Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-08, 21:54   #406
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by stufosu View Post
jantele sunt de vanzare cu cauciucuri cu tot,la 400 de euro
ce distanta are intre prezoane?
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 20:08   #407
lord_hades
Dacia Driver

Stage 4
 
lord_hades's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 289
Member of:
[DACIA]
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by anto_radu View Post
am vazut plin de BMWin oras da un sg model nu am vazut adica un BMW 635 ani de fabricatie 80-85, rupe modelu. Gasiti unu deasta
Eu am vazut un model din asta acuma 2 saptamani in rogerius in spatele pietei intre blocuri avea si aceasi culoare ca si poza
lord_hades is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 09:16   #408
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: BMW rules...

hi all!

ma numesc Victor (sau viki, cum e mai usor... ) si am devenit si eu mandru posesor de bmw...
am cautat foarte mult pana ce am gasit pe "GEP"-ul meu (asa am primit numarul cand l-am inmatriculat BH-09-GEP) ca neaparat am vrut cu cutie automata, neagra si cu piele. in sfarsit am reusit.
nu e tuningat si cred ca nici nu va fii..chiar i-mi place daca e in stare originala.
mai am mult de cheltuit si "bagat" in el, dar incet-incet sper ca si reusesc.
sincer sa fiu, un pic m-a dezamagit faptul ca vad deja foarte multe din modelul asta, dar asta este...oricum am visat de mult sa am un coupe, asa ca sunt multumit. cum ajung acasa, pun si niste poze.
a, am uitat sa scriu ca e de 2000 cu vanos. merge destul de bine, dar oricum nu oprea ma incanta cei 150 cai, si nici nu sunt genul de om care omoara masina...daca vreau adrenalina, ma dau cu motoru' (mai am un honda VTR 1000 cu 2 cilindrii in v, poate l-ati vazut sau l-auti auzit in oras )

Last edited by bh99mes; 17-11-08 at 09:19.
bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 10:36   #409
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: BMW rules...

niste poze nu prea noi. de atunci are numere noi.
sper sa va placa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_0495.jpg
Views:	288
Size:	1.11 MB
ID:	702243   Click image for larger version

Name:	100_0498.jpg
Views:	294
Size:	1.22 MB
ID:	702244   Click image for larger version

Name:	100_0502.jpg
Views:	302
Size:	1.13 MB
ID:	702245  

bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 15:29   #410
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: BMW rules...

bine ai venit...masina e ff frumoasa,ma bucur ca ai optat pt o motorizare cat de cat potenta,nu ca toate brichetele de 1.6 si 1.8 de prin oras-Inline 6 Rullz!!
modificari,daca nu te pasioneaza partea tehnica...ai putea incepe printr`un bodykit de ///M,jante cu buza lata si cromata,suspensie mi se pare ca are deja,atunci doar ceva toba cat de cat ok,orienteaza-te spre ACSchnitzer,Eisenmann,SuperSprint,Borla...ar mai fi folie pe geamuri si rinichii grilei vopsiti sau cumparati altii direct negri...
sa ai grija si nu in ultimul rand parte de ea!
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 20:38   #411
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
bine ai venit...masina e ff frumoasa,ma bucur ca ai optat pt o motorizare cat de cat potenta,nu ca toate brichetele de 1.6 si 1.8 de prin oras-Inline 6 Rullz!!
modificari,daca nu te pasioneaza partea tehnica...ai putea incepe printr`un bodykit de ///M,jante cu buza lata si cromata,suspensie mi se pare ca are deja,atunci doar ceva toba cat de cat ok,orienteaza-te spre ACSchnitzer,Eisenmann,SuperSprint,Borla...ar mai fi folie pe geamuri si rinichii grilei vopsiti sau cumparati altii direct negri...
sa ai grija si nu in ultimul rand parte de ea!
multumesc frumos! cred ca nu eu sunt singurul la care i-i pica bine daca lumea zice parere pozitiva despre masina...
paket M si chestiile enumerate de tine nu zic ca nu ma tenteaza, dar deocamdata ma bucur si de gaura pe cur, nu ca sa mai cheltui in plus... m-au cam distrus astia de la RAR ca l-au bagat la euro 1... asa ca am platit 640 euro.

de genti cu buza lata as visa si eu, dar sincer sa fiu drumurile noastre m-a convins sa ramana astia de 15" ca si asa are suspensie sport si dupa o tura de 20 de minunte deja nu mai pot vorbi si ma dor rinichii
toba a fost "piscalita" un pic si a urlat destul de tare, dar l-am facut sa fie cat mai silentios...sunt ca un batran asa-i?
tocmai caut un casetofon original, daca cumva are cineva (nu la pret exagerat), ma intereseaza. si si un bord ca la al meu a fost pus plazma alba si i-mi vine sa vomit de fiecare data cand urc inmasina...
am incercat sa-l dau jos, dar din pacate a fost si lipit de suprafata originala asa ca vine jos stratul ala negru cu lipici impreuna.... asa ca deocamdata ramane asa alb.
a, si chestiile alea cromate pe grila, le-am vopsit deja, numa' nu am facut poze de atunci.

Last edited by bh99mes; 18-11-08 at 20:41.
bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 19-11-08, 07:12   #412
bh99mes

Stage 4
 
bh99mes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 241
Default Re: BMW rules...

am uitat sa va intreb: folie pe geamuri unde pot sa pun (la pret mai convenabil).
un prieten a incercat sa puna dar nu s-a descurcat, spunea ca are geamul prea mare si folia tot s-a indoit...asa ca l-am si luat jos
vreau s pun ceva mai light black sa nu fie foarte nasol pe timp de noapte, ca neaparat vreau si pe geamurile din fata (asa jumi-juma arata foarte prost, mai bine nicicum)
bh99mes is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:52   #413
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: BMW rules...

n`am chef sa ma cert cu nimeni pt ca nu`s de ala..sa nu o mai dam pe privat..fiecare cu smecheriile lui..oricum INCA in oradea suntem la pamant la domeniu` tuning,in domeniul race`ului.


Cer iertare.
__________________

Last edited by SoundIdentity; 12-01-09 at 20:06.
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 20:10   #414
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by LordCaddy View Post
n`am chef sa ma cert cu nimeni pt ca nu`s de ala..sa nu o mai dam pe privat..fiecare cu smecheriile lui..oricum INCA in oradea suntem la pamant la domeniu` tuning,in domeniul race`ului.


Cer iertare.
salut
ti-am editat postul si am lasat cuvintele ce nu sunt jignitoare
nu stiu cine esti nu cred ca din 2-3 posturi tre sa reiasa o mica neintelegere....
suntem toti in crestere chiar si oradea in cai nosri viitori...las ca va iesi ceva si de aici ceva ponei ai un pic de rabdare ca stylingul deja e plictisitor acum multi sunt orientati spre calutzi doar ca tu nu stii ce va fi in sezonul 2009 nu tre sa ne clasifici ca suntem mai nepregatiti avem sperante frumoase de la 2009
bafta!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 22:17   #415
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: BMW rules...

sa speram ca ti se adeveresc vorbele sandu.....bafta
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 12:47   #416
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: BMW rules...

am stat de vb cu LordCaddy si am ajuns la un numitor comun:imi arata motoru
in WSR si nu numai,deja se dezvolta,sau e deja dezvoltat fenomenu de racing,vedeti CVX`u(Civic Type-R),WHA(Mazda MX6 V6Turbo),RIC`u(200SX dopat la greu),ARO(E30 M5 care nu ramane aspirat pt multa vreme),KID`u(300zx dopat aprox.850cp la cea mai mica presiune in turbo) pe langa astea mai sunt inca in proiect...stati lejeri,incet incet s`o plictisit WSR`u de styling si trece pe latura de racing,asa sa se ridice pe masura numelui WEST SIDE RACERS,si LordCaddy iti promit io ,sau macar incerc,ca Oradea o sa fie reprezentata si pe pista,de oameni si masini competente...e39`le ce l`ai vazut tu e un fake,cu sticker primit de pe undeva multa bafta tie cu pisi si tuturor cu masinile!
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 17:22   #417
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
am stat de vb cu LordCaddy si am ajuns la un numitor comun:imi arata motoru
in WSR si nu numai,deja se dezvolta,sau e deja dezvoltat fenomenu de racing,vedeti CVX`u(Civic Type-R),WHA(Mazda MX6 V6Turbo),RIC`u(200SX dopat la greu),ARO(E30 M5 care nu ramane aspirat pt multa vreme),KID`u(300zx dopat aprox.850cp la cea mai mica presiune in turbo) pe langa astea mai sunt inca in proiect...stati lejeri,incet incet s`o plictisit WSR`u de styling si trece pe latura de racing,asa sa se ridice pe masura numelui WEST SIDE RACERS,si LordCaddy iti promit io ,sau macar incerc,ca Oradea o sa fie reprezentata si pe pista,de oameni si masini competente...e39`le ce l`ai vazut tu e un fake,cu sticker primit de pe undeva multa bafta tie cu pisi si tuturor cu masinile!
rablele mele de 200 de boi le-ai uitat vr6 are 210 gti 200 golfu 2 are 60 dik la el
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 18:22   #418
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BMW rules...

Quote:
Originally Posted by LordCaddy View Post
n`am chef sa ma cert cu nimeni pt ca nu`s de ala..sa nu o mai dam pe privat..fiecare cu smecheriile lui..oricum INCA in oradea suntem la pamant la domeniu` tuning,in domeniul race`ului.


Cer iertare.
Dacă si Oradea e la pamant cand e vorba de tuning, inseaman ca ori nu prea stai prin oras, ori nu prea stii ce evenimente se organizeaza, ori nu cunosti oamenii si masinile care castiga cupe in orasul ala cum nu in multe orase din tara se intampla...
Esti inca junior in domeniu, asta cu siguranta, ai sa cresti, ai sa mai cunosti oameni, masini, si o sa-ti mai schimbi parerea, pana atunci, mai bine nu dai cu orasul tau natal de pamant, pentru ca atingi indirect oameni care au facut destule pentru fenomenul asta...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 19:19   #419
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: BMW rules...

Sandu...am zis si multe altele in proiect...a tale is cap de lista acolo dic alaa!!

LordCaddy vreau sa`ti vad motoruu!!!!
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 18:21   #420
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: BMW rules...

Si eu sunt pt moment un dreamer. Vreau sa-mi achizitionez si eu un BMW pisicutza din '96 si dupa aceia dak mai raman cv bani putin tuning, mai exact un body kit.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -