Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-06, 19:54   #1
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

in mare a fost organizarea destul de buna,dar showul oferit de dragster a lasat de dorit,driftul jos cu palaria,dar faptul care ma deranjat este ca mi-am echipat masina cu niste cauciucuri cu care am vrut sa fac si eu un show(ptr ca nu sant mai prost decat unguri)iar jurizarea a fost de CACAT,nu in privinta mea ma refer,erau cateva masini la care sa lucrat cu adevarat,si nu au fost lucruri comandate si puse pe masina,ci facute artizanal si unicate.
cum ar fi sami iau o masina noua sau de 3...4 ani,sa-mi vopsec interiorul in alta culoare,fara nici cea mai mica modificare,sa dezsurubez 20 de prezoane sa pun alte jante apoi sa le strang la loc,si sami schimb pielea neagra din interior cu una de alta culoare,si ceva muzica si cu asta am terminat totul.asta o putea face si fabricantul marci respective.
la noi nu conteaza ca sa schimbat o masina in proportie de 70% si sa realizat ceva frumos si de CALITATE.
si totusi nu sa observat la masini sa fi vinit un juriu si sa o analizeze asa cum se face cu adevarat,neam dat una peste doba si am si facut clasamentul.
BRAVO ptr cei ce se pricep la un paint ,interior etc
si imi pare rau ca nu au fost vizitatori cati trebuiau sa vina la un asa eveniment.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PICT0034.JPG
Views:	154
Size:	657.3 KB
ID:	154376  
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 20:46   #2
jo4nny

Stock
 
jo4nny's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 8
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Ai dreptate Zozo,si imi pare rau ca nu tiai putut distruge cauciucurile
De altfel juriu a fost 0(zero),era mai adevarat daca juriu era de `afara` si de ce nu ungurii sau baietzi din alte orase,cred ca era mai drept.e ca si cum m`ar judeca pretenii in instanta! ar fi cool!!!
Ar mai fi multe de zis dar mai las si pe altii ca sa vedem ce parere au
jo4nny is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 21:02   #3
Momy11

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 28
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Am fost si eu .. si sincer mi-a placut ... chiar mult de tot !
Jurizarea nush cum s-a facut dar per general a iesit super ! Va roog sa faceti si la anu !!!!
Momy11 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 21:36   #4
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

deci ZOZO:
1. In juriu a fost si un membru din ungaria, si jurizarea s-a facut pe puncte...la sfarsit s-au totalizat si au iesit rezultatele care is.clasamentu cu mana pe burta s-o fi facut la alte showuri tinute pe la noi, dar nu la asta
2.da.
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 21:42   #5
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

super fain...organizare ca la carte...masini superbe...ce mai......
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 22:06   #6
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Ca si concluzie la ce se discuta, Premiile si castigatorii se stiau..era clar,doar ca am fost noi mai multi asa prostani incat sa platim si sa ne inscriem ca nici macar o floare si o diploma DE PARTICIPARE LA SHOW sa nu primim de cei 500 de mii. mare cacat,mare.zgarciti-va in continuare si dati-va premiile intre voi ca asa tare departe o sa ajungem!

Cel fara diploma de participare saluta Zapp Share Free!
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 22:11   #7
jo4nny

Stock
 
jo4nny's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 8
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Quote:
Originally Posted by Autoperform View Post
deci ZOZO:
1. In juriu a fost si un membru din ungaria, si jurizarea s-a facut pe puncte...la sfarsit s-au totalizat si au iesit rezultatele care is.clasamentu cu mana pe burta s-o fi facut la alte showuri tinute pe la noi, dar nu la asta
2.da.
inseamna ca unguru era cu scrisu.....eu cu masina de BH mam ales cu o masina de B si numele care lo copiat de pe foaie nu seamana tot asa si la muzica fa te rog o comparatie cu cea de la masuratori cu rezultatele si ai sa vezi
De alfel cine plateste botezul?
jo4nny is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 22:22   #8
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

organizarea a fost misto! imi pare rau ca nu am putut participa si eu dar sper ca pe viitor sa fiu prezent pe pista! apropo care au fost categoriile de cai putere? A, B, C, D, E, F
driftingul a fost tare
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 08:34   #9
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

yo pot sa zik k a fost cel mai tare shoe de pana akuma vazut de mine in oradea...a avut ceva ce laalte show-uri nu am vazut...o organizare buna si un program bine stabilit...sa speram k si la anu facem un show de proportzi si mai mari!!!
__________________
FeeL ThE BeAt when I`m next 2 U...My ride: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3731529
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 09:46   #10
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO View Post
in mare a fost organizarea destul de buna,dar showul oferit de dragster a lasat de dorit,driftul jos cu palaria,dar faptul care ma deranjat este ca mi-am echipat masina cu niste cauciucuri cu care am vrut sa fac si eu un show(ptr ca nu sant mai prost decat unguri)iar jurizarea a fost de CACAT,nu in privinta mea ma refer,erau cateva masini la care sa lucrat cu adevarat,si nu au fost lucruri comandate si puse pe masina,ci facute artizanal si unicate.
si totusi nu sa observat la masini sa fi vinit un juriu si sa o analizeze asa cum se face cu adevarat,neam dat una peste doba si am si facut clasamentul.
BRAVO ptr cei ce se pricep la un paint ,interior etc
si imi pare rau ca nu au fost vizitatori cati trebuiau sa vina la un asa eveniment.

zozo , te rog sa imi lasi vreo 2-3 zile si voi afisa toate punctele obtinute de masini,membrii juriului precum si chestioanerele legate de jurizare.

referitor la drift,nu ni s-a permis sa organizam concurs de drift.data viitoare cu cea mai mare placere.

rabdare un pic va rog.
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 15:16   #11
brautomobile

Stage 4
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 287
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Frumoasa organizare!Tin sa-i felicit pe cei de la VSR pentru efortul depus.Totusi am o critica pentru voi.Concursul de liniute e totusi pentru amatori deci ar fii bine pe viitor sa va ganditi la asta si sa faceti o grupa speciala pentru masinile de vtm.Adica eu particip cu o masina stock iar altul vine cu un container pe roti caci altfel nu pot numi o masina care are 700 kg un volan si un scaun si nimic altceva.Si pe deasupra mai aveau si slick-uri si cutii secventiale.Ar fii interesant sa ramana masinile stock intr-o grupa caci cei care vin cu stock vin de fun iar cei cu hibrizii sa se dea intr-o grupa speciala.Bafta in continuare.
brautomobile is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 15:17   #12
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Nu pune nimeni o poza ceva? sa vedem si cei care n-am putut ajunge
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 15:26   #13
TVMfelina

Stage 2
 
TVMfelina's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 57
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

dragster ?!? ... eventual ceva pui de dragster pe benzina... ca nu am simtzit nici un miros

dacia turbo din `86 mishto... i-a facut pe multzi !!!

subaru le-a dat clasa bmw-urilor : m3 si m5 cica (m5 diesel ?!? de 350 cp , poate m pachet :P)

domy sau sau ARO-ul... nasol... peste tot fura startul , dar cu toate astea i s-a dat clasa !!!

opel-ul opc ... nasol ... sau poate soferul nu se intelegea cu masina :P

sandu cu gti-ul negru cred ca a avut o zi proasta sau nu a avut benzina buna :P

felicitari celor care si-au pus roti mai mici ptr demaraj... si tie sandule, chiar nu shtiu ce s-a intamplat

vizitatorii -> lipsiti de buna crestere si bun simtz... cu toate ca existau pubele
aruncau toate mizeriile pe jos ... RUSHINICA !!!

safety car fara macar un girofar :P ... dar totusi sa stim ca e safety car avea proiectoarele on )

la expo mashini fff slabutze si putzine

gagicile la fel un 0 maaaare

organizatorilor le-ash da un 10 pentru efort ... dar show-ul nu merita mai mult de 5 per general

p.s. macaraua a fost "la inaltzime" ... ar fi fost tare sa agatze sus o mashina sub care sa ne facem poze :P
__________________
MENS SANA IN CORPORE SANO - motor \\\" sanatos\\\" intr-o caroserie \\\"sanatoasa\\\"
TVMfelina is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 15:33   #14
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

Quote:
Originally Posted by TVMfelina View Post
dragster ?!? ... eventual ceva pui de dragster pe benzina... ca nu am simtzit nici un miros
din cauza pistei foarte proaste nu a avut ce arata.poate ati vazut ca singura data cind a calcat-o pe capatul pistei sarea ca o minge de ping-pong.ce croiai sa faca? sa se dea fara nici o sigurantza?
Quote:
Originally Posted by TVMfelina View Post

domy sau sau ARO-ul... nasol... peste tot fura startul , dar cu toate astea i s-a dat clasa !!!
chiar crezi?poate am avut ceva pe ochi

Quote:
Originally Posted by TVMfelina View Post
opel-ul opc ... nasol ... sau poate soferul nu se intelegea cu masina :P

sandu cu gti-ul negru cred ca a avut o zi proasta sau nu a avut benzina buna :P

felicitari celor care si-au pus roti mai mici ptr demaraj... si tie sandule, chiar nu shtiu ce s-a intamplat

vizitatorii -> lipsiti de buna crestere si bun simtz... cu toate ca existau pubele
aruncau toate mizeriile pe jos ... RUSHINICA !!!

safety car fara macar un girofar :P ... dar totusi sa stim ca e safety car avea proiectoarele on )
Quote:
Originally Posted by TVMfelina View Post
la expo mashini fff slabutze si putzine
chiar asa de pretentios esti?

[/QUOTE]
gagicile la fel un 0 maaaare

organizatorilor le-ash da un 10 pentru efort ... dar show-ul nu merita mai mult de 5 per general

p.s. macaraua a fost "la inaltzime" ... ar fi fost tare sa agatze sus o mashina sub care sa ne facem poze :P[/QUOTE]
gaju is offline   Reply With Quote
Old 25-09-06, 16:34   #15
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: TUNING SHOW WSR AEROPORT:pareri

liniutzele ...dupa parerea mea au ieshit super ok ...
organizarea ... un 10+ ...
au fost destule mashini la show'n shine dupa parerea mea ...
baietzii cu bimerele din HU au facut spectacol ... respect !
publicul ... (popor de kakao) impingeau pancardele in fatza ..aproape ca au ajuns pe pista ... shi dak doamne fereste se intampla ceva .... bine intzeles ca organizatorii erau devina ... shi cand a fost faza cu dragstaru ... 10 min a trebuit sa se roage de ei sa se traga 10 m in spate...mai erau shi tzarani care flueiaru...zbierau..injurau ata ete ...
oricum showul a fost super OK ...
a fost vreme buna ...nush..park au venit destui de putzin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010001.JPG
Views:	165
Size:	549.0 KB
ID:	154654   Click image for larger version

Name:	P1010214.JPG
Views:	188
Size:	136.1 KB
ID:	154655  
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -