Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-07, 15:57   #1546
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by exit0905 View Post
cum nu mai este? ma voi cunoasteti toate masinile care umbla in ar?? eu am vaz unu rs6 albastru in fata la magazinu ala de rapperi din piata catedralei (nush cum il cheama)
NU POT SA MA IMPAC CU IDEEA CA AR MAI FI VREUNUL SI SA NU STIU EU DE EL.VAI VAI CE TRAGEDIE AR FI .noah amu pa bune sincer nu cred ca mai este.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 21:53   #1547
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by TEKIN View Post
bah imediat o sa ma pis pe glumele voastre aiurea.....
Ok man...sa ti jetul drept sa nu uzi si celelate topicuri.
RCS. is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 22:36   #1548
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default Re: AMALGAM

he he he he
TEKIN is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 08:40   #1549
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by TEKIN View Post
bah imediat o sa ma pis pe glumele voastre aiurea.....
uite tz'am confectionat sh o tzanta, pt siguranta noastra,ca nu toti avem umbrele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	85
Size:	22.7 KB
ID:	214485  
criss is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 15:28   #1550
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default Re: AMALGAM

bravo tie....
TEKIN is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 03:41   #1551
exit0905

Stage 5
 
exit0905's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 483
Default Re: AMALGAM

pt cei care nu le iasa din prima parcarea laterala
Attached Files
File Type: wmv Cool Parking [from www.metacafe.com].wmv (446.1 KB, 25 views)
exit0905 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 14:42   #1552
Dari

Stage 5
 
Dari's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 557
Member of:
[Opel]
[Honda]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by exit0905 View Post
pt cei care nu le iasa din prima parcarea laterala
Mnda...dar nici asa masina nu ne iasa din prima
Dari is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 21:16   #1553
ar 79 dix

Stage 5
 
ar 79 dix's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 646
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: AMALGAM

mda, se vede ca ii tzine frana de mana
si masina arata belea

uite aicea parcare fratzica!
Attached Files
File Type: wmv ai parcat-o[2]....wmv (565.4 KB, 27 views)
ar 79 dix is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 08:52   #1554
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: AMALGAM

Este duminica. Ma scol dimineata. Cine se scoala de dimineata departe ajunge. Eu mai departe de baie n-am ajuns, ca stau la bloc. Afara e frumos. Trag perdeaua sa ma bucur de peisaj. In santul din fata blocului soarele incalzeste un grup de caini vagabonzi. Locuiesc intr-un cartier in care cainii, santurile si gunoaiele sunt cei mai buni prieteni ai omului.
Ce vreme frumoasa! N-ar fi mai bine sa profit de ea si sa ies undeva in natura,la iarba verde? Zis si facut! Ce poate fi mai placut, dupa o saptamana de munca, ca o zi in mijlocul naturii? Plec. Dupace m-au fugarit cainii din fata blocului si am platit o amenda pentru depasire a vitezei,ajung fericit pe malul lacului, la padure.
Trebuie sa ma calmez! Iau doua rudotele,intind paturica la soare si ma las inbratele naturii. Pasarelele ciripesc, vantul adie incetisor,iarba miroase a motorina. La trei metri de mine a venit unul cu un ARO si-a inceput sa-i spele motorul.
Ma mut mai departe, intre doua tufe. Intind paturica, ma asez, soarele cald, aerul curat, iarba miroase a motorina. Adorm, cand cineva imitrage cu ceva in cap. Sunt copiii cu mingea. Am ametit un pic, dar sunt fericit ca a fost minge. Daca era trotineta sau o pereche de patine cu rotile,ala eram.
Ma ridic, iau paturica si ma mut pe malul lacului, langa o familie care tocmai a sosit. Ma asez. Soarele cald, vantul adie, iarba miroase a mici. Rotocoale de fum se ridica din gratarul vecinilor, doi adulti,ea si el, 300 de kg impreuna si doi copii, unul mai umflat ca altul.

Paini, carne, strachini, salate, sosuri,peste se revarsau din portbagajul Daciei.
Sofian, caci asa il striga sotia, s-a dezbracat la bustul gol si incerca sa sejoace cu mingea, in timp ce infuleca dintr-un castron cu mici. Sotia nu se juca cu nimic. Ea manca pur si simplu. Iata un fragment din discutia lor: - Sofiane, mai da-mi 8 mici! - Ia de aici pasarico, dar unde-s chiftelele? - S-au terminat, au jucat copiii tenis cu ele. Mai da-mi o friptura! - Te rog, serveste ca eu scot din portbagaj salata beuf. - Adu si olita cu sarmale si tigaia cu musaca si antricoatele! - Care antricoate? - Antricoatele, prostule, alea pe care le-am prajit azidimineata. - Le-am mancat cand ai fost plecata la coafor, na! - Idiotule, ai terminat antricoatele, ce-o sa mai mancam pana diseara, nesatulule? - Tu vorbesti, desperato?, dupa care ea se ridica bruscsi poc, poc, doua palme.
Nu lui Sofian, ci mie. - Ce faci, femeie, de ce dai?, ii zic buimacit. - De ce te holbezi la noi, n-ai alta treaba, obraznicule,imi zice. Vine omul la iarba verde sinu poate sa manance linistit ca se uita toti in borsul lui!

Totul se linisteste datorita lui Sofian.Ma calmez si eu, dar pentru scurt timp.Din casetofonul lui Sofian, dat la maximum se pravalea in toata padurea un strigat de jale: Au, viata mea. Manelele mai lipseau.

- Bai, schimba caseta si da volumul mai mic, ca s-aude pana la Istanbul!…

Saracul Stefan cel Mare degeaba s-a luptatel cu turcii, ca urmasii urmasilor lui nu l-au inteles in veacul vecilor.

Mai iau doua rudotele si incerc sa citesc o revista, cand, deodata, alta panica.Ajutor, ajutor, moare Sofian! Ma ridic speriat si ce vad?Sofian isi inchiriase o hidrobicicletasa se plimbe pe lac si tocmai se scufunda cu tot cuea. Nevasta-sa striga cat o tinea gura, iar intre strigaturi mai infuleca doi, trei mici de pe gratar, sa prinda puteri.

Lumea s-a adunat din toata padurea ca la balci. Cateva femei incepusera sa planga.Barbatii se pregateau sa sara in apa. Sofian dadea disperat din maini stropind in jur ca o pompa de irigatii. La un moment dat, un om de pe mal striga: nu mai da din maini, fraiere, da din picioare! Respectand indemnul, Sofian a atins fundul cu picioarele. Apa ii venea pana la brau.

Multimea s-a indepartat razand, dar nu pentru mult timp. Din toate colturile paduriise auzeau urlete: Mi-a furat poseta!… Mi-a furat hainele!…Mi-a disparut celularul!… Vai de mine,masina!… Absorbiti de aventura lui Sofian,oamenii au lasat pe paturi tot ce aveau, fara sa tina cont ca sunt in padure. Si cum, la noi, din paduri se fura ca-n codru,asta s-a si intamplat.

Sa vina politia, sa vina jandarmii! Sa vina pompierii, a luat foc padurea! Copiii lui Sofian, scapati de sub supraveghere, s-au jucat cu carbunii de la gratar si i-au aruncat intr-un tufis. Doi copacei incepusera sa arda binisor.

In aceasta atmosfera balcanica, duminica la iarba verde se incheie cu aparitia echipelor reunite de pompieri si padurari, insotite de cateva echipe de filmare. Cum au vazut camerele, Sofian, nervos la culme, si-a dat pantalonii jos si-a inceput sa se bata cu palma peste fund,iar nevasta-sa a sarit cu poseta pe reporteri. Asa au vazut ei la televizor ca trebuie sa-si apere intimitatea.

Traim intr-o tara de dor. De dor si de iarba verde.
__________________
Audi A4 2.0 T
RCS. is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 18:52   #1555
Aelius

Stage 3
 
Aelius's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 109
Default Re: AMALGAM

Foarte tare!Sa ne spui ce faci saptamana asta.Presimt ca va fi din nou un inlocuitor de laxativ.
Aelius is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 17:55   #1556
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: AMALGAM

Tara asta minunata..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	643.jpg
Views:	100
Size:	40.6 KB
ID:	216363  
RCS. is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 18:00   #1557
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by RCS. View Post
Tara asta minunata..
jante pe 7 zolli.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 19:41   #1558
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: AMALGAM

is nou tip de jante, alea transparente
Mi se pare ca are si antifurt la volan )
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 19:44   #1559
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: AMALGAM

heh,Thou hast been PWNED !!!
morghen is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 10:18   #1560
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: AMALGAM

ce pustiu...
NEo007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -