Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > SAB T&S 2005

SAB T&S 2005 Salonul Auto Bucuresti Tuning si Sport 2005 - SAB 2005

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-05, 22:25   #1
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Castigatori pana acum ....

Best Paint

1. Claus - Ford Focus Verde/Albastru - Insomnia Racing

Best Burn-out

1. HAI - BMW Rosu - No Speed Limit

Best Sound installation

1. VW Golf IV din HU

Maine restul concursilor !!!!
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 08:00   #2
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

R3$p3kT pentru toti Castigatorii
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 08:09   #3
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Au mai ramas ...

- Best engine
- Best exterior
- Best interior
- Best rims

Cine inca nu s-a inscris, poate sa inscrie astazi la aceste categorii!!!

Premii pana acuma au fost:

Best Paint: a trip! weekend la railuri la Cluj !!!
Best Burn-out: 1 000 USD!
Best Sound Installtion: Boxe JBL (locul 1 si locul 2!)
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 08:28   #4
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

SPL va fi?...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 22:34   #5
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

daps ... sfigmo ... a fost shi SPL ... shi a luat INCONTESTABIL ... Acea Lancia bleu din ARAD!! ... (am intrat in mashina 20 de secunde ... shi cred ca nu voi mai putea avea copiii)

concursul a fost organizat de Ovidiu (Oma Alarm) EMMA Romania!

premiu pentru:

BEST ENGINE = CTL`u NO SPEED LIMIT
BEST INTERIOR = GUS`u INSOMNIA
BEST RIMS = DDB`u INSOMNIA
BEST EXTERIOR = DDB`u+ GUSU INSOMNIA

BEST TUNED CAR SAB T&S 2005 ... CTL`u ... NO SPEED LIMIT
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 22:36   #6
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

DA! A fost SPL. A venit EMMA, a fost aparatura, lipsau numai participanti

Best Rims

1. DDB - Mazda RX-8 Negru - Insomnia Racing

Best Interior

1. GUSU - Toyota Celica Portocalie - Insomnia Racing

Best Exterior

1. DDB - Mazda RX-8 Negru - Insomnia Racing

Best Engine

1. CTL - BMW 325 Portocaliu - No Speed Limit

Best Tuned Car

1. CTL - BMW 325 Portocaliu - No Speed Limit
2. Ceky - Seat Leon - Insomnia Racing

Multumim in nume Expoline tuturor participantilor. Sper data urmoatora vom fii mai multi si concurenta va fii mai mare!
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 23:09   #7
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Stati putin sa inteleg si eu...deci din cate am inteles eu s-au masurat patru masini ...Lancia din Arad a lui Radu Cheveresan , un Citroen Saxo, un Passat si un Peugeot 307 SW ...unde sunt premiile???ce concurs a fost???care sunt rezultatele???mah...nu va faceti de cacao...Polifem...spune si tu cu mana pe inima ca nu a fost concurs...nu are rost sa o dati in barci...EMMA nu a fost...a fost doar Ovidiu care, din bunavointa si dorinta de a da o mana de ajutor, avand aparat de masurat decibelii a masurat patru masini in parcare in fata...sa fim seriosi...daca era EMMA s-ar fi anuntat de la inceputul anului...incercati sa vedeti ce inseamna un concurs de SPL, SQ sau ce ar fi el...nu vreau sa jignesc pe nimeni aici dar sincer ma bucur ca nu am batut kilometri pana acolo...si cum spunea Zemete...lipsesc concurentii...sa inteleg ca ardealul a lipsit si s-a simtit???...din cate am inteles salonul a fost reusit...bravo pt asta...dar in ce priveste concursurile de sound, se pare ca lipseste organizarea... EMMA are niste reguli, categorii de participanti, etc...nu asa s-ar fi desfasurat un concurs EMMA...nu cu 4 masini...EMMA Romania este o organizatie nu o persoana...nu se poate sa \"a venit EMMA\"...bafta si la mai mare...
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 02:12   #8
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Felicitari baietilor de la HQ Profesion din Arad. Se stie ca au lucrat mult la masina si e foarte bine ca a meritat. Am presupus ca masina de prezentare a firmei SAL va lua premiul pentru cea mai buna instalatie audio... Acum durere pe unii.... A castigat SAL premiul... . Bravo si lor.... Unii stiu cata munca e in masina aia.

Felicitari si celor care au avut inspiratia sa stea acasa de data asta (eu inclusiv). Cat despre EMMA si competitiile de sound din Romania... E ca si faza cu Bere Gratis pe afis. Venea lumea sa bea si de fapt asculta muzica. Tine figura asta de cateva ori... Da' totusi... Nu realizeaza nimeni ca pentru cei cu N mii de euro in masini asta nu e gluma? Chiar nu e NIMENI curios ce show frumos ar face vreo 20 de masini in competitie de sound? Ca daca nu... e pierderea voastra. Si daca intreadevar nu a fost nici de data asta concurs cum scrie la carte.... Rusinica...

Si sa nu ziceti ca nu am intrebat... :

http://www.expoline.ro/forum/viewtopic.php?t=8

No acuma ( vorba ardeleanului)... am si eu 2-3 nelamuriri.

Voi credeti cu adevarat ca pentru cei cu masini pregatite concursurile de sunet sunt un \"lifestyle\"? Credeti ca sunt ca si hainele cu eticheta cusuta pe fata sa se vada \"marca\"? Adica dragilor... \"lifestyle\" o fi prin revistele mondene... Vorbim aici de pasiuni, de munca, de bani si de multe altele care nu au legatura cu asta. Urechile unui ziarist de profil, urechile unui cititor de astfel de reviste....urechile unui posesor de firma importatoare... sunt egale cu ZERO. Cautati si voi un inginer de sunet cu experienta sau pe cineva care a studiat subiectul. Aici am putea dezvolta mult da ne departam prea tare de cercul celor implicati in acest \"lifestyle\".

EMMA nu este Omma Alarm, nu este dl. Ovidiu si daca e sa merg pana la capat, NU ESTE.

PS: Ce au facut baietii de la SAL cu boxele JBL? :P
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 08:12   #9
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Mici corectii...Bravo masinii de prezentare de la SAL...intr-adevar fiind singura masina \"capabila\" din salon a luat premiul pt best sound installation...dar ei din cate stiu eu, fiind oameni cu capul pe umeri, masina fiind o masina de prezentare a unui producator de aparatura CAR-AUDIO, o masina nu de competitie, au refuzat premiul...chiar asa...ce sa faca ei cu JBL???...Apoi...EMMA Romania este reprezentata de Dl Ovidiu...dar acest eveniment nu a fost organizat de EMMA...Dl Ovidiu a fost invitat sa fie arbitru la eveniment si sa masoare masinile...nu a avut ce masura...NU A FOST CONCURS DE MUZICA !!!...bafta
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 09:12   #10
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Au fost 2 masini inscrise ... ce concurs vrei sa faci cu 2 masini?

E adevarat ca nu a fost concurs! PEntru ca aprope nimeni nu s-a inscris .. Dar a fost aparatura si arbitru! Deci concurs ar putea sa tine.

Oricum, suntem off topic.
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 09:23   #11
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default

ca sa fie concurs emma ar fi trebuit sa apara pe site-ul oficial emma la http://www.emmanet.com/portal/calend...ar.php?op=cats
viperu is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 09:32   #12
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Da ai dreptate, nu a fost organizat de EMMA.

Oricum, a fost apartura si arbitru de la ei.

Oricum, Concursul nu s-a tinnut pentru ca nu existau doritori.

SUNTEM OFF-TOPIC!
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 10:04   #13
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"zetemte\"
DA! A fost SPL. A venit EMMA, a fost aparatura, lipsau numai participanti

Best Rims

1. DDB - Mazda RX-8 Negru - Insomnia Racing

Best Interior

1. GUSU - Toyota Celica Portocalie - Insomnia Racing

Best Exterior

1. DDB - Mazda RX-8 Negru - Insomnia Racing

Best Engine

1. CTL - BMW 325 Portocaliu - No Speed Limit

Best Tuned Car

1. CTL - BMW 325 Portocaliu - No Speed Limit
2. Ceky - Seat Leon - Insomnia Racing

Multumim in nume Expoline tuturor participantilor. Sper data urmoatora vom fii mai multi si concurenta va fii mai mare!
Imi cer scuze daca gresesc, dar Ceky nu a luat locul 2 la best engine?
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 10:49   #14
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Sfigmo... mici corectii la ce? E acelasi lucru da cu alte cuvinte...nu corectie.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 11:49   #15
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sfigmo\"
Stati putin sa inteleg si eu...deci din cate am inteles eu s-au masurat patru masini ...Lancia din Arad a lui Radu Cheveresan , un Citroen Saxo, un Passat si un Peugeot 307 SW ...unde sunt premiile???ce concurs a fost???care sunt rezultatele???mah...nu va faceti de cacao...Polifem...spune si tu cu mana pe inima ca nu a fost concurs...nu are rost sa o dati in barci...EMMA nu a fost...a fost doar Ovidiu care, din bunavointa si dorinta de a da o mana de ajutor, avand aparat de masurat decibelii a masurat patru masini in parcare in fata...sa fim seriosi...daca era EMMA s-ar fi anuntat de la inceputul anului...incercati sa vedeti ce inseamna un concurs de SPL, SQ sau ce ar fi el...nu vreau sa jignesc pe nimeni aici dar sincer ma bucur ca nu am batut kilometri pana acolo...si cum spunea Zemete...lipsesc concurentii...sa inteleg ca ardealul a lipsit si s-a simtit???...din cate am inteles salonul a fost reusit...bravo pt asta...dar in ce priveste concursurile de sound, se pare ca lipseste organizarea... EMMA are niste reguli, categorii de participanti, etc...nu asa s-ar fi desfasurat un concurs EMMA...nu cu 4 masini...EMMA Romania este o organizatie nu o persoana...nu se poate sa \"a venit EMMA\"...bafta si la mai mare...
Cu mana pe inima iti zic ca s-a tinut acel concurs de SPL ... unde DA ... au fost din cate am intZeles doar 2 mashini inscrise!! ... Ovidiu de la OMA Alarm... avea un interesant ECUSON pe care scria EMMA Romania ... l-am vazut cu ochii mei ... daca tine de EMMA (european mobile media association) asta nu iti pot confirma ... caci nu shtiu ...

pe ecusonul meu scria mare EXPOZANT ... eu nu am avut treaba cu organizarea concursului de SPL ... Ovidiu de la OMA a fost cel ce a adus regulamentul shi formularele de inscriere!!! ... El s-a ocupat cu aducerea cortului in exterior ... shi toate cele!!! ...

Shi da ... dupa cum ti-am shi zis cand am stat de vorba ... era nevoie de baietZii din ARDEAL!!! ... asha cum am vorbit cu GAJU shi cu totZi ceilaltZi ... ... Asta s-a vrut de la inceput ... aducerea celor mai frumoase shi mai spectaculoase mashini de pe la noi !!!! ...

Vreau sa ii multumesc lu Zoli ... ca a ajuns ... shi cu baietzii lui au dat cu aerografu pe o capota de mashina ... a fost interesant. ... shi de abia ashtept sa vad camaro`u terminat!


SFIGMO ... bucureshtiul va asteapta la urmatorul SALON organizat de EXPOLINE ... unde va fi probabil ACELASHI aparat de masurat SPL`u ...

respecte!
polifem is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -