Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

View Poll Results: Cum a fost?
Frumos , chiar mi-a placut 7 50.00%
Asa si asha 5 35.71%
Nu a fost cine stie ce 0 0%
Simt ca am venit dejeaba 2 14.29%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-05, 15:52   #1
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Spuneti-va parerea !!! Ce am gresit ce a fost frumos ....??

Spuneti-va aici parerea cum vi s-a parut ??? A fost frumos ?? Nu a fost ??? Ce am gresit ??? Cea mai tare faza care vi s-a parut ??

Mie mi-a placut zic ca pentru prima oara a fost super !!!
Faza cu jetta aia alba )) a fost cea mai tare asta facea impresii pe acolo si cand colo l-a facut dacia asta este ) bravo lui !!
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline  
Old 26-06-05, 16:10   #2
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

pai fa si tu un rezumat ca sa ne facem o impresie .... pentru cei ce au cheltuit o gramada de bani si de timp ca sa se intereseze de cursele voastre si sa-si introduca membrii in cursa....

vreau sa vad poze vreau sa vad scris aici un rezumat.
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline  
Old 26-06-05, 22:59   #3
Mantus_a
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Mantus_a's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 312
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

ma o fost super da un singur lucru o fost naspa.... nu am putut participa
Mantus_a is offline  
Old 27-06-05, 00:02   #4
Mantus_a
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Mantus_a's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 312
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

aaa. mi-am adus aminte o chestie...o fost nasoala treaba aia cu spectatorii pe carosabil... se puteau intampla multe...eu as fi pus niste gardulete sau ceva de genu... sa nu se poata trece...dar in rest a fost foarte reusita cursa... parerea mea... data viitoare vin si eu si va iau premiile la cat A1
Mantus_a is offline  
Old 27-06-05, 09:06   #5
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

Cel mai mare plus este ca v-ati dat interesul sa faceti ceva, sunt convins ca a fost vorba de foarte multa munca, timp si bani iar avand in vedere astea si faptul ca a fost prima cursa organizata, orice minusuri as mentiona sunt doar sugestii de viitor, nu cred ca avem ce va imputa. Multe din minusuri nu sunt vina baietilor care au facut chestia asta posibila, ci a mijlocului prin care s-a realizat, respectiv consiliul local, care este cam pe dinafara cu fenomentul auto si au stricat multe.

La ce mai trebuie lucrat pe viitor :

1. Publicul trebuie antrenat sa nu se mai comporte ca o hoarda, nu asculta nimeni rugamintile organizatorilor de a sta pe o singura parte a pistei, se traversa \"masiv\" si fara nici un fel de jena, chiar in timp ce erau atentionati. Se ajunsese sa fie o distributie egala intre cele 2 parti ale pistei la un moment dat. Aici problema a fost numarul persoanelor de pastrat ordinea care era foarte mic (cam 3 activi plus cativa din staff-ul aeroportului). Pana la urma s-a semi-rezolvat, dar a fost grav tare pe partea asta.

2. Fata care a dat starturile, no comment, mai rau nu cred ca se putea, s-a observat ca cei cu mai multa experienta in de-al de astea plecat destul de bine, dar ceilalti ori inecau motorul ori plecau tarziu tare pt. ca startul se dadea prea repede (la libere a dat altcineva startul si s-a simtit diferenta )

3. Organizarea pe pista defectuasa, mai degraba se pierdeau 5 minute pt. a se aseza toate masinile din grupa la start decat CATE 5 minute intre 2 starturi, si asta doar din cauza ca startul era mult mai in spate decat ar fi trebuit. Chiar in ideea in care se aliniau cate 2 masini la start, ideal ar fo fost sa li se explice soferilor cum sa ajunga acolo in mod ordonat, la multe din curse a fost haos total la alinierea la start. Din cauza celor zise mai sus, pauzele intre curse au fost ff. mari si au ajuns sa fie un anticlimax general.

4. Aici nu sunt sigur, dar poate o mai buna mediatizare a evenimentului pe plan local ar fi adus mult mai multe masini la start fatza de ce a fost, insa nestiind ce s-a facut in directia asta e posibil sa gresesc.

Ar mai fi cateva lucruri dar mai putin importante, deci ma opresc aici.

Pacat a fost cand niste oameni care au o anumita experienta in domeniu au incercat sa dea niste sugestii si au fost respinsi fara drept de replica, insa persoana respectiva era aleasa tot de consiliul local pt. priceperea sa in ale curselor deci e de inteles. Dupa mine baietii care s-au chinuit sa faca treaba asta posibila au facut tot ce au putut si merita tot respectul pentru asta. Cred ca e mai bine ca au reusit asta prin consiliul local, chiar daca a insemnat multe bile negre la organizare din cauza lor, decat sa nu se faca deloc cursa.

Per total a fost o cursa buna, sper data viitoare sa se invete din micile greseli si sa iasa mult mai bine.

Felicitari baieti !
XSW is offline  
Old 27-06-05, 09:31   #6
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Quote:
Pacat a fost cand niste oameni care au o anumita experienta in domeniu au incercat sa dea niste sugestii si au fost respinsi fara drept de replica, insa persoana respectiva era aleasa tot de consiliul local pt. priceperea sa in ale curselor deci e de inteles. Dupa mine baietii care s-au chinuit sa faca treaba asta posibila au facut tot ce au putut si merita tot respectul pentru asta. Cred ca e mai bine ca au reusit asta prin consiliul local, chiar daca a insemnat multe bile negre la organizare din cauza lor, decat sa nu se faca deloc cursa.
Banui ca persoana la cre te referi sunt eu. Nu am respins sfaturile dar nici nu am avut ce face. Ce spuneam eu pe o parte era contracarat pe cealalta de catre Consiliul Local. La capitolul asta eram cu mainile legate. Plus ca eram un singur om care trebuia sa le si alinieze la start, sa le aduca din parc si sa fie atent sa nu fie nici competitie de drift pe platforma.

Oricum, data viitoare va fi mai bine. Multumesc de sugestii oricum Ele s-au notat si vor fi utile in viitor.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 12:07   #7
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

Nu cred ca e vb. de tine, am inteles ca persoana respectiva era de la consiliu, oricum am inteles care a fost problema cu birocratia. Speram data viitoare sa fie mai tare, pt. ca daca se continua asa, fara show, multa asteptare, multa plictiseala si f. putine masini, sigur nu va mai veni lume, acum a fost o noutate, pe viitor va lipsi si avantajul asta.
XSW is offline  
Old 27-06-05, 21:35   #8
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

a fost super pt prima cursa!!!nu ma asteptam sa fie asa bine.minusuri???organizatorii de la primarie in primul rand.apoi cei de la securitate...si spectatorii care nu au raspuns la cererile repetate de a nu mai traversa pista....
__________________
High End Car Tuning by Special Car Center
web: www.special-car-center.ro
e-mail: office@special-car-center.ro

Car Audio by ACR
web: www.acr-romania.ro
e-mail: acr@acr-romania.ro

YM olariuandrei

yahoo mail: olariuandrei@yahoo.com
tel 0747-809647
golf II is offline  
Old 01-07-05, 18:01   #9
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

hai s-o lasam asa. a fost prima cursa, s-a facut cat s-a putut, primaria a fost cu vaca, nu ai ce sa le ceri, baietii de pe 4tuning au muncit ca ion la popa, adik dejeaba, dar fara ei nu era nici o cursa nimic, asa ca + pt 4tuning si - pt primaria/consilul local suceava
aleks is offline  
Old 01-07-05, 18:14   #10
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
hai s-o lasam asa. a fost prima cursa, s-a facut cat s-a putut, primaria a fost cu vaca, nu ai ce sa le ceri, baietii de pe 4tuning au muncit ca ion la popa, adik dejeaba, dar fara ei nu era nici o cursa nimic, asa ca + pt 4tuning si - pt primaria/consilul local suceava
eu nu inteleg .. ce baieti de la 4tuning au fost ???

mie mi s-a povestit despre cursa .. si am inteles mai asa ....

nu s-a acceptat nici un sfat de la nimeni .. era foarte frumos daca se cerea ajutorul celor de la Iasi care sunt un centru in organizarea de curselor legale pe raza Moldovei .... si mai ales ca de la AMC s-au deplasat spre Suceava destui oameni care au ajutat la buna organizare a curselor organizate de Zentech la Iasi .. din cate am inteles baietii nostri au incercat sa dea cate un sfat dar nu s-a tinut cont de ele ... nu stiu unde au auzit aia ca startul se da dupa spoiler ... in fine de retinut mai este o treaba .... deci sunt masini ca BMW sau Mercedes care pot vizualiza foarte frumos un dos de VW Golf sau de Opel Astra etc..... dar unii nu stiu sa piarda .. oricum asta-i peste tot ....
prea tare fazele cu cei care au vorbit la microfon ) am ras de am innebunit cand am auzit .... inca o chestie de revizuit .. o problema persistenta la TOATE cursele din tara .... PUBLICUL ..... la voi am inteles ca a fost dezastruos .... unde era paza ? sau mai multi oameni care sa se ocupe de treaba asta .... si nu mai retin acuma alte din probleme

important este ca s-a facut o asemenea cursa si o asteptam si pe urmatoarea si pe urmatoarea si asa mai departe.... chiar trebuie sa cereti un sfat pt ca sunt oameni capabili sa vi-l dea.....

la urmatoarea promit ca am sa vin ...
IS 18 BOG is offline  
Old 01-07-05, 22:52   #11
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ce e cu polemica asta, epox?
si tu ai talntul sa intri in dispute
baietii de pe 4tuning inseamna toata lumea, incusiv tu, nu e asa?
ce vrei sa insinuezi? fii mai retinut, te rog.
am inteles cu totii ca nu s-a tinut cont de parerea ta, ca iesea mai bine.
mai stiu eu pe cineva care scrie undeva exact la fel
subiect incheiat, te rog
Gratzian is offline  
Old 01-07-05, 22:58   #12
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

is nedumerit .. ma gandeam din cei de la 4tuning la tine sau la vali .. ca comunitate 4tuning e mare si toti dp acest forum fac parte din ea inclusiv eu dupa cum bine ai spus.
IS 18 BOG is offline  
Old 01-07-05, 23:05   #13
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Gratzian is offline  
Old 03-07-05, 10:17   #14
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

astazi am pus si eu mana pe cateva fotografii si filme de la voi de pe 26 .... si sper ca in seara asta sa le pun pe net
IS 18 BOG is offline  
Old 04-07-05, 10:03   #15
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

ALOOO

Nu va mai certati. Orice masina poate vedea dosul altei masini. Asa ca sa incheiem discutia asta. La urmatoarea va dati din nou si vedeti care este treaba.
SV-05-YBG is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -