Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-09, 20:53   #4711
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Da , Dar era Dacia papuc , nu Pontiac
La tine eleronul are un rol , tine masina lipita de pamant la viteza dar la Dacia papuc are alt rol ... sa o faca kitchoasa.
Sa reamintesc => kitch = niste exemplu(le vezi peste tot) : oglinzi de Mercedes pe Dacia sau Spoileru de pe fatza pus la spate si invers , eleronul pus pe cupola , jante de BMW puse pe AUDI , chestii puse pe masina in care nu au ce cauta acolo , cum ar fi : Coada de rechin pe capota , eleron facut din 2 skatboard-uri .... etc ... am enumerat mai sus

Last edited by scturoag; 06-02-09 at 20:55.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 21:03   #4712
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
CyberCSX nu am cunostine in aerodinamica,dar eleronul de pe masina ta are efect,nu ca daciile 1310 cu eleroane din cauciuc sau alea de intinzi hainele pe ele,la dacie 1300,1310 aerul isi ia zborul de pe masina de sus de la luneta.
Asta asa este. Īn poze nu se vede dar al meu se ridica īn sus + 15 cm si se īnclina 45° (electric) īn fata (partea din mijloc). Asta abea la 200. Īn fine. Alta mīncare de peste.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 21:09   #4713
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Ca si cel de la Bugatti Veyron , sau de la Audi TT
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 21:44   #4714
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Ca si cel de la Bugatti Veyron , sau de la Audi TT
Nu. Este o conceptie proprie. Motiv si de ce la mine nu se deschide parbrizul portbagaj ca la celelalte standard.
(Secretul meseriei)
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:14   #4715
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - Kitsch Tuning -

@koffa

decat sa "evoluam" doar de dragul de a evolua, a face schimbari. nu o sa iasa foarte bine. prefer sa raman inchis la minte, si daca se face vre-o schimbare la masina sa se faca calumea si de calitate.

in continuare consider si o sa consider, preluarea de faruri, stopuri, spoilere de la alte masini e Kitsh.
cand eram ceva mai mic, sau proaspat initiat cu modificarile visam si eu eleroane, viniluri, neoane, angel-eyes. dar uite ca mi-a trecut. acum prefer stilul mai clean. pe materie ce te documentezi in domeniul asta , consider eu, ar trebui sa iti schimbi gusturile in bine.
adica nu orice care e facut sa iti fure privirea inseamna ca e si foarte frumos, sau tare, sau cum vrei tu sa ii zici. paote sunt lucruri care nu sar la fel de mult in ochi dar sunt facute de calitate, si recunoscute de cei care se pricep.

si daca tot ati inceput cu exeple poate putin aiurea incep si eu. hai sa luam un desiner ok cum ar fi pininfarina. de ce nici care dintre ei nu o sa ia elemente de pe alte masini sau sa zica ... i-ar sta bine la masina mea farurile de pe honda sau ceva.
pentru faruri si stopuri exista producatori aftermarket, care se gasesc la aproape orce model de masina. ei suporta costurile astea imense, dar care si el recupereaza prin numarul de bucati vandute. etc

eu prefer tuningul finut si cu stil nu facut cu toporul. asta sunt eu.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:38   #4716
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
@koffa

decat sa "evoluam" doar de dragul de a evolua, a face schimbari. nu o sa iasa foarte bine. prefer sa raman inchis la minte, si daca se face vre-o schimbare la masina sa se faca calumea si de calitate.

in continuare consider si o sa consider, preluarea de faruri, stopuri, spoilere de la alte masini e Kitsh.
cand eram ceva mai mic, sau proaspat initiat cu modificarile visam si eu eleroane, viniluri, neoane, angel-eyes. dar uite ca mi-a trecut. acum prefer stilul mai clean. pe materie ce te documentezi in domeniul asta , consider eu, ar trebui sa iti schimbi gusturile in bine.
adica nu orice care e facut sa iti fure privirea inseamna ca e si foarte frumos, sau tare, sau cum vrei tu sa ii zici. paote sunt lucruri care nu sar la fel de mult in ochi dar sunt facute de calitate, si recunoscute de cei care se pricep.

si daca tot ati inceput cu exeple poate putin aiurea incep si eu. hai sa luam un desiner ok cum ar fi pininfarina. de ce nici care dintre ei nu o sa ia elemente de pe alte masini sau sa zica ... i-ar sta bine la masina mea farurile de pe honda sau ceva.
pentru faruri si stopuri exista producatori aftermarket, care se gasesc la aproape orce model de masina. ei suporta costurile astea imense, dar care si el recupereaza prin numarul de bucati vandute. etc

eu prefer tuningul finut si cu stil nu facut cu toporul. asta sunt eu.

ca tu preferi stilul clean asta e partea a doua ..dar nu asta nu inseamna ca ce nu e lucrat clean e kitch sau e urat ...tu spui acum eu sunt destept si voi sunteti prosti.. ca asa zic eu !
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:42   #4717
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
ca tu preferi stilul clean asta e partea a doua ..dar nu asta nu inseamna ca ce nu e lucrat clean e kitch sau e urat ...tu spui acum eu sunt destept si voi sunteti prosti.. ca asa zic eu !
nu zic eu asta.
si nu am zis strict .. ca toate trebuie sa fie clean.
dar imprumutul asta de la alte marci storpuri, faruri, bari .. e tiganie curata.
fie ca vrei sa recunosti sau nu.
si asta nu o zis doar eu. de aia exista si reguli scrise si nescrise in orice.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:43   #4718
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Nu neaparat ... sunt mai multe stiluri de tuning ...
Intr-adevar ... si eu prefer tuningul finut si cu stil fara spoilere si viniluri ... dar daca ai body kit sau eleron sau stopuri ... etc ... nu inseamna ca e kitch , sunt atatea masini SUPER TARI tunate rau de tot ... adica cu de toate .. bodykit , eleron , jante , aripi mari , etc .... dar nu inseamna ca sunt KITCH , intr-adevar nu imi plac si nu ca sunt urate ... deoarece nu sunt pe gustul meu ... dar ele de fapt sunt masini super tari tunate frumos ... dar in alt stil decat ne place noua ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 13:44   #4719
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: - Kitsch Tuning -

CyberCSX ok, ai dreptate, e exact cum spui, şi ceilalţi la fel, hai sa depasim subiectul, că dacă am ajuns să ne bazăm argumentaţiile pe mituri doar pentru a arăta că noi avem dreptate, şi nu ceilalţi, īnseamnă că suntem sigur īntr-o discuţie īntre romāni, pe un forum.
Să revenim la poze, cred că oricine avea de īnţeles ceva a făcut-o deja.

Last edited by aleks; 07-02-09 at 13:47.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 23:37   #4720
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: - Kitsch Tuning -

pretul e pe masura tuning-ului
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0i-269821.html
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 10:27   #4721
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Thumbs down Re: - Kitsch Tuning -

nu stiu cum sa spun dar e urat cu draci nu are nici o treaba...mai bine arata un golf simplu curat decat caricatura asta.
24mig is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 12:56   #4722
beck103

Stage 4
 
beck103's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 298
Member of:
[RENAULT]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	wtd.JPG
Views:	633
Size:	578.4 KB
ID:	785429   Click image for larger version

Name:	wtd (1).JPG
Views:	662
Size:	973.3 KB
ID:	785430  
beck103 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 13:27   #4723
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: - Kitsch Tuning -

nu inteleg astia de ce vor sa le arate dacia ca un bmw daca ea merge ca o dacie....si oricum nu o sa arate niciodata ca un bmw, atunci nu ar mai fi dacie....la REMAT
24mig is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 14:43   #4724
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: - Kitsch Tuning -

masina e de vanzare aici pe forum, cere 2500 de euro pe ea...
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 14:48   #4725
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: - Kitsch Tuning -

fratele meu..100 de mil pe o imitatie de bmw fara manere la portiere??)))))))....creca o deschizi cu un livier cand ramai fara baterie..hmmmm
24mig is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -