Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 21:41   #2626
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Pe VIK o sa vreau sa merg si eu, poate putem intr-un weekend cand e mai cald afara.. Asa nu am aderenta si imi e frica Si mai vor inca 3 prieteni sa se dea (335i, RX8, 320)
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 21:47   #2627
Evoluti0n

Stage 5
 
Evoluti0n's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 348
Member of:
[DACIA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

e f buna adereanta cand e curata pista chiar si pe frig....daca un strop de apa cade...poti sa iti iei gandu
sa te dai cu masina ta costa 40 ron o ora
__________________
"Urmatorul examen este cel mai greu"
Evoluti0n is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 07:50   #2628
ar80rau

Stage 5
 
ar80rau's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 324
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Deabia astazi am reusit sa intru si eu pe forum, aseara cand am ajuns mancare, spalare si somn ca am indurat un frig ...pe langa toate astea...Intai de toate felicitari Sorin pt organizare, fiind prima data era clar ca vor fi plusuri si minusuri, invatam din greseli si data viitoare va fi mai bine...Felicitari tuturor care au facut parte din "oficiali" pt rabdare si intelegere...si un mare FELICITARI pt Lili(Black Pearl) care a indurat frig si vant si oboseala acolo la linia de Finish/Start tot weekendul....legat de organizare sa spunem ca a fost ok, a zis cineva ca a fost destul de ordine(fiecare si-a asteptat randul, daca cumva era in fata si l-a rugat cineva sa se mute intr-un minut s-a mutat, deci per total disciplina)...urat din partea celor care nu au stat chiar pana la final cu toate ca au luat sau nu vreun premiu, iar legat de faptul ca nu s-au dat diplome de participare toturor concurentilor(ceea ce defapt s-a stabilit) sunt deacord si cu ramo si cu alin, era frumos sa ai o amintire...

@ROD, intradevar nu am fortat masina din cauza ca a fost prima mea iesire pe un circuit(ever) deci nu am vrut sa risc pt ca nu stiam ce poate, data viitoare promit va fi mai bine

@alin, multumesc pt sustinere morala si fizica(cat am stat eu, adik sambata 9:00-16:30 si duminica 9:00-16:00 a fost acolo prezent in frig si vant, alex la fel, calin si tuturor celorlalti care am uitat sa-i enumar.

Asa pe final vreau sa felicit pe Chris(Arad), pacat ca nu ai stat pt k ai luat premiu pt cea mai veche masina ...felicitari Ramo(Arad) pt participare si imi pare rau ca nu ai reusit sa duci la bun sfarsit cursa din cauza micului incident, acuma ai vazut ce poate MIA pe circuit si data viitoare cu siguranta va fi mai bine.

Daca am uitat sa mentionez ceva am sa revin
Asteptam cu nerabdare urmatoarele competitii.
__________________
...rear wheel drive for life...
ar80rau is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 08:56   #2629
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

eu zic ca nu are rost sa mergi pe frig...am fost...am supraincalzit cauciucurile(fata de temperatura pistei) si ma dadeam ca pe zapada.

din perspectiva privitorului, evenimentul a fost reusit.
mancare a fost..bautura a fost..doar sa mergi la bar si sa ceri.
masini tari au fost.....show a fost...cat de cat ordine si disciplina a fost....mie mi s-a parut un eveniment reusit. Felicitari organizatorilor si participantilor.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 09:06   #2630
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Evoluti0n View Post
Baubau legat de organizare...mancare a fost dar nu ai stiut tu unde sa mergi sa mananci.
Legat de grupe sa mers pe buna credinta si onestitatea paricipantilor adica fiecare a spus cam cati cp crede ca are masina lui.
Legat de participatul mai multor piloti cu aceiasi masina nu vad ce te doare pe tine capu lucrul acesta din timp ce nu a incurcat pe nimeni lucrul asta, daca te referi la Audi 80 au fost 2 participanti care au mers la grupa 3 si inca 1 care a zis ca vbrea sa treaca la o grupa superioara.
Legat de cafea si suc la participanti...zi`mi si mie unde in romania mai vezi asa ceva?
Concursul a fost facut pt participanti nu pentru spectatori.
Cand s-au acordat premiile majoritatea celor care au fost la prima cursa erau deja acasa si pe langa faptu asta nu inteleg de ce atatea induioseli doar nu au 2 ani.

Au mai fost participanti din Arad de exemplu la grupa I locu 1 la luat un logan din Arad nemodificat deloc care a participat prima data la un concurs.
80Rau puteai sa fortezi mai mult


@Ramo din cate am inteles a trebuit sa fi ajutata sa iesi din cauciucuri ceea ce nu e voie deci se considera abandon.

Organizarea nu a fost stralucita din cauza ca au fost probleme cu fotocelula chiar la inceputul zilelor tot timpu, asta din cauza faptului ca a sosit tarziu si a durat putin pana s`au facut reglajele.
Un singur om a organizat concursul dar o mana de voluntari am asigurat buna desfasurare a concursului.Dat fiind faptu ca nu poti sa multumesti pe toata lumea si mai ales ca traim in Romania decat sa primim laude si felicitari pt ca totusi nu a fost un esec ne multumim si cu titulatura de "f prost organizat" .Multumim
Sti cum e romanu pana nu se da cu capu de ceva nu`si da seama ca`l doare.
Ca sa nu fiu magar, pun in fata felicitarile sincere pentru Raul si Ramo!


Si abia apoi alte aspecte pe care nu puteai sa nu le vezi...

-ca sa bem o cafea, l-am sacrificat pe Alex(rangerxtr), care a stat poate putin peste o ora ca sa "fiarba" aia cafeaua...
-n-aveai ceva de mancare, nimic,... textele astea "mancare a fost dar nu ai stiut tu unde sa mergi sa mananci." sunt chiar de prost gust... ca si parte din organizare, mai bine nu spui asa ceva... unde a fost? la Big Belly?
-n-am vazut un ecuson in pieptul participantilor, nimic, criza... putea sa se inscrie mama si sa conduca Mihai Leu..., nu e vorba de fals, dar asa se face.
-audi-ul ala a fost chiar stresant... sunt perfect de acord cu parerea lui baubau, aveai impresia ca e competitia lui... iarasi texte gen "nu vad ce te doare pe tine capu lucrul acesta din timp ce nu a incurcat pe nimeni lucrul asta" sunt aiurea(pe langa faptul ca nu respecta gramatica)... pai cum pana mea nu m-a incurcat? am stat juma de ora sa-l vad pe el cu baraie acolo.... hai sa ne adunam 80 de concurenti, inchiriem 2 masini de la verbita si iaca Cupa VSS2...
-niste diplome "de consolare" se puteau da, daca nu aveau bani trebuia sa ceara un ajutor... sa scoata ~80 de pagini la imprimanta, sa treaca acolo numele, masina si timpii, stie oricine...dar...nah... sa nu zica cineva ca "n-au fost bani" ca se putea pune o taxa de 2 lei la intrare... nu era un impediment o astfel de suma.

aaa, si apropo pentru monsieurs organisateurs, in seara de dinainte de competitie, ce cautau frate masinile alea pe pista? ...din cate stiu nu e permisa "recunoasterea pistei" din timp.... asa ca lasa-ne cu "de exemplu la grupa I locu 1 la luat un logan din Arad nemodificat deloc care a participat prima data la un concurs."
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 15-03-10 at 09:20.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:04   #2631
lucster

Stage 3
 
lucster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 132
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Eu sunt de acord cu morghen, la track days e misto sa mergi in tricou cu maneca scurta si pantaloni scurti, iar soarele sa-ti bata-n cap. Eu cel putin conduc mai bine imbracat lejer decat cu 2 straturi de haine pe mine + blugi stramti. Ingreuneaza circulatia, la care daca mai adaugam fortele G din curbe, e clar ca nu ajunge suficient si la creier sa conduci in forma ta maxima
__________________
Am avut un cosmar azi-noapte. Am visat ca eram la liniute si nu puteam sa scot ESP-ul.
lucster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:15   #2632
rangerxtr

Stage 5
 
rangerxtr's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 350
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

pana atunci mai schimb 3 randuri de cauciucuri....,lasa pana in 8 masi , iti mai pui inele etc...,cand mergem noi la pista sa ne adunam mai multi asa putem conometra intre noi si sa ne prostim , asi face cat mai repede ca sincer vreau sa schimb jentile si caucicurile ...si asi termina astea de iarna cu totul si pot sa lovesc jentile astea ca le schimb...deci sai dau in gura calumea...ce de obicei ...cine se inscrie
rangerxtr is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:44   #2633
lucster

Stage 3
 
lucster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 132
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Nu stiu daca ai fost sambata si duminica la VIK, dar a fost un chin sa stai in frigul si vantul ala atatea ore. Sincer, ce vom face noi n-as vrea sa fie un repeat la chestia aia... dar na, eu sunt doar un singur om, daca mergeti vin sa va cronometrez cu telu'
lucster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 13:50   #2634
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Poze:

http://picasaweb.google.com/11805796...at=directlink#
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 14:23   #2635
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

saptamana asta n-aveti chef sa iesim pe VIK asa la cateva ture, frumos, organizat doar noi de noi?
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 15:11   #2636
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
saptamana asta n-aveti chef sa iesim pe VIK asa la cateva ture, frumos, organizat doar noi de noi?
Daca nu este deja rezervat, mergem.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 16:41   #2637
lucster

Stage 3
 
lucster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 132
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
-n-aveai ceva de mancare, nimic,... textele astea "mancare a fost dar nu ai stiut tu unde sa mergi sa mananci." sunt chiar de prost gust... ca si parte din organizare, mai bine nu spui asa ceva... unde a fost? la Big Belly?
Perfect de acord. Am mers si eu acolo pe unde erau afisati timpii pe pista, unde in mod normal gaseai mancare, dar pauza. Nu ma gandeam ca ar fi altundeva, iar asta nu e vina mea, e vina organizatorilor. Asta e adevarul. Un organizator bun trebuie sa trateze oaspetii ca si cand ar fi niste cretini fara nici un fel de simt al directiei. Adica sa puna un semn de genul

CARNATI --------->

Atata tot
lucster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:04   #2638
baubau_arad

Stage 5
 
baubau_arad's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 605
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Ma fratilor voua vi sa pus rau pata sa va dati pe pista.Daca mergeti saptaman asta eu vun sa va asist nu de alta da nu am montat inca ,capetii de bara si bieletele de directie si abia dupa asta tre sa fac unghiul de fuga si sunt saracie lucie
Asa ca daca vreti sa va dati ,eu asa curand sar din problema dar vin sa vad ce faceti
Mai am o intrebare
pretul este pe ora pt pista, sau este pe ora pt masina?
__________________
i love my car
baubau_arad is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 19:32   #2639
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

pe ora pe masina.
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:01   #2640
rangerxtr

Stage 5
 
rangerxtr's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 350
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

cu timpi nu e problema ca au ei scule ca le foloseam eu cand ma dau cu motorul.... in rest.....doar sa ne adunam ca vreau apoi sa schimb cauciucurile si jentile! sau sa ne gandim altundeva sa ne dam... stiu eu ceva parcare abandonata nefolosita....top secret ...analizezi maine
rangerxtr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -