally Posted by bz-04-uvx (Post 3248346)
nu am auzit sa fi provocat vreun fumator accident de masina din cauza ca "a tras un fum"

depinde din ce :lol:

Spark 05-04-10 21:00

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
e o masura absurda. nu fumez dar oricum.
imediat o sa se interzica sa asculti muzica la volan ca iti distrage atentia. sa fim seriosi.

bz-04-uvx 06-04-10 19:23

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 3249728)
depinde din ce :lol:

asa e...in mod normal se fumeaza tutun...acum daca sunt dati pe etnobotanice....se schimba datele problemei

ZaNe94 06-04-10 19:37

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Quote:

Originally Posted by Sasha (Post 3229133)
te uiti la prea multe sf-uri...

poate ca ai dreptate, dar e posibil daca ai pantaloni scurt :-??, sunt care se panicheaza, sunt care nu. dar sunt si care delireaza rau la bautura si care nu, da tot se interzice condusu in stare de ebrietate :-??.

fasso 06-04-10 22:19

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
fratilor...hai sa fim sinceri...avem alte griji pe cap in momentul de fata cum ar fi drumurile jalnice care ne-au impanzit tara, gaborii care si-au "tras" radare super tari si super gay, etc. Chiar nu e nevoie in momentul de fata de luarea unei astfel de masuri tampite.

Dodo_998 09-04-10 00:13

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
pana la urma si daca s-ar interzice fumatul in masina, cine ar respecta? chiar zilele astea am patit sa-mi cada jarul exact intre picioare, normal ca din instinct m-am uitat dupa el, dar deja imi arsese scaunul, mi-a pus unul frana in fata si era cat pe ce sa dau de belele.... Dar daca stam sa ne gandim bine, iti poate distrage atentia o multime de lucruri in trafic, o gagica buna, o masina mai frumoasa, etc etc... Deci ar fii ceva care n-ar folosii la nimic.

_anaconda_ 09-04-10 01:58

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Interzicerea fumatului ar fi o masura (extrem) de buna, nu doar in Romania si nu doar la volan. My 0.02$ (de nefumator).

ZaNe94 09-04-10 09:19

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
esti un fan al prohibitiei? (glumesc stai calm :P)

Mr.Trouble 11-09-10 14:20

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Si eu fumez la volan si avand in vedere ca merg cu 20-30 km/h cand fumez o tigare la volan si scrumand pe geam mi se par aberari ce zicea cineva pe aici ca poti face accident daca fumezi la volan.

nicholas 12-09-10 09:08

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Ar fi benefic pentru sanatatea celor care fumeaza.

Sasha 14-09-10 14:18

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Quote:

Originally Posted by nicholas (Post 3652225)
Ar fi benefic pentru sanatatea celor care fumeaza.

sigur ai citit titlul topicului?

B-99-SAA 14-09-10 14:30

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
Mi se pare o idee buna! Vrei sa fumezi, fa-o acasa, la servici, unde vrei tu... nu in masina in timp ce conduci! Hai sa si bem la volan, doar pt ca asa-mi place mie...

Quote:

Originally Posted by Spark (Post 3249829)
e o masura absurda. nu fumez dar oricum.
imediat o sa se interzica sa asculti muzica la volan ca iti distrage atentia. sa fim seriosi.

Cand asculti muzica la volan nu e necesar sa stai cu o mana pe Player... pe cand tigarea te distrage, in sensu ca trebuie sa fii atent cand cade scrumu (adica sa nu cada), si e oarecum incomod la condus pt ca iti ocupa jumate de mana.... Asa foarte bine sa nu mai dea amenda pt vorbitu la telefon in mers, ca ala e mai inofensiv decat tigarile, ca nu curge nimic din el...
Oricum, masina e pt deplasare, sau uneori conduci ca sa te relaxezi, dar asa cum nu amesteci condusul cu telefonul, mancatul, si alte chestii, n-ar trebui nici cu fumatul. De ce sa fiu eu pagubit pt viciul tau? (ma refer la accidentele provocate de distragerea atentiei de catre tigari).

GADEA 20-09-10 13:10

Re: Credeti ca interzicerea fumatului la volan ar fi o masura buna in Romania?
 
in italia cel putin chestia asta e interzisa fumezi la volan platesti .... am patito chiar eu akum 2 zile conduceam masina sefului meu si miam aprins o tigara si sincer creca e cea mai scumpa tigara care am fumato vreo data
amenda e de la 85 de euro si se ridica pana la 350 de euro eu fiind incepator miam luat 170 ca asa e legslatia incepatorii platesc mai mult norocu meu e cas la prima abatere ca de nu imi luam 350 deci e buna sau nu deducetii voi ptr mn nu prea e ca ma cam ars la buzunar


All times are GMT +2. The time now is 09:42.

- Copyright 2026 4Tuning