Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-12, 16:22   #1
Lia88

Stage 2
 
Lia88's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Member of:
[Honda]
Default Drift For Life-Tuning Show la Oradea

Filiala A-Car Bihor 1 organizeaza la Oradea un eveniment caritabil sub forma unui tuning show. Scopul acestui eveniment este ajutorarea a doua asociatii non-profit din Oradea – Asociatia Handicapatilor Psihic Bihor si Asociatia S.O.S. Autism, asociatii care intampina dificultati financiare.

Evenimentul organizat de Filiala A-Car Bihor 1 va avea loc in parcarea Era Park Oradea in zilele de 29 si 30 septembrie. Organizatorii tin sa multumeasca totodata si clubului WSR (West Side Racers) si nu in ultimul rand Era Park pentru sprijinul acordat.
Filiala A-CAR Bihor 1 incearca prin acest eveniment caritabil sa demonstreze faptul ca ONG-urile se pot ajuta intre ele, aducandu-si una celeilalte suport financiar in cele mai grele perioade, organizand acest tip de evenimente social caritabile.
Asociatiile nevoiase sunt Asociatia Handicapatilor Psihic Bihor, cu sediul pe Calea Clujului, nr 70 (www.centrudezioradea.webs.com ) si Asociatia S.O.S. Autism cu sediul pe str. Simion Barnutiu nr 32, bl. C8, avand ca punct de lucru pe Calea Maresal A. Averescu nr. 7/a (http://autism.forumactual.com/t27-bi...s-autism-bihor ). Aceste asociatii non-guvernamentale intampina dificultati financiare mari lucru care a dus la ingreunarea activitatilor, programului si functionalitatii lor.

Programul Drift For Life

Sambata:

10:00 – Deschiderea oficiala a evenimentului
- Un concurs cu masini modificate interior/exterior de tip expozitie (show and shine) cu sprijinul HPI Racing Romania, vor mai fi premiate Best exterior, Best interior, Best wheels, Best custom, Best fitment/chassis si Best autohton plus o expozitie de masini cu vanzare
- Spectacol cu masini modificate, de tip drift (derapaj controlat) si drift taxi (Cannabis drift team, plus alti invitati)
- Expozitie cu masini 4×4 pregatite pentru offroad de Asociatia Descopera Romania 4×4
- Concurs MISS PROMOTER ”DRIFT FOR LIFE”
- Masinutele de la Hpi-Racing Romania
- Dj Camel va oferi ambientul perfect pentru acest eveniment

Duminica:

10:00 – Deschiderea oficiala a evenimentului
- Expozitie automodele de tip show and shine
- Un concurs de indemanare nivel amatori si profesionisti
- Expozitie cu masini 4×4 pregatite pentru offroad de Asociatia Descopera Romania 4×4
- Concurs linii audio masini (sound car tuning)(cnca) campionatul national de car audio
- masinutele de la Hpi-Racing Romania
- Concurs MISS ”DRIFT FOR LIFE”
- Concurs BEST EXAUST
- Decernarea de premii
Concursul de masini modificate interior/exterior de tip expozitie (show and shine) si expozitie de masini cu vanzare:
- Taxa de participare pentru masinile modificate ce participa la concursul show and shine este de 100 ron
- Platind aceasta taxa participantul la acest concurs beneficiaza de intrare, 2 persoane/masina inscrisa
- Cei care doresc sa participle si vin de la o distanta mai mare de 350 de km, pot sa solicite organizatorilor cazare ( o camera dubla pentru fiecare masina)
- Pentru firmele/magazinele/dealerii auto, pentru partea de prezentare cu vanzare auto, taxa de participare este de 100 euro pentru 2+1 masini /1masina+2 moto expuse pe toata durata evenimentului + cort promovare.
Pentru concursul de indemanare (drift) pentru amatori si profesionisti:
- Inscrierea se face la fata locului in data de 29 si 30.09.2012 de la ora 10 pana in momentul inceperii concursului
- Taxa de participare este de 100 ron
- In urma platirii taxei de participare la acest concurs au acces 2 persoane / masina inscrisa
La tuning show, premiile best car of the show – locul 1, 2 si 3 vor fi si in bani, 2500 de lei, respectiv 1500 de lei si 1000 de lei.

sursa: http://bihon.ro/

event on facebook: https://www.facebook.com/events/406830092705789/
Lia88 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-12, 12:43   #2
18BSV

Stage 5
 
18BSV's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,295
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Drift For Life-Tuning Show la Oradea

Evenimentul a fost reusit zic eu,un gust amar mi`a lasat doar ca din Oradea au fost cam putini participanti si ca interesul pentru show`uri si tuning a scazut drastic aici,insa la altii din Buc Arad Cj.. persista.Pana cand multi nici nu au vizitat acest eveniment spunand ca pretul biletului e scump si nu prea e ce de vazut,altii au venit din celalalt capat al tarii pentru asa ceva.Eu unul am fost ca mi`a fost si mi dor de evenimente de genu de care ducem lipsa de ani buni,sper la mai multe!aveti o filmare mica de la mine din prima zi cand au fost mai putini
http://tinypic.com/player.php?v=3515wdf&s=6
si cateva poze..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_4987.JPG
Views:	154
Size:	494.8 KB
ID:	2567543   Click image for larger version

Name:	SAM_5050.JPG
Views:	131
Size:	486.3 KB
ID:	2567544   Click image for larger version

Name:	SAM_5087.JPG
Views:	154
Size:	467.3 KB
ID:	2567545  

Click image for larger version

Name:	SAM_5187.JPG
Views:	121
Size:	2.75 MB
ID:	2567546   Click image for larger version

Name:	SAM_5227.JPG
Views:	131
Size:	3.87 MB
ID:	2567547   Click image for larger version

Name:	SAM_5236.JPG
Views:	150
Size:	4.81 MB
ID:	2567548  

Click image for larger version

Name:	SAM_5237.JPG
Views:	149
Size:	4.78 MB
ID:	2567549   Click image for larger version

Name:	SAM_5210.JPG
Views:	149
Size:	3.97 MB
ID:	2567550   Click image for larger version

Name:	SAM_5234.JPG
Views:	135
Size:	4.36 MB
ID:	2567551  

__________________
18BSV is offline   Reply With Quote
Old 02-10-12, 08:33   #3
St0rMrAgE

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 77
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Drift For Life-Tuning Show la Oradea

am incercat sa adunam toate pozele de la tuning show-ul de la Oradea pe care am reusit sa le gasim, intr-un singur album... (momentan undeva la 550 de poze)

https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=616fb7f529

Multumim tuturor celor care au contribuit!

Feel free to tag and share!!!

CarFanatics --- give us a like!
https://www.facebook.com/CarFanatics.RO
__________________
proud member of

CarFanatics on FaceBook --- give us a like!
www.facebook.com/CarFanatics.RO
StickerNation.RO
Masina mea pe 4Tuning.ro
Furia Rosie by St0rMrAgE on ClubC4.ro
St0rMrAgE on FB
St0rMrAgE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -