Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-11, 15:15   #46
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

http://cluj-am.ro/soferii-se-intorc-...-benzinariilor

Se poate la ei, se poate la toata lumea.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 17:14   #47
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva...BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Rāmnicu Vālcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 20:59   #48
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
bah, eu am o singura benzinarie in aradu asta de unde alimentez, daca alegeti boicotu fix la aia, eu nu merg... oricum boicotu' asta o sa ajute la... nimic... dar eu n-as avea ochi sa mai dau cu angajatii respectivei benzinarii dupa aia, angajati care se poarta destul de frumos de fiecare data cand le calc pragul... si indiferent ca alegi sa alimentezi de 50 de bani azi ca protest, maine oricum o sa alimentezi recuperand "gaura"...


ooo, de-ar fi romanul atat de vigilent cand voteaza!
Quote:
Originally Posted by RCarlos View Post
stai acasa atunci
nu te supara, dar asta eu hotarasc! sfaturi sa-mi dai cand iti cer! ok?

Last edited by calinpetco; 05-01-11 at 21:03.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 23:18   #49
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

@RCarlos, vineri daca vii, nu am masina. Asa ca nu cred ca vin nici la intalnirea saptamanala. Cat despre protest, voi urmarii mai departe pe forum.

@calinpetco, nu o lua ca un sfat, ia-o ca o sugestie, sau poate ca o propunere, sau poate o invitatie? Te-ai mai inveselit?
Daci is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 23:59   #50
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

ROMANIA TREZESTETE !!! Voteaza si tu micsorarea pretului benzinei si motorinei, inainte sa iesim in strada votam sa vedem cati sunt nemultumiti ... http://www.golf-club.ro/vot-combustibil.htm ... fiecare vot conteaza. Multumim
__________________
bertone turbo by ruff ryders

Last edited by Ruff_Ryders; 06-01-11 at 00:14.
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 00:13   #51
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

@Ruff_Ryders, poti sa mai pui, te rog, inca o data linkul? Mie nu-mi merge. Multumesc!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 00:14   #52
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

nu stiu de ce nu merse incearca acum...pusei pe mai multe thread-uri si numai stiam unde sa modific
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 00:17   #53
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Merge, multumesc! Am votat.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 01:22   #54
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

atentie nu impartiti flayere va poate acuza de instigare la protest ilegal
atentie mai bine pe siteurile de socializare
criminales is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:48   #55
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Cool Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Quote:
Originally Posted by Daci View Post

@calinpetco, nu o lua ca un sfat, ia-o ca o sugestie, sau poate ca o propunere, sau poate o invitatie? Te-ai mai inveselit?
n-o iau nicicum, stai linistit!

eu vin vineri la intalnire, vin si la orice protest vreti voi, exceptand situatia de care vorbeam in alt post anterior. Imi duc si cardul, gol, mai intai sa incerc plata cu cardul(1minut)... de fapt cred ca am vreo 3 carduri goale(3minute), am o boala a pielii care nu suporta contactul cu urme de benzina deci o sa am nevoie ori de manusi de nailon(care foarte greu le bag pe maini ~4minute) ori de ceva servetele(~2minute), masina oricum mi-e murdara ca toate visele urate, parbrizul(2minute), luneta(2minute), farurile(2 minute) la fel, rotile or sa trebuiasca umflate(5 minute sau 20 minute la statii OMV cu butelie d-aia de caca ce tot tre s-o pui la incarcat cu aer), apa in vasul de expansiune nu-s sigur ca e la nivel, ma gandesc c-o fi calda si tre sa mai astept pana se mai raceste s-o pot deschide(~5minute)... shit, cred ca oi avea si un bec ars(5minute)... si nah, dinastea, de rutina!

Propuneri pentru statia boicotata? ... sau ramane sa se stabileasca la fata locului? Vor fi anuntati si cei din media?
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 06-01-11 at 15:01.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:50   #56
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Si ideea cu cardul e buna!

Poate "o sa si pierd ceva timp la toaleta"!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:01   #57
Latti

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 43
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

si dupe ce faci toate astea, carduri, spalat parbriz WC si alte cele ... iesi din benzinarie si te pui din nou la coada ca ai uitat sa cumperi o guma ... si folosesti din nou cardurile !!!!
Latti is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:07   #58
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Bineinteles!

V-ati uitat pe Realitatea TV? Au vorbit despre protestele organizate la nivel de tara, undeva de 16:30. Va trebui sa apara si inregistrarea in curand.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:09   #59
Latti

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 43
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

asta inseaman ca toate aceste prosteste nu sunt facute in zadar nu? ... cineva vede acest lucru, oricum dupa parerea mea ... cu cat ar fi mai mediatizata aceasta manifestare cu ata v-a avea mai multe rezultate... Parerea mea
Latti is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 18:40   #60
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Protest impotriva taxei auto si pretului carburantului

Si pe Antena3 s-a vorbit despre boicotul benzinariilor.
Daci is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -