Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-11, 20:39   #1
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default protest benzinarie 25.07.2011

cum spune si titlul vrem sa facem un protest la o benzinarie din oras luni intre orele 13 sau 14:00 cine vrea sa participe sa posteze aici....
haideti sa blokam si noi o benzinarie
__________________
Toyota yaris 2005 1.3 87hp Ex:sold

Golf V 2004 1.6 102hp Ex:sold

Audi A3 2006 2.0tdi 140hp Ex:sold

To be continued.....
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 18:38   #2
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
cum spune si titlul vrem sa facem un protest la o benzinarie din oras luni intre orele 13 sau 14:00 cine vrea sa participe sa posteze aici....
haideti sa blokam si noi o benzinarie
eu as participa dar sunt departe de casa...;(..bafta cu protestul
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 22:04   #3
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

se pare ca majoritatea is de acord cu pretul la benzina si motorina nu duc lipsa de bani daca nimeni nu e interesat....sa va vad ce o sa faceti atunci cand ajunge 10lei litrul.... succese
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 22:53   #4
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
se pare ca majoritatea is de acord cu pretul la benzina si motorina nu duc lipsa de bani daca nimeni nu e interesat....sa va vad ce o sa faceti atunci cand ajunge 10lei litrul.... succese
cei drept e scumpa..prea scumpa..eu voi merge pe jos de acuma...mai bine beau o bere/suc decat sa bag in benzina...bg pl eu...nu se mai merita 5.55 ron litru benzina...bataie de joc..dar flow apreciez efortul tau de a face cv..dar nu prea ai cu cine...daca ziceai hai la un suc aveai mai multzi adeptzi...multzi le e rusine...adik sa nu se faca de ras...nu o zik cu rautate dar asa e romanul...
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 00:58   #5
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
se pare ca majoritatea is de acord cu pretul la benzina si motorina nu duc lipsa de bani daca nimeni nu e interesat....sa va vad ce o sa faceti atunci cand ajunge 10lei litrul.... succese
nu e vorba ca le convine la oameni de pretul benzinei... dar zi-mi o chestie... dupa atatea proteste care au fost in tara... s-a ieftinit cumva pretu?? asta 1 la mana.. 2 la mana cand s-au facut in tara proteste si s-a zis hai si la suceava sa facem... dc n-ati facut??? va era atunci rusine taceti din gura acuma si inghititi
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 10:13   #6
Noroc24

Stage 4
 
Noroc24's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 233
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
cei drept e scumpa..prea scumpa..eu voi merge pe jos de acuma...mai bine beau o bere/suc decat sa bag in benzina...bg pl eu...nu se mai merita 5.55 ron litru benzina...bataie de joc..dar flow apreciez efortul tau de a face cv..dar nu prea ai cu cine...daca ziceai hai la un suc aveai mai multzi adeptzi...multzi le e rusine...adik sa nu se faca de ras...nu o zik cu rautate dar asa e romanul...
Cand s`a facut la SV si s`a blocat drumul la Galeria Mall am fost acolo , eram o mana de oameni ...ma rog ...nu conteaza dar sa blochezi o benzinarie cu forta e altceva....te ridica jandarmeria pentru ca este ilegal.
Daca am pune problema ca hai sa mergem 20 de masini si alimentam toti cate 0.50 de bani si repetam actiunea asta 5 ore EU SUNT CU VOI

Edit : ar trebui cineva cu aptitudini de lider pe forumul acesta care se implica si in actiuni gen Fritz , Razvan LKN care ar putea strange cu usurinta 20 de masini .

Last edited by Noroc24; 25-07-11 at 10:16.
Noroc24 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 10:48   #7
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by Noroc24 View Post
Cand s`a facut la SV si s`a blocat drumul la Galeria Mall am fost acolo , eram o mana de oameni ...ma rog ...nu conteaza dar sa blochezi o benzinarie cu forta e altceva....te ridica jandarmeria pentru ca este ilegal.
Daca am pune problema ca hai sa mergem 20 de masini si alimentam toti cate 0.50 de bani si repetam actiunea asta 5 ore EU SUNT CU VOI

Edit : ar trebui cineva cu aptitudini de lider pe forumul acesta care se implica si in actiuni gen Fritz , Razvan LKN care ar putea strange cu usurinta 20 de masini .
pai asta era si intentia sa blokam benzinaria cu mai multe masini in timp ce alimentam cu maruntis fara scadal sau alte prostii adica sa fie legal.........si kamikaze pai daca aveam cu cine se facea protest si inainte, dar se pare ca nu ai cu cine, ca si acuma nu vezi ca nimeni nu se strofoaca....uite de asta noi romani suntem niste prosti ca permitem si nu facem nimic si de asta o sa se scumpeasca incontinuare......uite putin la greci ce fac in fine nu cred ca rezolva ei ceva avand in vedere situatia tari lor.......
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 11:26   #8
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
pai asta era si intentia sa blokam benzinaria cu mai multe masini in timp ce alimentam cu maruntis fara scadal sau alte prostii adica sa fie legal.........si kamikaze pai daca aveam cu cine se facea protest si inainte, dar se pare ca nu ai cu cine, ca si acuma nu vezi ca nimeni nu se strofoaca....uite de asta noi romani suntem niste prosti ca permitem si nu facem nimic si de asta o sa se scumpeasca incontinuare......uite putin la greci ce fac in fine nu cred ca rezolva ei ceva avand in vedere situatia tari lor.......
Am mai spus-o odata si pe alt topic si mai spun si acuma.... romanii se complac in situatia in care sunt... nimeni nu face nimic ca sa schimbam situatia.. creste benzina.. ehh si c zice romanul.. dar nu se gandeste ca odata cu aceasta crestere cresc si preturile alimentelor... ne e frica sa iesim in strada si sa ne spunem opinia... si scuze gen nu vin ca ma ia politia.. hai serios ) nu cred ca in situatia in care sunt acuma politistii ti-ar face cva.. poate un avertisment ca nici lor nu le convine ce se intampla.. dar asta este.. asta e romania astia sunt romanii...
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 22:28   #9
LeX_CLK

Stage 3
 
LeX_CLK's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 139
Thumbs down Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by KAmikazee2005 View Post
Am mai spus-o odata si pe alt topic si mai spun si acuma.... romanii se complac in situatia in care sunt... nimeni nu face nimic ca sa schimbam situatia.. creste benzina.. ehh si c zice romanul.. dar nu se gandeste ca odata cu aceasta crestere cresc si preturile alimentelor... ne e frica sa iesim in strada si sa ne spunem opinia... si scuze gen nu vin ca ma ia politia.. hai serios ) nu cred ca in situatia in care sunt acuma politistii ti-ar face cva.. poate un avertisment ca nici lor nu le convine ce se intampla.. dar asta este.. asta e romania astia sunt romanii...
deci.cu.punctul.pe.i.din.o.comunitate.intreaga.un. oras.INTREG.am.fost.4.masini.acolonu .stiu.daca.as.putea.transmite.altceva.decat....... ..Sa.traiti.bineeeee!!!!
__________________
opel astra F 1.6 -sold
toyota celica T21 1,8 -sold
MB clk 230 Kompressor -actual car
LeX_CLK is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 22:45   #10
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by LeX_CLK View Post


deci.cu.punctul.pe.i.din.o.comunitate.intreaga.un. oras.INTREG.am.fost.4.masini.acolonu .stiu.daca.as.putea.transmite.altceva.decat....... ..Sa.traiti.bineeeee!!!!
Din pacate eu nu mai sunt in tara.. daca eram fi sigur ca veneam.. chiar cu 2 masini )
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-11, 11:39   #11
88 RKN

Stage 2
 
88 RKN's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 37
Default Re: protest benzinarie 25.07.2011

Quote:
Originally Posted by LeX_CLK View Post


deci.cu.punctul.pe.i.din.o.comunitate.intreaga.un. oras.INTREG.am.fost.4.masini.acolonu .stiu.daca.as.putea.transmite.altceva.decat....... ..Sa.traiti.bineeeee!!!!
ar fi fost fain ca ala care vine cu ideea sa dea si un telefon....sau un mesaj,mai bine,la toti membri ,ca eu de exemplu nu am prea intrat pe net si nu am stiut....nu?
88 RKN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -