Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum vi se pare masina ?
este extraordinara 136 63.85%
e frumosa intr-adevar 48 22.54%
e reusita 18 8.45%
merge 11 5.16%
Voters: 213. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-05, 17:12   #61
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Masina e senzational de frumoasa, poate cea mai frumoasa din ro. Pacat ca e doar frumoasa, proprietarul ar fi trebuit sa-i faca si cate ceva la motor pt ca la cum arata.... eu zic k merita.
e tuning vizual extrem, motorul kiar nu prea conteaza
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-10-05, 17:40   #62
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default

a pus NOX dar i-a phootot motoru si l-a luat deci.......
flaviutza is offline   Reply With Quote
Old 12-10-05, 18:26   #63
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"flaviutza\"
a pus NOX dar i-a phootot motoru si l-a luat deci.......
a pus \"nox\"( si u ziceai de mine cu \"nai\") pe motor de celica stock??
Edd is offline   Reply With Quote
Old 12-10-05, 20:41   #64
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Masina e senzational de frumoasa, poate cea mai frumoasa din ro. Pacat ca e doar frumoasa, proprietarul ar fi trebuit sa-i faca si cate ceva la motor pt ca la cum arata.... eu zic k merita.
e tuning vizual extrem, motorul kiar nu prea conteaza
Vorbesti din punctul tau de vedere, eu zic k o masina care se vrea tare trebuie sa fie si puternica.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-05, 14:01   #65
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Numai cuvinte de lauda despre masina lui Gusu
Daca ma gandesc mai bine despre majoritatea masinilor Insomnia....
KEEP UP THE GOOD WORK BOYS
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 18-10-05, 14:16   #66
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ca tot cautati voi o imperfectiune la masina ......searching................searching........se arching........ mai cautati

O chestie care ar da mult mai bine dupa parerea mea ar fi schimbarea vinyl-urilor cu un \"desen\" facut direct din vopsea, PAREREA MEA
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 30-10-05, 01:06   #67
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

io zic ca ar stricao...culoarea e prea frumoasa sa o strice cu desene...etc...mai bine o lasa asa oricum atrage ochi oricui,eu il vad mereu prin Dr.taberi,si va zic ca masina e super super frumoasa....se vede ca a lucrat la ea cu multa atentie...
daniel is offline   Reply With Quote
Old 18-11-05, 23:57   #68
Buggy07

Stage 2
 
Buggy07's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 26
Default

Fara nici un fel de comentariu ... multa muca ... multi bani ... TOT RESPECTU PT OMU ASTA ... stie ce vrea Am avut si eu ocazia sa vad masina de cateva ori ... si pur si simplu iti taie rasuflarea.
Buggy07 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 19:06   #69
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

Quote:
Originally Posted by polifem
masina va mai avea cateva surprize interesante vara asta
Kiar nu imi dau seama ce sar mai putea face la mashina kiar sunt curios ce idei mai are omu! oricum felicitari una din cele mai frumoase shi bine lucrate mashini din tzara!!!
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 17:58   #70
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

E o masina superba, a fost la toate saloanele inclusiv la S.I.A.B. Bafta masina e cea mai tare sa o stapanesti sanatos
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 00:56   #71
DeZaXaT
VW Driver

Stage 4
 
DeZaXaT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Member of:
[VW]
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

toate masinile de la INSOMNIA sunt " alergate" mai mult sau mai putin ... si toate arata extrem de bn ... da parka e mai frumos sa zici ka ai o masina kate stock are 90 CP si o faci de 250 sau alte exemple asemanatoare ... e un fel de "a te da mare" bafta all urmati`le exemplu`
DeZaXaT is offline   Reply With Quote
Old 25-12-07, 03:01   #72
CAMIONARU.IT

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 11
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

fratzilor nu va mai aruncatzi cu presupuneri ca a bagat nu stiu cat si nu stiu cum .. au fost bagatzi in jur de 6000 euro in mashina aia.. mai e unu cu o celica perlata pe forum in vanzare si cere aprox 15 mii euro vopsea perlata si multe altele si voi visatzi zeci de mii .. ce draq suntetzi copii ?

kit ext velside (800 euro) www.yakuzaracing.com
eleron (200 euro)
capota(300 euro)
kit admisie (550 euro)
lampi spate (250 euro)
amortizatoare , arcuri (900 euro)
toba ( 200 euro)
portiere ( 1000 euro)
oglinzi (250 euro)
cd alpine ( 2 ieshiri pre nu 3 ! ) cel de 200 euro
lcd dvd nu este alpine este pioner (600 euro)
catalizator (100) euro
interior 2 tuburi de vopsea de 15 euro fiecare pt interne
2 ceasuri si suport ( 100 euro)
tapitzeria (300) euro
vopsea max (800) euro
viniluri moca ( 0 euro )

6550 total ..acum sunt 2 variante.. ori face misto de necunoscatori ori a fost ...prea °idioX° sa dea atatzi bani pe piesle asta

mai e o celica in vanzare cu un kit bomex pe ea.. el zice ca e custom da ma rog fiecare iese si el inainte cu ce stie si ce are... este mai misto celica aia decat asta si mai este si perlata... cum de o vinde la 15 mii euro ?! daca a bagat in ea cum spunetzi voi zeci de mii si milioane de dolari euro si euroi ?

a si mai era una albastra la 17 mii daca nu ma inshel .. chiar si aia e mai misto ..
no coment mashina e frumoasa dar nu se numara nici macar printre cele mai tari celica din tzara .. dar mite .. °cea mai tare din parcare°

toate piesle ce le ai pe mashina le gasesti la :
www.yakuzaracing.com
www.speedup.it

iar un preparator care itzi realizeaza tot ce ai u pe mashina cu tot cu taxa de urgentza hotel si gagica sa ii dai cat vrei te ajunge la 8 mii

ah apropo .. capota in f de carbon .. sau 2 metri de pelicula lipita ? .. imi dau doar cu parerea dar eu stiu ca pe fibra de carbon actipildurile nu stau.. si ca se dezlipesc s repede... stiu ca face un efect frumos .. dar sincer nu cred ca e carbon.. dar daca e .. explica si mie in poza in care este accea cupa pe mashina.. dc unde se imbina capota cu bara de fatza se vede galben sub capota ? exact acolo la imbinatura ? desupra prizei de aer din bara ...

apropo .. fibra de carbon nu reflecata lumina.. este un material °opac° nu actzipild ..

http://auto.trovit.it/index.php/cod....=&referer=home

poate gasitzi ceva de vanzare pe acolo .. sunt o gramad de mashini superelaborate cu mult mai multe pe ele decat celica asta si cer prea putzin pe ele.

este un golf f tare acolo .. bagatzi un ochi .. oricum este cam exagerat dar merita vazut .. este campionul european la tuning sound and system.

apropo man .. am si eu un audi a3 .. °perla mea° in sectiunea mashina mea audi .. este tunat destul de bine .. dar nu ma dau cu impresii de zeci de mii de euro .. baga la cap treaba asta.. tuningul e o pasiune suntem totzi o familie si impartashim acelash hobby .. deja ca sunt totzi calare pe noi de la neveste pan la politzai fa si noua placerea si numa abera kiar in ashemenea hal

bafta in continuare si craciun fericit .. nu punte la suflet ceea ce am scris .. doar caska ochii si baga la kap

eddy_figo2000@yahoo.it
CAMIONARU.IT is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 06:28   #73
ar88alx

Stage 2
 
ar88alx's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 36
Member of:
[AUDI]
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

Quote:
Originally Posted by CAMIONARU.IT View Post
fratzilor nu va mai aruncatzi cu presupuneri ca a bagat nu stiu cat si nu stiu cum .. au fost bagatzi in jur de 6000 euro in mashina aia.. mai e unu cu o celica perlata pe forum in vanzare si cere aprox 15 mii euro vopsea perlata si multe altele si voi visatzi zeci de mii .. ce draq suntetzi copii ?

kit ext velside (800 euro) www.yakuzaracing.com
eleron (200 euro)
capota(300 euro)
kit admisie (550 euro)
lampi spate (250 euro)
amortizatoare , arcuri (900 euro)
toba ( 200 euro)
portiere ( 1000 euro)
oglinzi (250 euro)
cd alpine ( 2 ieshiri pre nu 3 ! ) cel de 200 euro
lcd dvd nu este alpine este pioner (600 euro)
catalizator (100) euro
interior 2 tuburi de vopsea de 15 euro fiecare pt interne
2 ceasuri si suport ( 100 euro)
tapitzeria (300) euro
vopsea max (800) euro
viniluri moca ( 0 euro )

6550 total ..acum sunt 2 variante.. ori face misto de necunoscatori ori a fost ...prea °idioX° sa dea atatzi bani pe piesle asta

mai e o celica in vanzare cu un kit bomex pe ea.. el zice ca e custom da ma rog fiecare iese si el inainte cu ce stie si ce are... este mai misto celica aia decat asta si mai este si perlata... cum de o vinde la 15 mii euro ?! daca a bagat in ea cum spunetzi voi zeci de mii si milioane de dolari euro si euroi ?

a si mai era una albastra la 17 mii daca nu ma inshel .. chiar si aia e mai misto ..
no coment mashina e frumoasa dar nu se numara nici macar printre cele mai tari celica din tzara .. dar mite .. °cea mai tare din parcare°

toate piesle ce le ai pe mashina le gasesti la :
www.yakuzaracing.com
www.speedup.it

iar un preparator care itzi realizeaza tot ce ai u pe mashina cu tot cu taxa de urgentza hotel si gagica sa ii dai cat vrei te ajunge la 8 mii

ah apropo .. capota in f de carbon .. sau 2 metri de pelicula lipita ? .. imi dau doar cu parerea dar eu stiu ca pe fibra de carbon actipildurile nu stau.. si ca se dezlipesc s repede... stiu ca face un efect frumos .. dar sincer nu cred ca e carbon.. dar daca e .. explica si mie in poza in care este accea cupa pe mashina.. dc unde se imbina capota cu bara de fatza se vede galben sub capota ? exact acolo la imbinatura ? desupra prizei de aer din bara ...

apropo .. fibra de carbon nu reflecata lumina.. este un material °opac° nu actzipild ..

http://auto.trovit.it/index.php/cod....=&referer=home

poate gasitzi ceva de vanzare pe acolo .. sunt o gramad de mashini superelaborate cu mult mai multe pe ele decat celica asta si cer prea putzin pe ele.

este un golf f tare acolo .. bagatzi un ochi .. oricum este cam exagerat dar merita vazut .. este campionul european la tuning sound and system.

apropo man .. am si eu un audi a3 .. °perla mea° in sectiunea mashina mea audi .. este tunat destul de bine .. dar nu ma dau cu impresii de zeci de mii de euro .. baga la cap treaba asta.. tuningul e o pasiune suntem totzi o familie si impartashim acelash hobby .. deja ca sunt totzi calare pe noi de la neveste pan la politzai fa si noua placerea si numa abera kiar in ashemenea hal

bafta in continuare si craciun fericit .. nu punte la suflet ceea ce am scris .. doar caska ochii si baga la kap

eddy_figo2000@yahoo.it

kapa, bai frate da` dur mai poti sa fi... gata i-ai trezit pe copii din visare...
ar88alx is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 14:25   #74
venom_sb

Stage 4
 
venom_sb's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 204
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

Fara cuvinte, masina asta chiar merita nota maxima.
venom_sb is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 03:28   #75
alin2cute

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 19
Default Re: Gusu ... Celica Kamikaze!!!

E cea mai superba masina care am vazuto tunata.mai rar gasesti asa gusturi.10x si mias dori si tu macar macheta
alin2cute is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -