Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-09-05, 22:31   #121
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Ce tot atata vb de noi ca incolo ca in coace atata ati gresit si nu stiu ce !!! Ce sa ii faci suceava nu este un oras asha de mare ca de ex iasi sau bacau .... toata lumea cu gura pe noi pai nu se poate dom`le asha ceva este strigator la cer nu este in suceava o firma care sa dea 2 mii din buzunar numai pentru ale face unr oameni pe plac ganditi-va si voi oleacka poate in iasi este dar la noi inca nu s-a inventat. S-a spus ca o sa fie si daca asha zisul sponsor nu s-a prezentat suntem noi de vina sau ce ? Si in plus clubul nostru nu detine de asha de multe lovele ca sa ii dea de la el ca doar suntem cativa oameni care incearca sa ridice ceva !!! Nu compaeram cu alte cluburi care au o gramada de oameni si la care bugetul este super ridicat !!!


P.S. Nu mai vb aiurea ca eu cred ca unii din acest club trag mai mult decat altii care sunt inscrishi intr-un club si nu fac nimik numai ashteapta cursa !!!
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline  
Old 15-09-05, 23:30   #122
_M_

Stage 3
 
Join Date: May 2005
Posts: 84
Default

Golf4tunat a zis tot ce se putea zice.
_M_ is offline  
Old 16-09-05, 09:38   #123
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

golf4tunat, am descoperit ce s-a intamplat la suceava, a fost o pb la motor.
ce sa fac sa-mi acorzi revansa?
hai ca dau eu bericioaicele alea de le-am promis de la prima cursa de la iasi
aleks is offline  
Old 16-09-05, 13:18   #124
eleron

Stock
 
eleron's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4
Default pana la urma cand e cursa la salcea ?

a fost azi cursa sau va fi duminica ? si daca va fi duminica akum pe 18 la ce ora va fi ?
eleron is offline  
Old 16-09-05, 13:25   #125
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

ELERON ....mai citeste paici si ai sa vezi .
Low_Ridah is offline  
Old 16-09-05, 13:35   #126
eleron

Stock
 
eleron's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4
Default heh

spuneti-mi si mie wah oameni buni daca e duminica cursa si la ce ora e si care-s cond de participareeeeeeeeee!!!!!!!
eleron is offline  
Old 16-09-05, 13:43   #127
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Eleron .. te rog frumos de acum sa citesti si celelalte posturi9 de pe topic inainte sa postezi ... poate informatia pe care o cauti e chiar sub nasul tau .
Low_Ridah is offline  
Old 16-09-05, 14:41   #128
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default as

Cerem scuze tuturor, multumim celor care au inteles situatia si ne-au luat apararea. Eu consider ca singura vina a noastra a fost ca am avut incredere de plina in cine nu trebuia, dar aceasta greseala nu se va repeta. Celor din Iasi sau Bacau le este usor sa spuna ca sponsorii nu sunt o problema prea mare, dar in Suceava pe langa ca nu sunt prea multi sponsori mai sunt cativa care privesc cursele cu ochi nu prea buni. Speram sa saptamana viitoare se va clarifica situatia cu sponsorii si se va sti ceva sigur
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
Vladutzzz_sv is offline  
Old 16-09-05, 15:35   #129
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: as

Quote:
Originally Posted by \"Vladutzzz_sv\"
Cerem scuze tuturor, multumim celor care au inteles situatia si ne-au luat apararea. Eu consider ca singura vina a noastra a fost ca am avut incredere de plina in cine nu trebuia, dar aceasta greseala nu se va repeta. Celor din Iasi sau Bacau le este usor sa spuna ca sponsorii nu sunt o problema prea mare, dar in Suceava pe langa ca nu sunt prea multi sponsori mai sunt cativa care privesc cursele cu ochi nu prea buni. Speram sa saptamana viitoare se va clarifica situatia cu sponsorii si se va sti ceva sigur
pe dreq nu sunt p pb sponsorii.
peste tot sunt
eu de aia nici nu-mi permit sa va acuz in cel mai mic mod, pot maxim sfaturi sa va dau, pt ca stiu cum e, si noi n-am reusit sa organizam nimic din cauza opozitiei autoritatilor, precum si a lipsei fondurilor ( nu pot pune de la mine pt ca banii aia nu-i mai vad in veci )
aleks is offline  
Old 18-09-05, 17:20   #130
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default

deci cum au zis si ceilalti ne cerem scuze tuturor si va aducem aminte ca, cursa de data trecuta a fost organizata de Consiliul Local Suceava si clubul care atunci a fost anuntzat oficial la suceava Crazy Driver! atunci au fost alte combinatii si s-a ajuns ca aeroportul sa coste doar 300 de euro iar acuma 1500 de euro! pe langa cei 1500 mai trebuie bani pt jandarmi, premii si alte kestii. de asemenea rog persoanle care \"sunt in club\" si nu vin la intalniri sa taca din gura! unu dintre acele persoane si creca singura din suceava este slater care nush ce cauta la noi in club! este singura persoana care nu a venit la intalniri! asa ca slater vina la intalniri si sa discutam si dupa aia mai vb!
KAmikazee2005 is offline  
Old 20-09-05, 07:28   #131
_M_

Stage 3
 
Join Date: May 2005
Posts: 84
Default

Dupa cum isi arata mushkii vremea de afara.....nu creca' ne mai dam anu' asta nishi la Sushiava nishi la Ieshi......
_M_ is offline  
Old 20-09-05, 08:08   #132
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Imi pare rau ca s-a ajuns la discutii de genul acesta.
Ca sa vedem istoricul acestui eveniment care inca nu a avut loc hai sa o luam de la inceput.

Totul a inceput imediat dupa cursa de la Suceava din vara. Atunci am decis organizarea celei de-a doua curse, dar de data asta fara sa implicam Consiliul Local.

Cand a venit vremea sa facem actele cu aeroportul, am aflat ca pretul a crescut. Am spus OK, cautam mai multi bani. S-a vorbit cu un sponsor capabil sa sustina evenimentul, care a spus sa trimitem cererea de sponsiorizare la Bucuresti, ca avem sprijinul lor si este aproape sigur ca primim banii, ca ei nu au avut evenimente anul acesta in zona si vor sa investeasca in asa ceva.

Am spus OK, asteptam raspunsul de la Bucuresti. Trebuia sa vina in 3 zile, adica pana pe 6 trebuia sa il avem. Astazi suntem in 20 si inca nu am nici un raspuns de la ei. Am reusit noi sa strangem ceva bani, dar nu sunt suficienti pentru cheltuielilie pe care le implica aceasta cursa.

Si de asemenea, desi nu vreau sa para ca dau vina pe vreme, chiar daca aveam banii, la Suceava pe 18 a fost o vreme de C...AT.

Noi facem tot posibilul si mergem inainte.

Vreau ca discutiile sa se incheie aici. De acum vom anunta ceva doar cand avem toti banii si totul este pregatit. Este greseala noastra ca am anuntat inainte.

PS
Nu suntem singurii care am anulat sau modificat data unei curse. Iar la noi a fost anuntata numai pe forum, si fara mare tam-tam, sunt altii care le-au anuntat si pe site si nu au fost atatea discutii cand s-au anulat.
[/code]
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 20-09-05, 12:43   #133
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

chill
nu va acuza decat cei ce nu stiu ce presupune organizarea unei curse
aleks is offline  
Old 20-09-05, 15:23   #134
c&o_tuning

Stage 5
 
c&o_tuning's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 904
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"golf4tunat\"
Sa reusesti sa organizezi o cursa e ceva laudabil , trebuie un pik de chinuiala , dar sa anunti pe a doua si sa nu-ti mai iasa ... e un pik mai riscant !
Unu la mana , cei care sau pregatit pentru ea nu vor lua in serios alte astefel de anunturi ...
Doi ... cei din sfera curselor , ma refer la cei care promoveaza ( ex. 4 tuning ) se vor gandi de trei ori pana sa va sustina in promovarea curselor organizate de voi .
Trei la mana ... pe cei din Iasi ati reusit sa-i atrageti de partea voastra ... eram pregatiti sa venim cu mai multe masini decat credeti ...
Problema e ca sunt oameni care nu poti sa-i pui pe \"jar\"azi si maine sa le torni apa in cap ... asa ca pe viitor nu se stie cum va fi treaba !
Sper ca ati inteles ca anunturile astea ar trebui facute dupa incheierea unor contracte de sponsorizare si nu in urma unor discutii amikale la o bere cu trei patroni de firma !
Take care and hope to race soon !!!


de sfaturi si de indicatii e plina lumea.de ce nu ati organizat voi(adica clubul vostru in iasi?)tot ce sa facut pana acu in iasi a fost organizat de LUC design sau de alte firme care si-au permis sa faca asa ceva ,uite la noi nu sa putut,care-i problema?faceti voi si venim noi la iasi ok?
__________________

racing team is in my blood,it is a part of my life
cotuning@yahoo.com
c&o_tuning is offline  
Old 20-09-05, 21:08   #135
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

cea mai mare vina o au sponsorii deoarece promit si nu se tind e cuvant ,poate eray=u bani si interveneau alte probleme ,asa a fost sa fieeu zic ca cursa nu se mai poate organiza anul asta deja se strica vremea !!!!! asa ca ar trebuie sa se mai astepte o perioada de timp si poate pe la anu altu cursa si nu intelg de unde asa mare tamtam daca se dadea pe pagina de start la 4tuning cursa legala la sv da da asa am vorbit noi aici intre noi !!111
da multi si-au facut iluzii
O SA VINA O CURSA SI SI SI MAI BUNA SI MAI TARE DECAT CEA CARE TREBUIA SA FIE PE 18 !!!! CAPUL SUS !!! !!!!
TND--TEAM is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -